Inuyasha - Toki o koeru omoi

• Japonsko 犬夜叉 時代を越える想い (viac)

První ze série filmů o Inuyashovi, který byl odvysílán mezi 54 a 55 epizodou seriálu. Tentokrát se Inuyasha spolu se svými přáteli musí utkat s démonem Menomaruem, který je původem z kontinentu. Jeho otec Hyoga před třema sty lety přišel do Japonska, aby na zde ukradených duších zesílil. Nicméně byl zastaven Inuyashovým otcem. Menomaru chce uvolnit a pohltit sílu svého otce, aby se stal nejsilnějším démonem, co kdy žil. (Moiraine)

Marius

Na prvý z filmov o InuYashovi som sa po zhliadnutí seriálu dosť tešil. Film nesklamal, avšak malú chybičku krásy má. Keby bol tento film rozstrihaný na tri epizódy seriálu, nikto si to ani nevšimne. Preto nevidím okrem marketingových iný dôvod na to, aby bol príbeh prezentovaný ako samostatný film. Zápletka je klasická. InuYasha, Kagome and Co. pátrajú po ďalšom úlomku Shikon no Tama. Tentokrát sa im však do cesty postaví dosť hustý protivník – potomok veľkého démona z Číny, Hyougu – Menomaru. Bol to totiž práve InuYashov tatko, kto Hyougu odpratal zo sveta, pretože škodil jeho milovaným ľuďom. To je dostatočný dôvod aby sa Menomaru chcel pomstiť InuYashovi a Sesshoumaruovi. Každopádne vývoj postáv to neposúva ani o kúsok, takže za 4. 8/10. ()

Zíza

Měl své silné momenty i svá slabá místa... ale protože Sesshoumaru dostal tak málo prostoru, nemohu jinak než za 3*. Věřím však, že jeho čas příjde, tak jakože věřím, že příjdeš čas, kdy si ti dva "pathetic fools" vyznají lásku :-) Njn, na nic jinýho nečekám, takže kdo je tady "pathetic"? :-) Rozhodně je to něco jako povinná četba pro fanoušky seriálu. Takže jsem to viděla... :-D ()

Hitman_47

Film se očividně odehrává někdy v období první poloviny seriálu (podle toho, že Inuyasha umí používat jenom jednu z prvních technik a taky dle motivace jednotlivých postav), a tak mi ani nevadí, že se příběh vlastně neposunul o žádný kousek dále (Naraku se tu vůbec neukáže). Určitě souhlasím s Mariusem ohledně epizodického charakteru. K animaci a kresbě snad není co dodat, on už původní seriál v těchto ohledech naprosto exceluje a tady je to jen trochu více vyleštěnější a svižnější. Pokud není odpoledne (například při opici) co dělat a jste fanoušky Inuyashi, tak tenhle film vás rozhodně neurazí. ()

kyselina

Inuyashu mám ráda zejména pro originální a perfektní humor...malá epizodka za závěrečnýma titulkama to lehce nastiňuje. A i když je pravda, že zrovna tento film mohl být klidně součástí seriálu, pořád se mi velice líbí. ()

LordSnape

V podstatě musím souhlasit s Mariusem. Také jsem se těšil na první film, ale po celou dobu mi přišlo jako když jsem se díval na nějaké "special" epizody, které se do seriálu nedostaly. Nový protivník sice má sílu jako kráva a dělá pořád frajera, ale nakonec mě překvapilo jak rychle ho Inuyasha a Kagome oddělali. Narakovi nesahá ani po kotníky! Vývoj postav se také nikam nepohnul, ale i přesto se pořád jedná o nadprůměrnou zábavu kterou si fandové seriálu určitě užijí do poslední minutky. 7/10 ()

VanTom

Pokud již máte seriál dokoukaný do konce, nepřinese vám první InuYashův film vůbec nic nového nebo neznámého. To se koneckonců dalo čekat. Dokonce i kvalita animace je totožná, nově si jen v pár scénách vypomáhá počítačovou grafikou. Takže po trochu kostrbatém úvodním představení a zopakování pro nováčky dostaneme standardní (troj)epizodu s nejmocnějším, neporazitelným protivníkem (na kterého ve výsledku stačí tři dobře mířené údery), typickým humorem, poměrně silnými emocemi a zbytečnými štěky Sesshoumara a Kikyo. Slabý závěrečný souboj vynahrazuje dlouhá akce předtím se Sango (konečně!) a Mirokem. ()

Czernozub

Je pravda, co zaznělo z úst Mariových a bylo ještě několika lidmi potvrzeno- je to jako tři epizody v kuse. Mě osobně přijde ze všech Inuyasha filmů nejslabší. ()

Moiraine

Chvílemi se mi to hodně líbilo, chvílemi moc ne. Stejně tak s animací, která je trochu jiná než v seriálu. Výstupy Kikyou a Sesshoumarua byly zbytečné a akorát dělaly bordel v zařazení filmu do seriálu. A já se na Sesshoumarua tak těšila, když se tam na začátku objevil.... a ono nic. Celkově to není špatné, ale seriál je lepší. I když jestli se budu i potřetí znovu dívat na Inuyashu, určitě Toki o koeru omoi nepřeskočím:) ()

Threepwood

Je to pěkné,ale jelikož jsem neviděl ani jeden díl seriálu moc jsem se neorientoval v příběhu a postavách a neužil jsem si ho tak jako zasvěcení fandové.Proto tento film neodsuzuju,ale myslím že je spíš pro fandy a znalce seriálové předlohy. ()

mpet

Jelikož jsem začal sledovat Inuyashu, tak tento film byl pro mě prakticky povinnost. Povinnost, která mě pobavila, ačkoliv se od seriálu liší jen tím, že to trvá cca 100 minut místo obvyklích 25 minut. Užijeme si zde dost srandy, taky trochu napětí a samozřejmě velkou dávku bitek. Ale taky bych zde rád poukázal na drobný defekt s Inyashovími technikami. Přece jen když na začátku Inuyasha sotva dokáže použít větrný vír a nakonec už umí i zpětnou vlnu, tak mi to přijde lehce divný??? Ale co to dokážu překousnout. 80% ()