Městem otřese série děsivých vražd a nebezpečný manipulátor rozjíždí hru na kočku a myš se státním zástupcem. Ten se ale jenom tak nevzdá. (Netflix)

Heywood

Hodně zajímavé mnoha momenty: poprvé utrpením obětí, detektivem, který se dívá tak trochu kradmo a není ani Bondem ano Colombem, vlivem médií, které ani pravda ani úcta k lidem nezajímá a zvláštní asijskou disciplinovanou kulturou, která dávno neznáme. Lze čekat výtky na nedostatečný spád, málo bojových akcí,  příliš akcentované rodinné vztahy i zjednodušení místa vyšetřování na lokání okrsek. To vše body ubere, stejně jako ta nazelená kamera, která má dodávat pocit stísněnosti, ale spíše z ní bolí oči. Možná to chtělo trochu ubrat ode všeho. Přesto je to zajímavé ke zhlédnutí i s překvapivými zvraty, ke který se díly tak trochu doklopýtají. 60% ()

Muffino

Velmi dobrá kriminálka, která ukazuje, že i Taiwan umí obstojně konkurovat stejnému žánru, v kterém obvykle dominují Evropa a USA. Sice se tak děje za použití standardních klišé typu "sama dívka v temné uličce", ale zase čím jdete v Asii dál na východ, tím se zvedá surovost a drastičnost, které tento žánr někdy postrádá, a kterých je tady vrchovatě. Příběh sice pochází z Japonska, takže za ten Taiwanu tak úplně připsat body nelze, ale zase je důležité, jak se ho tvůrci chopili a nebyl špatný nápad celý film prakticky rozdělit na dvě poloviny. Bohužel druhá půlka působí dojmem tlaku producentů, jakoby sérii bylo potřeba natáhnout na 10 dílů. Tato část změní tempo a příběh se tak nějak zpomalí scénami, které začnou nudit a nejsou ani potřeba. Filmařsky je však budovaná atmosféra netradiční a tím i velmi zajímavá. Celý příběh tak kazí už jen fakt, že by skončil mnohem dříve, pokud by spisovatel záměrně nevynechal jednu klasickou policejní metodu vyšetřování, které se u nás říká sledovačka. Najít pachatele tím, že ho ihned při podezření pozvete k výslechu a čekáte, že se přizná, opravdu protáčí divácké panenky ke stropu. ()

Ygnor

Nenechtě zmást prvními díly, kdy je to hodně melodramatické a vypadá to jako klasické klíšé... Poslední díly však zaručeně přibíjí nekompromisně do křesla! ()

Daiker

Tchaj-wan nám představil svoji verzi policie vs sériový vrah. Příběh je kvalitní, herce jsem si nepletl a je to dobře zahrané. To jejich herectví ja takové jiné, až moc někdy afektované. Některé scény jsou hodně melodramatické. Co se týče vraha, je to totální magor a víc než vraždění ho zajímalo týrání pozůstalých. S tím souvisí i ty melodramatické scény, ponižování dědy mi bylo nepříjemné. Samotný vrah a jeho chování v posledních dílech bylo dost přehnané a u nás by se tak asi nikdo nechoval (pokud by se nechtěl prozradit). Vražda moderátorky byla docela intenzivní. Celkově je to jiné herectví než jsme zvyklí u nás, ale příběh je dobrý. Mohlo to být kratší... ()

Draconian

Tak jo, tenhle seriál je hodně povedené krimi, ale není dokonalé... Ve městě řádí únosce a vrah žen, který si říká Noh...má moc rád pozornost a manipulaci s lidmi. Prokurátor Kuo to chce vyřešit za každou cenu. Nutno říci, že v tomhle seriálu přijde několik zvratů a sice některé asi odhadnete dopředu, jiné vás překvapí. Je to vše pěkně vymyšlené a líbí se mi i zamyšlení tvůrců nad etikou a morálkou lidí, médií a celého světa. Aby to nebyl kilometr dlouhý komentář, tak shrnu nejprve věci, co mi vadili nebo se nepovedly: - mohlo to být kratší. To poslední dobou říkám skoro u všeho, já vím...ale tady je 10 dílů, 10 hodin, ale příběhu by stačilo dílů třeba jen osm. - je to natahované...to kvůli ohromné melodramatičnosti. Asiaté to tak ve filmech často mají a tady to není vyjímkou. Seriál je sice suprově emotivní a jde do hloubky, ale někdy je to neuvěřitelně otravné a máte pocit, že krimi ustupuje ubrečené telenovele. To zejména v první čtvrtině seriálu... - ...jo začátek seriálu je asi nejhorší...proto to po prvním dílu nezabalte, pak je to vážně hodně dobré. - je tu i dost nelogičností...a pak, já netuším jaké jsou zákony na Tchaj-wanu, ale pokud je to tak jako v seriálu...no tak potěš koště. - a prostě nad některými věcmi budete jen kroutit hlavou. Někde je unesená holka a všichni jen fnukají, emočně se vylévají...bla bla... Co to vše však přebijí? Hodně pozitiv: - příběh je dobře vymyšlený a místy až strhující -silné emoce (když jsou dobře použity) - skvělý záporák...to je vážně povedené. - herecké výkony jsou vynikající....zejména pak ty záporné role. A vrah? To je naprostý borec...ten herec předvedl úžasné představení. - dobrá kamera, střih, atmosféra -zajímavé charaktery, myšlenky, dialogy Celkově je to moc dobrý seriál, který má velkou sílu. Prostě kvalita. Ne vše je fajn, někdy mě to dokonce i vyloženě s*alo a nadával jsem...ale prostě takhle dobrých krimi není zas tak moc. 78% ()