Seihó bukjó Outlaw Star

• Japonsko 星方武侠アウトロースター (viac)
Japonsko, 1998, 10 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Tvorcovia:

Hadžime Jatate

Predloha:

Takehiko Itó (komiks)

Hudba:

Kó Ótani

Júko Mijamura, Šigeru Šibuja, Rika Macumoto, Ajako Kawasumi, Sajuri, Takeši Aono, Tošihiko Seki, Acuko Tanaka, Ken'iči Ogata, Kendži Nodžima, Wataru Takagi (viac)

V daleké budoucnosti, poté co lidé vynalezli pohony schopné meziplanetárního cestování a začali kolonizovat jiné planety, žije ve vesmíru muž jménem Gene Starwind a jeho mladší partner Jim Hawking. Tihle dva spolu na okrajové planetě provozují malou společnost, která má v logu napsáno "Vezmeme každou práci". Krom toho Gene vyděláá stranou jako lovec hlav. Jednoho dne si je najme mladá žena jako bodyguardy. Ani jeden z nich netuší, že ona je ve skutečnosti psanec na cestě za legendárním pokladem a že tím začíná šílená cesta napříč galaxií plná nejrůzějších bojů, nebezpečí a podivných akcí. (Hulkee)

Hulkee

Při hodnocení se tenhle seriál nevyhne své známější konkurenci (alespoň já jsem dřív slyšel o Kovbojovi Bebopovi) se kterou sdílí stejný rok výroby a v tomhle srovnání nejspíš u většiny prohraje. Já jsem zatím v seriálu viděl věci, které jsem viděl všude jinde, ale do průměru bych ho nezařazoval. Slova jež teď volně přeložím nejsou moje, ale názor sdílím: Outlaw star je neuvěřitelně návyková show, ve které je všechno, co si sci-fi fanoušek může přát - vesmírné závody , vesmírné boje, rozdílné planety, alternativní dimenze, divní emzáci, sakra přitažlivý mimozemšťanky, mimozemšťani s podivným rozdělením pohlaví, obří roboti, bio-androidi, kyborgové, krásky ve stázi, shapeshifteři, bitky s laserovými pistolemi, boj mečem, boj pěstmi, paintball, šílení vědci, tao magie, robotičtí panteři, kung-fu housecats a epizoda z lázní, která je krom jiného vtipná a to nemluvě o soutěži onejsilnější ženu ve vesmíru, potopené mimozemské galeoně nebo vězení s vysokou gravitací. To všechno narváno do dvaceti šesti epizod, které sice nedávají charakterům moc času k vývoji, ale zato nemají hluchá místa a děj nestojí. Dialogy stojí na slušné úrovni, postavy se chovají tak jak se očekává a všechny jsou dobře (a taky trochu ploše) napsané. Já se zatím královsky bavím. ()

John8

Firefly jsem neviděl, ale tohle anime mi víc než cokoliv připomíná Hvězdné války. Mladík vytžený ze svého světa zkušeným dobrodruhem jen aby jej v zápětí opustil s novou cestou k velkým dobrodružstvím, ve vesmíru jednak zmáném, ale i tak plném tajemství a mystyčna. Pak už na nás čeká jen spousta akce a dobré zábavy. Jednoduše rerto akční podívaná z budoucnosti, která zestárla velmi dobře. ()

Utero

Má to hodně pomalý rozjezd, ale cca po desátém díle, kdy si zvyknete na postavy o kterých se toho ale moc nedozvíte, to začne být opravdu fajn. Spousta originálních až bizarních příběhů napříč vesmírem. Krásná devadesátková animace a atmosféra. Konec jsem popravdě vůbec nepobral, ale i tak jsem u tohoto dílka strávil příjemné 3 dny. ()