Kelinej

Díl od dílu je to stále stejnější, statičnost tohoto seriálu je jeho hlavní minus. V tomto pokračování aspoň víme, že okresní tajemníci fušovali i do práce hokejových trenérů. Pláteník si klidně vtrhne do šatny, zastíní trenéra a hráči mu ještě odezírají ze rtů, poněvadž Strana má pravdu vždy a ve všem. ()

topi80

Na počátku zjistíme, že už mnoho let před Jakešem měl soudruh Pláteník jasno v tom, že když to chce strana, zatímco ty lidi ne, tak bude jako kůl v plotě. I když použil jiná slova. Při pohledu na milou a veselou Pláteníkovic dceru a postavu inženýra Belšána mě však napadá ještě jedna věc. Chtěl bych, aby byl natočen spin off k tomu to seriálu, protože bych chtěl vidět, jak ten sucharský inženýr tu veselou holku sbalil. ()

• Scéna s velkorypadlem se točila na okraji povrchového lomu Vršany nedaleko od Mostu. Technici Uničovských strojíren zde dokončili montáž nového velkostroje KU 800/11. Kolesové rypadlo vážilo 3 500 tun, vysoké bylo jako Petřínská rozhledna. (sator)
  • V čase 37:49 sedí večer doma manželé Pláteníkovi u televizoru, kde hrají TV film Lakomec (1978). (Ganglion)