Texaský chovatel Sam Dent (Glenn Ford) chce prodat do Brazílie tři kusy svého dobytka. Když tam ovšem dorazí, je kupec mrtev. Dent se rozhodne vraha najít a potrestat. (MacGuffin)

bubblebobble

Celkom príjemný western obsahujúci napínavé scénky. Na jeho smolu sú tu však aj tie nudné a záver je totálna blbosť. Človek je zvedavý ako sa to ešte vyvinie a ono to utne. ()

MacGuffin

Texasský chovatel Sam Dent (Glenn Ford) chce prodat do Brazílie tři kusy svého dobytka. Když tam ovšem dorazí, je kupec mrtev. Dent se rozhodne vraha najít a potrestat…Slabší průměr. ()

Martin741

Dobrodruzny westerm smrcnuty tak trochu i detektivnou zapletkou. Praveze Williamovi Hrad sa niektore filmy nepodarili - The Gun that Won the west - tuna ide o nadpriemernu podivanu. Slusne tempo, namakane dialogy a vyborny Glenn Ford /Gilda 1946/. Kulisy praveze po dlhom case na urovni.,. jak ja uz dlhodobo tvrdim, najlepsie westerny sa tocili v 40. a 50. rokoch minuleho storocia  : 80 % ()

rikitiki

Exotické kulisy Brazílie jsou v tomhle filmu využity jen velice nedostatečně. Film nemá čím zaujmout, příběh je podivně zkratkovitý a nezáživný. ()

Mol

IT'S NOT MY FIGHT! Glenn Ford tu vypadá jako kovboj z reklamy na cigarety. Všichni tu nosí celý film stejné šaty a je jim jedno, že jsou špinavé a propocené. Jednou za týden se koupou v jezírku a to jim asi stačí. Film má rozumnou stopáž, což je pro něj jen dobře. Prostředí Brazilských lesů a jejich kultura mě moc neoslovuje a tak nebylo zrovna na co moc koukat. Aspoň, že tady jsou krvelačné piraně! ()

• Kvôli zlému počasiu v Brazílii sa produkcia zastavila v septembri 1953. Natáčanie sa tak obnovilo až v júni 1954. (westerns)
  • Miesto natáčania: São Paulo (Brazília). (westerns)
  • Natáčanie prebiehalo v dvoch rôznych obdobiach. Prvé v Brazílii režíroval Budd Boetticher a bolo príliš komplikované kvôli tropickému prostrediu a klimatickým problémom. Natáčanie pokračovalo ďalší rok, no keďže Boetticher medzičasom pracoval na inom filme, vystriedal ho William Castle. (Dale)