Nekecaj a pádluj!

• Česko Nekecej a pádluj! (viac)

Jako kluci byli Dan Mott, Jerry Conlaine, Tom Marshall a Billy Newwood nejlepšími kamarády. Jenže pak vyrostli a jejich cesty se rozdělily. Astmatický Dan se stal doktorem, ale pořád je přehnaně opatrný. Jerry pracuje u psacího stolu, ale touží po práci ve volné přírodě, ačkoli jeho přítelkyně by byla raději, kdyby trošku dospěl. Tom žije ze dne na den, jezdí na Harleyi, svádí holky a pokouší se vyhnout vězení. Po letech se sejdou na Billyho pohřbu, zavzpomínají na staré časy a zajdou do staré klubovny, v níž si kdysi přísahali věrnost a snili o nalezení ztraceného lupu D. B. Coopera, nejslavnějšího bankovního lupiče 70. let. Ukáže se, že Billy léta pracoval na mapě, která by je dovedla k pokladu, a tak netrvá dlouho a padne návrh vyrazit do divočiny a dotáhnout sen do konce. V malém provinčním městečku si pronajmou kanoi a vyrazí po řece. Jenže cesta zdaleka není tak báječná, jak si zpočátku představovali. Musí prchat před neodbytnou medvědicí a zdolat peřeje, zakončené vodopádem. Sice se jim nic nestane, přijdou však o mapu a zásoby. Pro Dana je to příležitost navrhnout, aby se nejkratší cestou vrátili. Naděje mu svitne, když objeví obdělávané pole. Než však stačí vydechnout, zjistí, že jde o marihuanovou farmu, kterou obhospodařují ostří hoši Dennis a Elwood, kteří nejsou vůbec nadšení, že se jim po poli promenádují městští hejsci a ničí jim úrodu. Jestli staří kamarádi nakonec přece jen najdou poklad, není jisté. Cestou však objeví něco mnohem cennějšího. (TV Nova)

VanTom

Relativně pohodová a neškodná dobrodružná komedie o trojici dlouholetých kamarádů, kteří se na počest zesnulého čtvrtého vydávají do divočiny najít ztracený poklad. Pár hlodů zaručeně pobaví, ale příliš často se jen dlouze a neefektivně hrotí absurdnost situace, což prokládá "hřejivé moralizování" o přátelství až za hrob a žití naplno. ()

Meev

Film, který je určitě nedoceněný a zajisté by si zasloužil červené hodnocení. Film má všechno, romantiku, dobrodružství, humor, zamyšlení, akci... všechno. Na filmu jsem vyrůstal a vždy se u toho smál. Tyhle vtípky typu "koukejte se mu do očí... to je medvěd !" nebo "ten domeček se nějak zmenšil. Je pořád stejně velký" mě vždycky rozesmějou. Prostě příjemný film, na který se můžete podívat za jakékoli situace... 100%. ()

Razzor_82

"Nemá se ta řeka rozdvojovat?" Bláznivá dobrodružná jízda ve které se střídají dobré vtípky s trapností. Příběh o hledání pokladu je celkem o ničem ale dá se u toho dobře vypnout a pobavit. Ústřední herecký trojlístek je na pohodu. Pobaví matka medvědice a dvě pěkné divoženky na stromě. 6/10 ()

