Americký cyborg

• USA American Cyborg: Steel Warrior
všetky plagáty

Svět je po nukleární válce a lidem hrozí vyhubení. K zabezpečení pořádku jsou využívány nelítostné androidní stroje. A v tomto chaosu žije žena, která představuje jedinou šanci na záchranu lidstva. Od nukleární války uplynulo 17 let a lidské rase hrozí vyhynutí. Ve spálených městech vládnou plenící gangy zločinců. Přežívající lidé jsou chráněni počítačovým systémem využívajícím cyborgy – nelítostné stroje s lidskými rysy, které zajišťují na Zemi pořádek. Uprostřed bídy a chaosu žije půvabná dívka Mary (Nicole Hansen). Vědci do jejího těla zavedou oplodněné vajíčko, jež musí být za každou cenu zachráněno – je totiž jedinou šancí na zachování lidského pokolení. (oficiálny text distribútora)

Kordus

- Nemáme náboje. Nejbližší zásobárna je moc daleko. - Jaký je v tom rozdíl? Ten cyborg byl už zasažen milionkrát. - Cyborg není jediný nepřítel. Musíme jít ještě přes území Leachů. - Leachů? - Radioaktivní kanibalové. Nechtějte se s nimi setkat... --- Škoda, že jsem to jen slyšel, s obrazem to musi být úžasné. ()

klerik

Dobré béčko. Ktoré aj napriek svojím kvalitám, ukazuje, prečo je TERMINÁTOR (a podľa mňa aj KYBORG) v inej lige. Ale v podstate len drobnosi kazia celkový dojem (pridlhý úvod, spočiatku priveľa kyborga, žiadna fakt pamätná scéna), ale keby sa dnes točili takéto béčka, čo by som za to dal... Súboje sú len štandardne dobré, ale je celkom zaujímavé sledovať začiatky Isaaca Florentina (UNDISPUTED 2). Jeden z tých lepších lacných postapokalypťákov, ktorý nenudí a dobre pracuje so svojim nízkym rozpočtom... ()

kenkaku

Vykradený Cyborg (s Tarzanem místo JCVD) mixnutý trošku Terminátorem (s prošedivělým strécem s knírkem místo Arnolda). Opravdu žádný endoskeleton jako je na plakátku ve filmu není, proto má podle mě blíže ke zmíněnému Cyborgovy. Film má neskutečně otravný zvukový podkres (neustále dokola se opakující zvuky jako když alarmu dochází baterie). Děj jako takový je zcela béčkově standardní, dialogy otřesné (ale jakože hodně), jediné co funguje je prostředí. Post-apokalyptický svět vypadá (na dobu vzniku filmu) perfektně. ()

Ironfood

Na béčkový film to má celkem slušnou vizuální stránku, tím ale v podstatě výčet pozitiv končí. Joe Lara v roli hlavního hrdiny mi vůbec nesedl, příliš nenadchl ani John Saint Ryan v roli hlavního záporáka. Scénář je slabý jak z hlediska širšího příběhu tak samotného děje, kterému chybí nějaké zajímavé nápady a pořádné hlášky. V podstatě je tam jen jeden "zvrat", který je ale neoriginální a předvídatelný a navíc poněkud nedotažený. ()

TERRORDROME

Bavil som sa vtedy a bavil som sa aj teraz. Najbéčkovatejšie béčko zo začiatku 90-tych rokov o ženskej čo musí ochraňovať gumové embryo pred fičúrskym cyborgom ktorého najviac trápi aby mal vyleštené čižmy. V tom jej pomáha hrdina s mohutným három. Takže behajú po zrúcaninách ( úžasný bordel ), neustále sa s cyborgom mlátia a ten sa vždy zregeneruje ( aj jeho handry ) aby sa mohli mlátiť znova. A tak stále dokola s výnimkou návštevy rádioaktívnych kanibalov. Akčné scény sú našťastie dosť dobre zvládnuté a celkom nápadité. Celé sa to rúti svižne dopredu takže ak pri tom človek moc nepremýšľa a neočakáva nejaký prejav inteligencie môže sa pobaviť. Ja som sa. ()

• Natáčení filmu probíhalo od 6. července do 21. srpna 1992 ve městě Tel Aviv (Izrael). (GASTON73)