Bee Gees: Bratři v zajetí hudby

• Veľká Británia Bee Gees: Everlasting Words

Cesta po stopách nejslavnějších představitelů světového diska... Nesporný talent, ale také vytrvalost a tvrdá práce nasměrovaly bratrské trio na vrcholky hitparád a do srdcí fanoušků po celém světě. Sourozenci Barry, Robin a Maurice Gibbové si dokázali všechny své hity napsat sami a díky tomu prodali po celém světě více než 220 milionů desek. Pohled na jejich dlouholetou kariéru ukáže nejen sílu jejich hitů, ale i životní období, kdy nebylo vše zalité sluncem. Ani po stránce hudební, ani po té osobní. Ale jejich silné písničkářství, harmonický zpěv a rozmanitá kolekce skladeb tu zůstávají a budou oslovovat další příznivce i nadále. (Česká televize)

papilon395

Výborný dokument, který zachycuje rodinné trio od dětství po nedávnou současnost. Je napěchovaný ukázkami jejich autorských skladeb. Vrstevníci Beatles dokázali tvořit nikoli dekádu, ale půlku století a změnami žánru posunovat svou tvorbu dál, většinou na výsluní. Pro mně, která je znala až z období falzetů v Horečce sobotní noci, to bylo hodně informativní. ()

rikitiki

Zajímavé osudy bratrů i jejich skupiny, která přežila několik vzletů a pádů. Při pohledu na bratry mě napadlo, jak velký význam v současnosti hraje vzhled zpěváků. Existují vůbec nějaké ne příliš pohledné zpěvačky s fantastickým hlasem, nebo je producenti vyberou vždy podle vzhledu a s tím hlasem už něco ve studiu udělají? Je to nefér, nic moc extra vzhledově přitažlivých zpěváků je i dnes dost, ale na ženský platí jiný metr. Bratři Giddovi rozhodně k žádným krasoňům nepatřili, ale zpívat a skládat uměli. ()

bohemia_regent

Pochválit se dá informativní hodnota filmu a slušný prostor pro hudební ukázky. Ty ovšem v mnoha případech zněly podladěně, jako kdyby opotřebovaný mechanický převod u gramofonu nestíhal roztáčet kotouč s LP deskou na 33 ot/min, ale jen na 32. A úplně nejhorší byla naprosto bezinvenční režie, taková bezradnost se vidí málokdy. Takže obsah ***, forma *, průměr **. ()

Marze

Bee Gees byla britská hudební skupina, na pomezí popu, rocku a disko založená v 60. letech 20. století. Byla jednou z nejvýznamnějších skupin 20. století. Tvořili ji bratři Barry a dvojčata Robin a Maurice. Rozhlasový moderátor a diskžokej Bill Gates z australského Brisbane, kterému bratry v roce 1960 představil promotér a řidič tamního autokrosu Bill Goode, pojmenoval skupinu původně jako „BGs“ (později změněno na „Bee Gees“) podle iniciál Billa Gooda a Barryho Gibba. Název skupiny nepochází z iniciál „Brothers Gibb“ – spelované jako „Bee Gee(s)“, navzdory všeobecně přijímané domněnce.[1][2][3] Bratři spolu naposledy vystoupili na koncertě, zaznamenaném jako televizní show roku 2002, nyní vystupuje Barry Gibb jako sólista. Wikipedie ()