Hiroyuki a Akari sú priatelia už od detstva. Na strednej škole sa ocitajú v rovnakej triede a dokonca v susedných laviciach. Akari sa tým splnil sen, Hiroyukimu je to vlastne jedno. Podarí sa jej získať jeho srdce, alebo bude mať väčšie šťastie jedna z jej milých spolužiačok? (Palisander)

Five By Five

Príjemné anime so sympatickými postavami. Po grafickej stránke na svoju dobu tiež určite dobré - trochu mi však vadilo, že všetci vyzerajú z profilu ako prekŕmené morské prasiatka...:) Dáky hlboký dojem tento seriál síce vo mne nezanechal, ale určite neľutujem, že som si ho pozrel... A z takými robotmi už v 99-tom ..., tak to si rozhodne fandia...:) veľmi silné 3* (nakoniec som však dal 4 aby sa tu seriál nestratil)... ... ()

Honza135

„KDYŽ NA NÍ TEĎ KOUKÁM, TAK JE JAK OSTATNÍ DĚTI. PROSTĚ VYPADÁ JAKO LIDSKÁ BYTOST. PROČ VYTVOŘILI ROBO-SLUŽKU, KTERÁ SE CHOVÁ JAKO NORMÁLNÍ HOLKA?“ Tento anime seriál je adaptací stejnojmenné vizuální novely, ve které Fujita Hiroyuki žije poklidný středoškolský život se svými přáteli, mezi kterými je i jeho kamarádka z dětství Kamigishi Akari... » Co se mi líbilo: 1) Poklidný příběh. Po pár dílech, kdy se trochu rozjel, jsem uznal, že se mi seriál líbí. Ale na začátku to bylo jiné... 2) Hrdinky. Asi jako nejoblíbenější bych označil Lemmy. Ten její přízvuk mi přišel podezřelý ještě předtím, než jsem zjistil, že je americko-japonský míšenec. Ale právě to ji dělalo jinou. Jako další bych vybral Multi. Už jen myšlenka humanoidu je opravdu zajímavá, a to nemluvě o jejích emocích... Také Kotone byla zvláštní. Její schopnosti předpovídat dokázala vhodně využít a mohla tedy dát najevo, že má zájem o Hiroyukiho kamaráda; Satoa Masashiho. A to se myslím povedlo. Obvykle mají děvčata zájem o hlavního hrdinu, ale u ní to bylo jiné. 3) Animace. Byl jsem velmi překvapen, jak se už tehdy dalo krásně animovat. To tedy klobouk dolů! 4) Hudba. Ani opening či ending sice nebyl nikterak výrazný, ale dá se říct, že byl poslouchatelný. Opakem, v dobrém slova smyslu, byla hudba na pozadí. Je celá postavena na klasické hudbě, za což dávám palec nahoru. » Co jsem nemusel: 1) Rozjezd. První díly mě téměř odradily od sledování. Jsou velice nezáživné a člověk má pocit, že by měl ustat ve sledování a celou sérii ohodnotit tak maximálně jednou hvězdou. Ale kdo vydrží, uvidí, že by udělal chybu, kdyby nevydržel. 2) Bezproblémovost. Celé se to táhne v jakémsi ideálnu, kde problémy takřka nejsou. Tedy, vyjma posledních epizod. » Shrnutí: Cčekával jsem něco více záživného. Tohle je spíše bezmyšlenkovitá pohoda, ve které není nutné mít oči i uši připravené, že se stane něco nečekaného. Ten, kdo čeká, tak se bohužel nedočká. Shlédnuto v japonském znění s českými titulky v TV verzi ()

Roby

Příjemné anime s velmi milou, sympatickou a roztomile plachou hlavní hrdinkou. Pohodové anime kde nechybý láska, přátelství a dobrý vtip. Rozhodně stojí za zkouknutí, nebudete litovat. ()

Palisander

Nebyť Konaty, tak by som to nepozeral. Tsukasa je mi ale sympatickejšia ako Akari. A má aj väčšiu mašľu ;-). Seriál je však príjemne krátky, takže sa dá zvládnuť. Najlepšie časti sú pre mňa tie s robotickým dievčatkom Multi (10 a 11). Najveselší moment hneď v úvode piatej časti. PS: Tváre z profilu sú naozaj prasiatkoidné a vyslovene kazia celkový dojem. ()