Pet Shop of Horrors

• Japonsko ペットショップ・オブ・ホラーズ (viac)

Krámek se zvířaty sídlící v Čínské čtvrti vede podivuhodný majitel známý jako Hrabě D. Můžete si zde koupit pozoruhodná zvířátka od hadů, leguánů, tygrů až po mořskou pannu či medůzu. Jen musíte splnit tři podmínky uvedené ve smlouve. Pokud však nějakou z nich porušíte, trest vás nemine. (LordSnape)

novoten

Zábavná hříčka s odhodlaným policistou a marnivým hrabětem se zálibou v exotických tvorech a lidských slabostech. Způsobovalo mi až lehce provinilé potěšení hádat, vůči jakým podmínkám smlouvy se který klient prohřeší a jaké to pro něj bude mít následky. Vzhledem k pouhopouhým čtyřem epizodám sice není čas na nějaké propracovanější dějové linky, ale zároveň Pet Shop ani nestihne okoukat svůj epizodický námět a naopak s každým dalším tvorem i příběhem příjemně překvapuje. ()

Vavča

Vypečený hrabě D a jeho obchůdek se zvířatky nemá chybu. Všechny povídky se mi líbili, byť ta první je nejslabší má dobrou pointu, ostatní jsou ještě lepší. Moc pěkné příběhy, nebudutete se asi tolik bát, ale spíše budete dojmuti. Hezky prokrelsené charaktery, hlavně neduhy lidského druhu.... ()

strougy

Spíše než o hororové příběhy vzbuzující hrůzu se v případě všech čtyř povídek jedná o melancholická, lehce posmutnělá zamyšlení nad slabostmi lidského druhu. Rodiče, co nejsou schopni svému dítku nic odepřát, herec jedné role či po světě bez chudoby a násilí toužící tajemník známého kongresmana přicházejí za tajemným Hrabětem D a v koupených podivuhodných tvorech vypadlých z mytologií z různých kousků světa si odnášejí zhmotnění svých snů. Jen kdyby lidé nebyli tak zoufale nezodpovědní a byli schopni plnit závazky, ke kterým se podpisem kontraktu zavázaly... Všechny povídky mají kromě v první větě zmíněného motivu lidských slabostí a podivuhodného krámku společného také postavu policajta, který svým racionálním založením tvoří protipól podivínského a v tajemném světě žijícího hraběte, jenž ovšem i přes své zdánlivé postavení mimo každodenní svět obvyklých lidských strastí ví o zákrutách lidského srdce více než obyčejní lidé. Celkově si všechny povídky udržují vyrovnanou a nesmírně vysokou kvalitu a každému se tak může líbit jiný příběh, aniž by se dalo nějak objektivně posoudit, který je nejlepší (za sebe dávám hlas příběhu s mořskou vílou). Škoda tak jen krátkého rozsahu, více dílů by určitě nebylo na škodu. ()

Deschain

4x epizóda na D. Daughter, Delicious, Despair, Dual. Anime, v ktorom nič nie je také, ako sa zdá. Zopár jemných hororových prvkov, ale prevažuje smútok, samota, zúfalstvo a pocit viny. Dabovaná verzia v angličtine je trochu zvláštna, ale dá sa na ňu zvyknúť. Prvá časť sa mi zdala najslabšia, ale kvalita s ďalšími dielmi pekne stúpala. 8/10 ()

SOLOM.

Každý nákup (obchod) sebou nese nějaké to riziko. Jogurt může být bez kousků ovoce, jenž tam měli být, mandarinka bude po oloupání kyselá, elektronika se vám záhadně posere hned po skončení záruky, no a v obchodě hraběte D vás jeho exotické kousky umístěné v zadní části obchodu můžou stát život. Všechny varoval – ale lidská blbost, zvědavost a touha porušovat určená pravidla…Jeden z nejlepších animovaných filmů co jsem měl možnost vidět. Sice se to hororového žánru dotýká jen zlehka, ale vytvořená atmosféra a především síla jednotlivých příběhů určitě stojí za pozornost. ()

Caelos

Spíš než horor jsou to takové mysteriozní povídky. Nic moc krev, ani napětí, spíš překvapivé konce. Seriál mi přišel nedokončený, vždyť se dalo pokračovat, minimálně pár díly. Na druhou stranu, vzhledem k tématu, možná je to dobře, jelikož by to časem začalo být stereotypní. První povídka se mi líbila asi nejvíc. Jen pro tentokrát... A králici! :-) Za *****. Druhá, za ***. Třetí za ****, čtvrtá za ***. ()

togaf

Hororu je v povídkách málo a netýkají se samotného zverimexu ani jeho úchvatného majitele. Horor si lidé totiž dokážou docela hezky obstarat sami. Každá z povídek je originální a smutná, melancholická a občas i dojemná. A Hrabě D. je vážně skvělá postava, chtěla bych ho vidět ve více povídkách. ()

LordSnape

Přiznám se, že bych asi z tohoto krámku žádné zvířátko nekoupil... Tohle anime, ale není nijak hororové či dokonce strašidelné. Jen v sobě má určitý podíl mysteriózní atmosféry, která je hustší jak mlha nad Londýnem. Druhé dvě povídky opravdu stojí za to! 7/10 ()

Brion.y

Fíha. Rada by som bola zvieratko z tohoto obchodu, ak by sa o mňa staral taký šarmantný krásavec letiaci na zákusky :D Áno, Count D bol skvelý a v tých štyroch dieloch (4xD, ak si poriadne všimnete názvy) nebol čas niečo pokaziť. Temné, záhadné, zarážajúce... a vtipné... tisíckou mŕtvych zajačikov počnúc a Bielym domom končiac. (Inak ak máte niečo proti mužom s nalakovanými nechtami, tak a) si vyberte iné anime na pozeranie b) hoďte predsudky za hlavu, lebo D má nechty dlhšie než ja som kedy mala, oblieka sa podivne, má každé oko inej farby a... ♥) ()