Sam Nelson nastúpi na let do Londýna v nádeji, že získa späť svoju bývalú manželku, ale na palube sa mu niečo nezdá byť v poriadku. A jeho podozrenie sa potvrdí. (Apple TV+)

jprmusic

Takže - blbější výkop to mít nemohlo. Nevěřím prostě tomu, že v dnešní době by se posádka podobného letu a obsluha letiště k tomu chovaly podobně amatérsky. Nevyslání kódu únosu letadla (7500 myslím), otevření dveří kokpitu na základě strachu o milenku, zrušení vyhlášeného poplachu na základě ujištění pilota, že se přehlíd .... a dalo by se pokračovat. Navíc, proč by si měli únosci, který maj letadlo komplet pod kontrolou, nechat radit od nějakého černocha? Takový charisma zas Idris nemá. Takže zatím fakt nic moc ()

warrenur

Slusny otvarak, zvlast po psychologickej stranke. Dostatocne dlhy na to, aby nam predstavili par dolezitych postav, ich motivacie a aj charaktery posadky. Akurat som v uvode "nezbastil" tu stabilnu Idrisovu pozu alfa-samca, co sa nikam nemusi ponahlat a vsetci na neho pockaju a on moze byt stale "v zamysleni"...je to take, ako z japonskeho komixu. :)  Naivne. I tak nadpriemer. A ano, unosov vo vzduchu sme tu uz za posledne desatrocia niekolko mali, snad toto pojde viac do hlbky. ()

castor

Viděl jsem v posledních letech teda o dost děravější seriály... pokud beru daný žánr. Ano, komunikace kokpitu a země je poměrně jalová a samotný kapitán se zrovna neprojeví jako Mirek Dušín. Nicméně naštěstí tu máme všímavého Sama Idrise Elby, protřelého obchodního vyjednavače, který chce prostě jen doletět za svou rodinou v Londýně. Zatím neznáme motivaci celé akce, ale má to spád, výraznou atmosféru a poznáme pár zajímavých cestujících s poměrně jasně rozdělenými charaktery. Teda aspoň se tak jeví. ()

Metuje

WTF? Pilot samozřejmě pustí útočníky v klidu do kokpitu, nikoho nenapadne informovat někoho na zemi a zkusit nefunkční Wi-Fi, holčina, která najde na záchodě nábojnici jde místo personálu za random dědou? Na redditu někdo psal, že jde nejspíš o kariakturu letectví a práce britské policie, to bude možná obstojné vysvětlení. ()

negativ

Jako není to špatně natočeno, další díly celkem mají tempo, ale hned na začátku mě nasrat s nelogičností, kdy kapitán letadla oznámí "vážný incident", tedy ozbrojený únos letadla a pak to po chvíli celé označí za falešný poplach a žert cestujících, nikoho nenapadne že to mohlo být pod nátlakem a tak nějak nikdo neřeší, že se od té doby nedá s letadlem spojit? To až v druhém díle okamžitě (asi během 5ti vteřin) rozklíčuje chaotická matka a letová dispečerka v jedné osobě, jakmile dostane první kusé informace od svých kolegů po lobotomii. ()