Red Diamond je stárnoucí podvodník. Právě ho propustili z vězení společně s Ronniem, mladým neúspěšným zločincem, který se dá lehce zmanipulovat. Už ve vězení si naplánovali první kšeftík zorganizovat prodej falešných bankovek, potom kupujícího zabít a vzít mu jeho pravé peníze. Když však horkokrevný a nedočkavý Ronnie zabije tajného agenta, mají v patách mstitele jeho policejního kolegu Jimmyho Mercera. Jimmy má však jen týden na to, aby vrahy chytil, protože ho mají přeložit. A jelikož je na všechno sám, rád přijme i pomoc od prostitutky s dobrým srdcem, Vikki Dunbarové... (oficiálny text distribútora)

sniper18

Je to úplne priemerný krimi film s Wesley Snipesom. Má celkom dobrý príbeh o detektívov, ktorému dvojica obchodníkov s falošnými bankovkami pri akcii zabije kolegu a tak ich chce dostať, ale má už len týždeň do konca služby. A čas náhli aj dvojicu zločincov, ktorí majú tiež len týždeň na získanie väčšieho množstva peňazí. Spracovanie ale nie je až tak dobré, film ani tak nestojí na postave detektíva, veľký priestor majú aj obaja zločinci, možno ešte väčší ako detektív, čo by nemuselo byť na škodu, keby hlavne pri nich nebolo plno zbytočných scén. Aj takto film nenudí, za čo môže hlavne krátka dĺžka, no nanešťastie sa za celý čas nenájde ani jedna scéna, ktorá by skutočne zaujala. Akcie je tu absolútne minimum, vrcholom Snipesa po tejto stránke je tu vykopnutie dverí, čo hovorí za všetko, iba jeden z dvojice zločincov pár ľudí obyčajne zastrelí a to je všetko. Herecké obsadenie je výborné a je bezpochyby hlavným kladom filmu. Veľmi dobrý Wesley Snipes, Dennis Hopper a Viggo Mortensen v záporných úlohách a ešte niekoľko celkom dobrých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka je presne v štýle prvej polovice deväťdesiatych rokov, čo je pri tomto type filmu plne ideálne. Herecké obsadenie, vizuál a krátka dĺžka tomuto filmu zaistili priemerný zážitok, ale scenár a akcia ho už o nič nevylepšili. Objektívna kvalita filmu- 51%, film sa páči mne na 55%. ()

honajz odpad!

Na tomhle filmu není dobré nic. Strašně by to chtělo být noirovkou, tak nám zde hraje blues 40. let, a většina scén se odehrává v noci, a to až tak, že to celé nedává smysl, protože najednou napočítáte za týden ne sedm nocí, ale deset. Logiku zde nehledejte - policajti sice šijí nějakou akci, ale ani si nedokážou prohlédnout, a dokonce zapamatovat (!) podezřelého, a už vůbec je nenapadne, že by podezřelý mohl mít hned od úvodu komplice. K informacím se propracovávají tak složitě, že by z toho kleplo i české politiky. Navíc Dennis Hopper neuvěřitelně přehrává svého "swingujícího" gangstera nejnižší třídy. Hlavně nevíme - chvilku to má docela promyšlené, pak se zas chová jak idiot. Stejně jeho partner - věří Hopperovi kdejakou kravinu, ale přitom se sám v akci chová nadmíru profesionálně a nijak naivně, jako doposud. Hlavní polda je drsoň s doutníkem, ale vlastně nevíme proč - chová se jak největší tupoun ze všech tupounů, když některé věci by došly i dítěti, ale jemu ne. A takto by se dalo pokračovat a rozebírat scénu za scénou, motiv za motivem, až by z toho jednoho bolela hlava víc než z tohohle kousku naprosto zbytečného a nepodařeného shitu. Jo, a jestli čekáte akci, tak tady vlastně žádná není, až na dva nebo tři výstřely. ()

kingik

V závěru své kariéry natočil režisér Harris podprůměrný thriller se Snipesem a Hopperem v hlavních rolích. Jenže v jeho posledním hraném filmu téměř nic nefunguje. Policista mstí smrt svého zavražděného kolegy tak nudným, rutinním stylem, až se tomu ani nechce věřit. Herci do svých rolích nedali víc, než požadoval scénář a zcela podprůměrná režie nenabídne nic, co by stálo za zapamatování. Hodnotím kladně jen relativně solidní herecké obsazení, které vlezlo do rutinně natočeného filmu se slibným námětem, ale to je asi tak všechno. 40% ()

anderson

Síce priemerná, ale absolútne pohodová neonoir-ovka. Do našej distribúcie bola uvedená v čase, keď Snipes zahajoval kariéru akčnej hviezdy a distribútor fanúšikov "podfúkol" falošným prísľubom akčnej pecky, ktorý sa samozrejme absolútne nenaplnil. Tempo je voľné a nepopieram, že snímka by zniesla oveľa svižnejší strih. No Mortensen rozhodne nie je tragický, naopak svojho psychopatického "floutka" na malom priestore vystrihol perfektne. (5.1.2016) ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. Točilo se od 29. března do 29. května 1992. (rafix)