V malém městečku se narodilo několik dětí ve stejný den, ale jejich početí nedokázal nikdo vysvětlit. Všechny děti jsou si velmi podobné, mají nadpřirozené schopnosti a ani násilí se jim nepříčí…  V malém městečku Midwich vrcholí přípravy na školní slavnost. Těsně před zahájením slavnosti se stane něco nevysvětlitelného: všichni živí tvorové, kteří nejsou za hranicemi města, přesně v deset hodin usnou a vzbudí se ve čtyři hodiny odpoledne. Zatímco celé město spalo, začala se o tento jev zajímat epidemioložka z FBI doktorka Susan Vernerová. Nic ale nezjistí, ani poté, co se město probudí. O pár dnů později začnou ženy zjišťovat, že jsou těhotné a jejich početí vychází na den, kdy celé městečko usnulo. Všechny ženy se rozhodnou dojít až k porodu, i když jejich otěhotnění je záhadné, a všechny porodí v jeden den. Kromě jedné holčičky, která se narodila mrtvá, jsou všechny děti v pořádku. Jak děti rostou, začnou potíže. Děti jsou necitelné, nevědí, co je to soucit, a umí číst myšlenky. Svou schopností ovládat myšlenky lidí donutí každého, kdo jim chce ublížit, aby ublížil sám sobě. Jediný, kdo se naučil vnímat pocity a netouží ubližovat, je David, syn Jill McGowanové. V městečku se stává stále víc nehod. Doktor Allan Chaffee, který se sám stará o dceru Maru, která ovládla mysl své matky a donutila jí skočit z útesu, začíná být velmi znepokojen. Doktorka Vernerová mu konečně všechno řekne. Kolonií se stejnými dětmi je víc; a všude, kde se tyto děti objevily, nakonec nikdo nepřežil... (oficiálny text distribútora)

choze

Uondaný remake stejnojmenného filmu ze šedesátého roku (který byl tehdy obligátně vykládán jako metafora komunistického nebezpečí) podle novely Kukačky od Johna Wyndhama (viděno, přečteno). Začátek upomene na Carpenterovu Mlhu (mimochodem jde o tutéž lokaci), kdy se Zlo plíživě vkrádá do amerického městečka, jen tentokrát nemá podobu mlhy, ale šepotu a neděje se tak v noci, ale ve dne. Konec je pak carpenterovský, tj. akční a otevřený a taky uspěchaný a aspoň pro mě nepříliš uspokojivý. Děj mezitím je roztahaný a bez překvapení, děti nastupují poměrně pozdě a strhávají film k tupé vyvražďovačce, ovšem plné příjemně nepříjemných scének (uvařená ruka, oční prohlídka...). Carpenterova sebevykrádající hudba není špatná, ale není tak zapamatovatelná jako u jeho předchozích titulů. Zvláštní je obsazení řady známých nehororových herců. Každopádně Reeve tu pár humanistickými výroky připomene svého Supermana, na což tvůrci hned na začátku udělají i jeden vtípek. Bohužel šlo o jeho poslední film před nehodou, po níž ochrnul. ()

SOLOM.

Docela obyčejný průměrný children horor. Rozhodně to pro mě není jeden z nejlepších Carpenterových filmů znám mnohem lepší. Na film se rozhodně dívat dá, ale postupem času jsem se začal strašně nudit. Začátek byl super ( týpek na grilu), ale jak běžel čas nuda, nuda a zase.... Navíc producenti museli být asi zhulení. Otěhotní celé městečko (ženy), v kostele při křtu jich tam sedí asi cca 20. Při porodu umřelo jen jedno děcko, ale potom tam chodí jen sedm.... Kde je teda ten zbytek???? Kozlowski hraje sice dobře, ale v Krokodýlovi byla o 100% lepší. Hvězdný superman podal jen velice průměrný výkon. Na film se mrknout dá, ale Kukuřičné děcka jsou mnohem lepší. ()

lykan9

Na to, že to má jen 51%, tak to nebyl zase tak špatný horor. Je narvaný tehdejšími hvězdami, dětští herci vypadají chvílemi opravdu děsivě a závěrečný myšlenkový souboj byl povedený. Bohužel kromě hlavních postav, tam byli ostatní herci spíš do počtu a jejich postavy byly spíše nahodilé a jen dobré k tomu, aby umřely. Možná to chtělo si s postavami trochu více pohrát. Jinak ale verze Městečka prokletých z roku 1995 není špatná. ()

eraserhead666

Volební kampaň v plném proudu všemi různými i nemožnými způsoby mě tak nějak nakopla pustit si znovu Městečko prokletých. Sice řemeslně odvedená práce plná známějších jmen (Hamill pořád na světlé straně síly), ale již jen stylová ukázka jakési nekulervózní vyprázdněnosti devadesátkových horrorů, kterým zpravidla něco chybělo, něco životného, něco, co ty horrory nutilo dýchat, co jim vlévalo krev do žil a bušilo tepem jejich srdce. A to právě chybí i tomuhle. Ale pro ten zástup známých jmen, Carpiho na židličce a stále buchtózní Lindě, se na to dá koukat, i několikrát za život. ()

*CARNIFEX*

Ja mám "Carpentera" rád, no mne tie podaktoré béčkové horory z jeho tvorby, prídu tak neskutočne "nedotiahnuté". Originál som nevidel a ani nemám odvahu. Od "Village of the Damned" som neočakával absolútne nič, a dobre som urobil. Nadšený veru nie som, no vyslovene sklamaný taktiež. Som hlavne rád, že sa nesnažili o nejak prevratné efekty, keď nato vyslovene nemali "bagšiš". Sústredia sa viac na nápaditosť v podobe samo-deštrukcie, no a i keď tá taktiež nie je nijak prevratne originálna, vyslovene nudno na mňa tento malý horor s parchantmi zo škôlky nepôsobí. Na jeden krát sa to dalo zniesť, i keď záver je už ozaj čisté "scifi". ()

• Melanie Roberts (Meredith Salenger) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 10 ráže .38 Special. (dc125)

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (viac)