Moja sestra je vlkolak 3

• Česko Moje sestra vlkodlak 3 (viac)
všetky plagáty

Kanada 1815. Sestry Ginger (Katharine Isabelle) a Brigitte (Emily Perkins) bloudí samy pustým lesem. Narazí na vypleněný indiánský tábor, kde potkají starou vědmu a ta jim prozradí osudové proroctví. Pokud nezabijí tajemného chlapce, bude muset jedna ze sester zabít druhou. Při svém putování naleznou útočiště v pevnosti, která skrývá otřesné tajemství. Jedné noci je Ginger napadena podivným stvořením, napůl chlapcem, napůl vlkem. Podaří se Brigitte zachránit sestru a zvrátit tak prastarou kletbu? (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Tak třetí díl je zhruba na stejné úrovni jako jednička. Jediný rozdíl je v tom, že se odehrává v jiné době. Tentokrát mě však spíše než výkon obou sester zaujala vojenská posádka, která byla složená z opravdových....Tvůrci se rozhodli ještě více přitvrdit a na scéně se objeví vlkodlaků hned několik. Bohužel se nevyvarovali toho, že do děje vsunou i postavu indiánského Ramba, který kosí jednoho podruhém. Jinak však ani zde nechyběla docela zajímavá atmosféra, která byla místy opravdu hodně solidní, stejně jako některé herecké výkony. 6/10 ()

mm13

Zatiaľ čo prvé dve časti ponúkajú veľmi slušnú variáciu vlkodlačích motívov a tu a tam sa pohrávajú so žánrom aj divákom samotným, tento výlet do histórie je predsa len už trochu príliš hlúpy, naviac nijako neobohacuje svet svojich predchodcov, skôr z neho uteká za vidinou príťažlivej zmeny kulís (ktoré nakoniec nie sú príťažlivé vôbec)... Chcelo by to vrátiť sa do súčastnosti, premyslieť si v čom už máme jasno a čo sa tu dá ešte vymyslieť a natočiť štvorku. ()

eraserhead666

Tenhle díl female vlkodlačí série jsem kdysi před lety čistě náhodou (a jen z části) viděl pozdě v noci v televizi a myslel jsem si, že je to první díl. Docela se mi to zamlouvalo, a když jsem zjistil, že to je až třetí díl, zajímaly mě ty předchozí. Teď jsem se po letech tedy na to podíval znovu a vůbec to není špatné. Skok do minulosti je potěšující artefakt, prostředí parádní, napětí, zápletka, všechno je ucházející, i když ten závěr trošku kulhá (a já nemám moc rád zatahování indiánské mytologie do horroru – není to žádný rasismus, jen mi to nepřijde moc zajímavé, i když je fakt, že tady to ještě má nějaký smysl). Ocenil jsem pořádný návrat Katherine Isabelle, která je stejně skvělá jako v jedničce. Emily Perkins se zlepšuje každým filmem, je prostě jedním slovem výborná. Jen bych ji rád viděl někdy se usmát. Prostředí, postavy, atmosféra, všechno tu je. Musím říct, že celá Ginger Snaps série je ve vlkodlačím žánru hodně povedená. Líbí se mi, že je každý díl trošku o něčem jiném, že každý z nich operuje s jistou dávkou originality, co se týče vlkodlačích klišé, které nabourává a dává jim nový (zajímavý) rozměr. SPOILER: Rozhodně mi je milejší a příjemnější postupná a nezvratná proměna ve vlkodlaka, kdy člověk pak již vlkodlakem zůstane navždy, tak jak je tomu v této sérii, než klasické klišé proměňování jen při úplňku a v noci. Je to mnohem děsivější, atmosféričtější a připadá mi to jaksi přirozenější. ()

darkrobyk

Třetí setkání s Ginger a Brigitte už logicky není prequel, jelikož se přeneseme v čase do 19. století. Kanadská divočina, Indiáni a bílí kolonizátoři (Francouzi a Angličané), kteří dovezli z Evropy zkázu a smrt. Alegorie o zničujících darech starého světa, co mají podobu prokletí vlkodlaka. Místo psychologického dramatu zde máme tentokrát dobrodružný příběh z chladné divočiny s přesahem do hororu. I když je Ginger infikována, tak láska obou sester je silnější. Není důležité, na které straně budou stát, ale to, že budou stále spolu. I do třetice jsou role jasné - silné ženy a slabí muži. Navrch fanatický kněz, co káže druhým o pekle, jenže sám je v něm již oběma nohama. Závěrečný masakr je rychlý a zdrcující. Vlkodlaci se sice jen míhají, ale i tak nejsou naštěstí tvořeni shluky levných pixelů. Mechanické masky nemusí být dokonalé, přesto působí stále věrohodněji, než počítačové bestie. Nejslabší část trilogie, hodnocení z minula však ponechám. 3,5* ()

petero

Ginger je späť. No to ako sa vrátila som im bohužiaľ nezhltol. A pritom si mohli vymyslieť niečo na štýl vlkodlaka predsa nezabiješ obyčajným nožom, ale ako už malej Ghost povedala sestra Ginger, vlkodlak nie je žiadny superhrdina, aby musel byť zastrelený striebornou guľkou. Namiesto toho si tvorcovia vymysleli nejakú báchorku z minulosti o kliatbe, kde sa obidve predstaviteľky túlajúce lesom (prečo?) dostávajú do pevnosti obliehanej vlkodlakmi. Priznávam, mohlo to byť zaujímavé, keby film nebol tak neuveriteľne roztrieštený. Scenár zíva dierami a režisér to tiež nedokázal zosúladiť. Pevnosť je obývaná idiotmi, ktorý by sa aj tak do týždňa sami vyzabíjali, na interiéroch vidno, že zrub žiary novotou - postavený pre film, indián má celkom fajn kožák, vlkodlak pripomína viac gorilu ako človekovlka a výslednému dojmu nepomohli ani hlavné predstaviteľky, ktoré by som si radšej opäť znovu predstavil v ich úlohách z pôvodného filmu, kde tu po ich rebelkách zostali iba malilinké črepinky. Kdežto v prvej časti sa dalo napätie priamo krájať z pocitu nakazenej a čím ďalej silnejúcej Ginger (teraz sa len malátne poflakuje), tu z neho ostali len bezvýznamné kúsočky. Opäť o triedu slabšie ako predchodca. Priemerné vlkodlačie béčko – tomuto označeniu sa predchádzajúce časti snažili vyhnúť a aj sa im to úspešne podarilo. ()

• Katharine Isabelle měla pro scénu, kdy Ginger vstává nahá z postele, dublérku. Ve smlouvě má klauzuli o zákazu nahoty. (ČSFD)
  • Zhruba v sedmnácté minutě si můžeme všimnout hrací skříňky, na které je šest písní-básní, z toho první s názvem Sweetheart of Sigma Chi. Tato často zmiňovaná a populární píseň univerzitního bratrstva byla napsána v roce 1911 Byronem D.Stokesem a F. Dudleigh Vernorem. Film se ale odehrává v roce 1815. (Stocki)
  • Film se začal natáčet 31. března a pokračovalo se po celý duben roku 2003. (Stocki)