Automobilový závodník Alex Furlong je po své děsivé havárii vymrštěn ze svého kokpitu a vržen do budoucnosti. Je mrtvý pro přítomnost, ale zároveň bojuje o svůj život v budoucnosti. Stal se "freejackem", cizincem v nejpodivnějším světě. A nelítostný zabiják může získat za jeho kůži miliony. (oficiálny text distribútora)

JayZak

Nechápu jak tuhle hovadinu můžou někteří hodnotit tak vysoko a taky dost dobře nechápu účast Anthony Hopkinse. Já dávám jednu hvězdičku pouze za drsně se tvářícího Micka Jaggera, jinak mě pořád stejný výraz E. Esteveze a rádoby napínavé scény vůbec nezaujaly. Škoda, že nebyl Mick obsazen do hlavní role, to by byla dost možná jiná káva :). ()

Korbitch

Mick Jagger v zápornokladné roli je omračující. Není bůhvíjaký herec, ale postava Vasendaka, kterou ztvárnil v tomto filmu, má být přesně taková, jak ji podal Jagger. Prostě do toho nádherně sedí. Zdánlivě tupý žoldák, odhodlaný splnit úkol je ve skutečnosti muž, jenž si jde vlastní cestou, a ikdyž to bude znít jako klišé, má smysl pro spravedlnost. Na dobu vzniku filmu je zde velice dobře propracované prostředí, zvlášť při scénách z novodobého mannhattanu, kde lidé žijí takzvaně za branou. Co se mi asi líbí nejvíc, že film si na nic nehraje. Působí přirozeně a to oceňuji. Jedna z NEJ sci-fi mého dospívání!!! Je mi jasné, že jsem to těžce nadhodnotil, ale tenhle film prostě žeru! PS: Běžte se vysrat s tímhle hodnocením, vy ubohá bando trapáčků. ()

Nix

Hodně originální béčko, které mne fakt bavilo svým zpracováním a tempem. Já se opravdu nenudil. Jasně, Emilio není žádný top herec, i když by asi chtěl, ale úplně na nervy mi nepřijde. Ostatní herci byli taky fajn, ale nejvíc byl překvapivě Mick Jagger. Nesmí se tohle brát vážně a pokud pojedete na správné notě, užijete si film jako já. ()

Lacike

Originalny namet podla ktoreho napisali len priemerny scenar. Vykreslenie buducnosti je zaujimave, ale neprislo mi uveritelne, ze by spolocnost tak brutalne upadla za 18 rokov. Ale aspon mame dalsie vtipne porovnanie ako si tvorcovia predstavovali buducnost. Take divne tvary u aut som si ale v roku 2009 nevsimol. :) Herecke obsadenie je dost zvlastne. Estevez a Russo su skvely par a mal som chut im fandit. Bohuzial na druhej strane barikady to je horsie. Mick Jagger je famozny spevak ale ako herec je absolutne nevyrazny. Sklame aj Hopkins, ktory sa tu len parkrat mihne a evidentne iba zarabal na najom. Zvysok uz ani nestoji za zmienku. Teda az na Amandu Plummer ako zabavnu mnišku. Takze vysledok mohol byt tuctovy priemer, ale film nastastie zachranuju kvalitne prevedene a prehladne natocene akcne sceny, ktorych je dostatok, takze film ani na chvilu nenudi a ja som aj po rokoch s tymto filmom spokojny. Len ten happyend je rozpacity. Hlavny hrdina sice ziskal rozpravkovy majetok, ale jeho milovana zostarla o 18 rokov. To mi zas tak super neprislo. 6/10. ()

majo25

Akčné scifi béčko s nie každodenným hviezdnym obsadením. Škoda, že ten najhorší je zaroveň hl. postavou. Inak je dej dostatočne akčný, niekedy až príliš - skôr sa mohol klásť dôraz na technológie a s nimi súvisiach filozofických otázok. Trochu premrštenú stopáž vynahradzujú kvalitne špeciálne efekty. ()

• Volná adaptace sci-fi románu Roberta Sheckleyho Nesmrtelnost, s.r.o., vydaného v roce 1958. (Fingon)
  • Keď Alex (Emilio Estevez) uteká po návšteve starého bytu Julie (Rene Russo), digitálny bilboard "Welcome to New York" ukazuje, že je štvrtok 23.11.2009. Tento deň však vyšiel na pondelok. (beso74)