Mladá a krásna Samantha Mackenzieová (Katie Holmesová) má všetko, čo si len mladá dáma môže želať. Jej jediným snom je však chodiť do celkom obyčajnej školy, žiť bežný život a vyhnúť sa vplyvu svojich rodičov. V ceste jej stojí jediná prekážka - jej otec (Michael Keaton) je prezidentom Spojených štátov amerických a ona sa musí podriaďovať prísnemu protokolu. Samanthu však nemôže zastaviť ani táto prekážka. Napriek tomu, že ju sledujú tajné služby aj všadeprítomné médiá, zoznámi sa s mladým sympatickým študentom, do ktorého sa šialene zamiluje. Atraktívny James Lansome (Marc Blucas) však žije dvojitým životom. V skutočnosti je to tajný agent, ktorého prezident povolal, aby Samanthu ochraňoval. (TV JOJ)

bratr_jezek

Katie Holmes je asi jediné, na co se dá dívat v další variaci na to, jak to "slavní" mají těžké. Tentokrát jde o dceru prezidenta, která se asi "probrala z vakua" a nějak se rozhodla, že bude chodit na normální školu a bude normální náctiletá. Katie na náctiletou bohužel už nevypadá, její "zamilování" do prvního pořádného chlapa stejného věku se dá ještě pochopit, proč se ale on (agent, který chtěl být agent, tvořit dějiny stejně jako otec a děd) zamiluje do ní zavání otazníky. Další nepochopitelní jsou agenti, kteří hlídají opravdu vše, a pak jim najednou na konci filmu odjede Katie sama kamsi pryč. Americký pár představující elitu Ameriky je dvojice necharismatických přehrávajících trosek. První dáma se chová na jednu stranu jako matka, najednou ale začne křečovitě tlačit na dceru "přes mrtvoly". Jde totiž o znovukandidaturu otce. Proč e ale znovu chtějí stát "hlavou" Ameriky, když to jejich dceru ničí se nedozvíte, prezident tak, jak je zde podán by asi neprošel ani ve volbě na guvernéra. Pokus o vážnou tvář při řešení "krize s dcerou" se nedaří a pokusy o "zlidštění" prezidenta (tančí s dcerou, tajně oba chodí v noci na dort) zavání spíš otázkami, zda je to je ještě jen otec nebo má s dcerou nějaké "tajemství". ()

Martiiiiinka

Hm, tak nevím. Nerada bych tenhle film úplně ztrhala, tvůrci mi k tomu ale tak obratně nahrávají, že se musím vcelku dost silně držet. Nebo jinak: příběh je slaboučký jako čajíček, vcelku nadějné herecké obsazení se snaží tak na 30% maximálně (což ruku v ruce s faktem, že scénář i režie docela aktivně zabíjí i ty momenty, v nichž by ti chudáci snad i rádi něco předvedli, výsledku dost zásadně škodí) a celkově tak film absolutně nepřekračuje hranice televizní zábavy na jedno odpoledne - no a přitom, buďme upřímní, zábavy, která zrovna dvakrát nepobaví... ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +příjemná (snesitelná) Katie Holmes, pěkný pohádkový příběh, Michael Keaton jako prezident a Marc Blucas -málo dramatické, bez složitých dějových zvratů (prostě pohádka), celkově docela jednoduché, distribuční název je "ehm" hloupý/// Jasně, nezapřu vám, že takové filmy se mi líbí a rozhodně se netěším až z nich vyrostu. Zatím mě stále baví, i když musím se přiznat. Láska na hlídání je trošku slabší. Hodně tématicky podobný je film Hon za svobodou. Ten je však krásnější, je tedy na co koukat a má i bohatší scénář. Láska na hlídání je jen taková oddychová jednohubka s velice příjemnými herci. To je ovšem dáno tím, že je to pohádka (tedy nenásilná, nedramatická) odehrávájící se v moderní době. Z Katie jsem měl prostě dojem že je princezna, nebo chcete-li první dcera./// Celkem 67%/// ()

haWranka

Katie Holmes není, nikdy nebyla a niky nebude dobrá herečka. V tomhle filmu to jenom potvzuje, i když vlastně ani nemá pořádně co hrát. Stupidita tohodle veledíla je tak značná, že jsem ani nebyla schopná vydržet do konce. Je opravdu smutný, že můj oblíbenej Batman hraje v týhle příšernosti... Jo a nevim jestli jsem nechápavá, ale přijde mi, že ten překlad názvu nedává smysl...? ()

Roman.Ticka

Líbil se mi Marc Blucas, líbila se mi Katie Holmes. Utáhla celých 102 minut na jediné barevné pentli, která ji zdobila jak malované vejce. Katie je bezesporu očarující bytost, ani se nedivím, že dokázala oblbnout Toma Cruise. Za to, jak zvládla reprezentovat ženskost ve vší kráse a přednostech, si zaslouží 3*, aniž by padl jediný prásk rákoskou. ()

• Původně měl k tomuto filmu připravovat hudbu známý hudebník Michael Kamen (soundtracky Robin Hood, Smrtonosná zbraň, atd.), ten však neočekávaně 18.listopadu 2003 ve věku 55 let zemřel a tak podle jeho poznámek dokončili soundtrack jeho kolegové. Tento film je mu věnován. (Quido)