Yu-Gi-Oh!

• Japonsko Jú gi ó: Duel Monsters (viac)
Japonsko, (2000–2004), 93 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Kazuki Takahaši (komiks)

Šunsuke Kazama, Hiroki Takahaši, Kendžiró Cuda, Maki Saitó, Hidehiro Kikuči, Rika Macumoto, Čieko Higuči, Daisuke Namikawa, Nozomu Sasaki, Takehito Kojasu (viac)

Yugi Muto a jeho přátelé Joey, Tristan a Téa rádi hrají jistou karetní hru žánru fantasy. Když se z ní stane realita, jejich životy se nenávratně změní. (Netflix)

Ouwen

Viděna dabovaná verze. Předně musím říct, že ten kdo chce pořádně syrovou nakládačku, ať sjede originál s titulkama. Protože dabovaná je dost cenzurovaná a hodně osekaná, bohužel. Důvod, proč jsem však zůstal u dabované verze - když pominu "Heart of the cards", tak se jedná o emocionální pecku a především Dan Green předvádí naprosto ale absolutně fenomenální práci jakožto Atem (Faraon/velkej Yugi). Celá partička je fajn, až na věčně nabručeného Kaibu. Našel jsem si plno oblíbených monster, líbí se mi že v určitých momentech se hodně upřednostňuje strategie a logika na úkor efektu. Místy je to i hodně intenzivní, jindy to působí trapně, tuna nepotřebných flashbacků, fillerů a různých podobných chuťovek. Dost hraje roli taky to, že má Yu Gi Oh vzpruhu v podobě mojí nostalgie a taky téma kolem "hledání sebe samotného, učení od sebe samotného", je téma, které patří mezi moje top vyhledávané. Místy mi vadilo, že když se hrálo na efekt, působilo to všechno přepáleně, bohužel. Atem je fakt zajímavá postava a Joey má podle mě nejatraktivnější duely. Celkově mi však tahle show přijde lehce nevybalancovaná, vlastně hodně - ať už přizpůsobení dějových linek a jejich složení, tak přepálenost a plno vaty. Celkově na tohle budu vzpomínat v dobrém, ale třeba s takovým Yu Yu Hakusho se to ani trochu nedá srovnávat - na druhou stranu, mám docela chuť začít hrát stolní a karetní hry a Yu Gi Oh se jeví spolu s dostihy a sázky, jako nejlepší kandidát. A nyní vyvolávám BLUE EYES WHITE DRAGON, ÁÁÁÁ! ()

• Celá první sezóna seriálu má silně pozměněná pravidla karetní hry Duel Monsters. S malými výjimkami, kterými jsou snížený počet životů a nutnost čekání na fůzi, se na klasická pravidla přechází až od druhé sezóny. (Zumongar)
  • Název Yu-Gi-Oh lze do českého jazyka přeložit jako „Král her“. (Zumongar)