Dva navzájem si cizí studenti se ocitnou na opačných stranách země v podobném postavení. Mladá Američanka (Maggie Gyllenhaal) v Číně a Arab (Ramsey Faragallah) v New Yorku jsou bez důkazů zadrženi tajnou policií a podrobeni dlouhému tvrdému výslechu. Vládní úředníci vedoucí vyšetřování jsou odhodláni dostat z nich informace o možném teroristickém spiknutí za každou cenu a ochránit tak veřejnost před nebezpečným útokem. Dramatický film se zamýšlí nad tím, kam až může státní moc zajít v ochraně nás před námi a do jaké míry lze vůbec potlačování osobní svobody jednotlivce ve jménu bezpečí většiny ne pochopit, ale přinejmenším tolerovat. (monolog)

ripo

Vláda USA je schopná vyhrať boj s terorizmom. Bude potrebovať od vás, aby ste sa vzdali svojich občianskych práv .... Vzdáte sa ich ? Na 1 deň ? Na 1 týždeň ? Na 1 mesiac ? Na 1 rok ? Na 10 rokov ? Navždy ??? ..... Tento film dáva facku americkému tzv. ´´Vlasteneckému zákonu´´ , kedy vláda USA môže všetko ... Film je podaný zvláštnym spôsobom - úplne rovnaké dialógy, avšak na jednej strane američanka zatknutá a vypočúvaná v Číne a na strane druhej - arab zatknutý a vypočúvaný v USA. Že sa dej opakuje ami zďaleka nevadí. Vidíme v každom podaní jedinečný výkon, ktorý nie je rovnaký, aj keď je podobný..... Je to ako sledovať divadelnú hru v dvoch rôznych prevedeniach - s rôznymi sôbormi na rôznych miestach ... Spločnosť HBO US, ktorá tento film vyrobila, mala problémy s jeho uvedením. Neustále presúvala vysielací čas a nerobila mu žiadne promo. Po krátkom čase ho stiahla z americkej distribúcie. V obsadení filmu sa nachádza i zopár hercov, ktorí boli z filmu vystrihnutí .... ()

kofr

Velmi zajímavé a aktuální téma, avšak bohužel tento film ztrácí díky své zdlouhavosti na zajímavosti. A výsledkem práce Sidneyho Lumeta se stává bohužel nudný film a to i přes zajímavé téma, které se snaží zpracovat. Škoda. Tento film mohl mít na více než stát se filmem, u kterého si přejeme, ať už je konec... ()

xray0045

Myslim, ze jsem ten film pochopil, nijak zvlast me nezaujal, ale svuj potencial ma. Stat Vas bude omezovat aby Vas mohl chranit coz v prekladu znamena, vsichni jste naprosto nesvepravny hlupaci. Skoda, ze to nebylo natoceny trochu zajimavejsim zpusobem, ziskalo by to vyrazne vic divaku, takhle to nezachrani ani naha Maggie. ()

DaViD´82

Nudné televizní zpracování, utahané duplikující (ehm, vlastně dualitní) tempo zabíjejí jinak veskrze zajímavé i aktuální téma. ()

*Fish*

Tento film byl za **** do te doby, nez se objevily titulky. Pze tehdy clovek poznal, ze zdlouhave opakovane dialogy fakt nemely zadnou pointu ani vyusteni. Jedna se o takovou uvahu, kde chybi zaver. Kdyby byl konec promaknuty a vysvetloval o co slo, klidne mohlo byt o ty dve hvezdy vic. Ale stejnak by se filmu nemelo stat, ze v casech, kdy jde ten opakovany dialog, koukate mezi tim na eurosport na fotbal ;-) ()

• Existuje několik verzí filmu. V německé televizi byla odvysílána verze dlouhá 86 minut a na DVD v USA vyšla verze dlouhá 55 minut. (fisus)