Známý rozhlasový moderátor se po zdrcujícím rozchodu náhle ocitne uprostřed hořkosladkého sporu dvou zmrzlinářských rodin. (Netflix)

p.a.douch

Komedie? Proč. Na tomhle filmu není nic moc komického. Je to o pár dnech vyšetřování a snaze ukončit konkurenční boj prodejců zmrzliny (konkrétně zmrzlinářských aut) v Glasgow. Během této snahy řeší také hlavní postava Allan "Dicky" Bird svoje vztahové problémy. Ale rozhodně tenhle film doporučuji ke shlédnutí. Nebudete se lámat smíchy, ale mně rozhodně přivodil dobrou náladu. Podle mě zaboduje zejména u pamětníků osmdesátých let. Film doporučuji také fanouškům "Červeného trpaslíka" a skupiny "Altered Images". Je zde totiž k vidění první představitelka Kochanské a zároveň zpěvačka zmíněné skupiny. Hudba od Marka Knopflera taky dobrá. ()

Pokryvac

Svojrázna komédia začínajúca ako melancholická štúdia osamelého muža Alana, ktorého opustí priateľka počas vianočných sviatkov, no v druhej polovici sa mení na akúsi paródiu na gangsterské filmy, kde oproti sebe stoja dva zmrzlinárske gangy, pričom Alan sa stáva ich prostredníkom. Vojna glasgowských zmrzlinárov počas Vianoc môže znieť absurdne, keby som sa neskôr nedočítal, že je film inšpirovaný skutočnými udalosťami, konkrétne prípadom označovaným ako Glasgow ice cream wars, pri ktorom zomrelo niekoľko ľudí a veľkú úlohu tu zohrali drogy. Comfort and Joy však nie je filmom, v ktorom by išlo o násilie a gangstrov (pripodobňujúcich talianskych mafiánov) zaujíma skutočne iba zmrzlina. Vo výsledku teda ide o netradičný vianočný film so sympatickým Billom Patersonom v hlavnej úlohe a nepredvídateľným scenárom. Niekde som sa dočítal, že sa Comfort and Joy nachádza na zozname obľúbených filmov Quentina Tarantina a som teda prekvapený, že aj Tarantino vie oceniť takýto milý malý film zasluhujúci si určite viacej pozornosti. ()

rivah

Milý malý lehce melancholický vánoční film o rozhlasovém spíkrovi, kterého opouští partnerka, ale s tím se vyrovná. Ten spor zmrzlinářů je jím trochu zastíněn.(50%) ()

• Těžce zkoušené auto hlavního hrdiny Allana "Dicky" Birda (Bill Paterson) je Baur BMW 323i kabriolet. (p.a.douch)