tron

„Chápem, ako to myslíte.“ – „Aj ty si strávil 30 rokov v divočine?“ – „No, to nie, ale viem sa vcítiť do vašej kože.“ – „Aha, takže si imaginárne žil 30 rokov v divočine.“ – „No, hm, pff...“ – „Nabudúce radšej drž hubu, kým si niečo poriadne premyslíš, kokot.“ Takto príjemne komediálne zaskočený som naposledy zostal v rokoch 1997 (GEORGE, KRÁĽ DŽUNGLE) a 1998 (TAKMER HRDINOVIA). Všetkým trom snímkam udeľujem „iba“ 60%, ale rozhodne som sa pri nich výborne bavil prekvapivo solídnou výpravou, nečakane zručnými akčnými scénami, prekvapivo dobrými výkonmi (inak nezaujímavých) hercov a komediálnymi scénami, ktoré ma rozosmiali. Nebudem sa rúhať a siahať po slovách „Monty“ a „Python“, ale možno by najlepšie vystihli moje pocity z komédie NEKECAJ A PÁDLUJ!. V nej sa trojica kamarátov (Dax Shepard, Seth Green a Matthew Lillard) po smrti priateľa rozhodnú splaviť rieku a nájsť poklad, „pretože ak nie teraz, keď máme už tridsať, tak kedy?". Zažijú šialené dobrodružstvá spojené s hovnometom, párikom militantných hajzlov (Ethan Suplee z OSUDOVÉHO DOTYKU a Abraham Benrubi z Pohotovosti) a psychopatickou medvedicou. V oddychovom čase si v tejto vydarenej kombinácii komédie, melodrámy, dobrodružstva a hixploitation (Burt Reynolds z VYSLOBODENIA!) lovia losoy a majú tímovú erekciu. K tomu marihuana, dobermany, HVIEZDNE VOJNY, výborné dialógy („Opusti plodovú polohu, opakujem, opusti plodovú polohu, nepomáha to!“) a jeden z najhorších expertov na divočinu, akého strieborné plátno kedy videlo („Len pokojne. Je dôležité, aby videl, že sa nebojíte.“). ()

Matty

-Pojďte se mnou, nebo vám ustřelím koule, vycpu je a vystavím na krbovou římsu! -To bude ale ošklivá římsa. Tří kamarádi z dětství podnikají dobrodužnou výpravu za pokladem, která se změní v boj o holý život a která z nich udělá pravé chlapy s jasnými životními cíly. Nekecej a pádluj je průměrná „komedie o cestě a poznání“. Moralizování však není jejím největším problémem, chybí jí spád. Expozice je příliš dlouhá a gradace nulová. Úvodní video, ukazující nám jak dobrými kámoši byli, abychom si plně uvědomili, co pro ně následná výprava znamená, není dost vtipné a vlastně ani neplní svůj účel. U komedie se chceme hlavně bavit, ne dojímat nad ztrátou přítele. Kdyby se prostě hned na začátku všichni tři sebrali a vydali na nostalgický výlet, mělo by to větší grády. Snaha dodat jejich zálesáckému pachtění hlubší smysl jednoduše nefunguje a zcela je pak pohřbena nástupem dvou sadistických hromotluků, kteří řeší věci s doslova odzbrojující přímostí. Nekecej a pádluj tedy nedojímá, ale baví? Škála vtípků se pohybuje od „fakt dost trapný“ přes „cha…cha…cha“ po „cooool!“ (kromě na začátku uvedeného snad ještě jeden). Některé „džouky“ připomínají ztřeštěnosti jako Zahulíme, uvidíme, ale je jich poskrovnu. Prvoplánový humor má tentokrát hlavní slovo. Většinou jsem si jenom řekl „teď bych se asi měl smát“ a dál jsem čekal, kdy přijde smích upřímný. Pokud zrovna znuděně sedíte v křesle, máte chuť na něco lehkého, intelektuálně nenáročného a jediný film na který bez vynaložení přílišné námahy dosáhnete je Nekecej a pádluj, pak se na něj podívejte. Ale jinak to opravdu nemá smysl. 50% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, davidek ()

• Během jízdy trojice hrdinů loďkou má v jednom záběru Dan (Seth Green) klobouk a v dalším zase ne. (Mr.Hudson)
  • Dax Shepard, Seth Green, a Matthew Lillard točili většinu nebezpečných scén bez pomoci kaskadérů. (D3VIL)
  • Postava D.B. Coopera je založena na skutečném muži, který v roce 1971 unesl letadlo a od majitelů si vynutil $200,000. S bankovkami v hodnotě $20 uvázanými k tělu následně z letadla seskočil. Nebyl nikdy chycen. (D3VIL)