Harlock Saga: Nibelung no yubiwa - Rhein no ōgon

• Japonsko ハーロック・サーガ ニーベルングの指環 -ラインの黄金- (viac)
všetky plagáty

Podle legendy je Rýnské zlato všemocný kov, pomocí něhož valhalští bozi ukuli vesmír. Dále legenda vypráví, že ten, kdo vlastní Rýnské zlato, vlastní také nekonečnou sílu nad všemi věcmi, ba dokonce i nad samotnými bohy. Bývalí služebníci Valhaly Nibelungové, jež byli před dávnými věky zavrženi, neboť se vzepřeli bohům, se znovu chystají ke vzpouře. Jejich vůdce Alberich se brutální cestou zmocní zlata a nedovolí, aby mu stálo cokoliv v cestě ke zničení Wotana a všech valhalských bohů. Alberichova sestra Mime, která je ve službách u kapitána Harlocka, se obává o následky jeho činů, a varuje proto svého přítele o Alberichových záměrech. Ten spolu s vesmírnou pirátkou Emeraldou, nejlepším přítelem Tochirem a dalšími vyráží na cestu, aby zhatili Alberichův plán a zachránili vesmír, ne však kvůli bohům, ale kvůli všem živým bytostem, které v něm jsou. (Idaho)

ledzepfan

No, jak já mám oldschool sci-fi fantasy rád a Harlockův vesmír galaktického expresu miluju, tak musím uznat, že tahle šestidílná minisérie zdaleka nefunguje podle mých představ. Začíná to krásně, ale postupem času z temných děr stále častěji vyskakují zásadní logicko-příběhové lapsy, které neobhájí ani jindy všemocné zaklínadlo “Space Opera“. V jednotlivostech je to plné dobrých nápadů, ale ty se tentokrát nepodařilo semknout dohromady ve fungující celek. PS: Bylo by fajn, kdyby se někdo obětoval a vytvořil české titulky na poslední tři díly, protože koukat na první půlku v parádním japonském znění a pak muset přesedlat na pathetický eng dabing (protože jsem nenašel ani eng titule) je vážně utrpení. ()