Unesený let

Let KA29 počas sedemhodinovej cesty z Dubaja do Londýna unesú, a Sam Nelson – úspešný korporátny vyjednávač – sa pokúsi na záchranu cestujúcich využiť svoje profesionálne schopnosti. Vyplatí sa mu risk, alebo ho zničí? (Apple TV+)

Jaro_slav

DŽÍZSFOKINKRÁJST. Je to historicky poprvé, co nějaký let proletěl z Dubaje až nad UK naladěn celou dobu na frekvenci letištní řídící věže Dubai, přičemž všecka další střediska řlp po cestě s ním na téže frekvenci spokojeně komunikovala. Takovéto blbosti máme rádi v bondovkách, sérii M:I či filmech od Emmericha. Ale tenhle sranec se tváří jako vrcholné drama. Cílovým publikem jsou zjevně lidi, kteří znají letadlo jen z vyprávění – a podle vyslintaných reakcí jich tady na ČSFD je spousta. Tu hvězdičku si to zaslouží jenom za těch pár realisticky působících věcí, jako je interiér letadla, nebo například interiér letadla a v neposlední řadě interiér letadla. Zbytek jsou Hadi v letadle bez hadů v letadle. Že řízení letového provozu je zde zobrazeno naprosto famtasmagoricky, to laik asi moc nepozná – dokonce i Pushing Tin je proti tomuto úplný dokument. Ale že v letadle je solidní randál od obtékajícího vzduchu a v zadní části kabiny od motorů, to laik ví. Tady je neustálé ticho. Celá ta zápletka, která mohla mít potenciál, je naprosto zbytečná, je-li vyprávěna jako historie světa v sovětské učebnici dějepisu. Naštěstí si lze tuhletu pachuť tlačenky namazané majolkou a servírované s palačinkami spravit filmy, jako je 7500 nebo United 93. ()

TheEvilTwin

Seriál roku a absolutní top "hijack" subžánru, který jsem sjel na jeden zátah a nedokázal jsem se od něj odtrhnout! Dlouho jsem neviděl seriál, který by současně splnil veškeré kolonky dobré kinematografie a o to víc se divím, že víceméně pluje pod mainstream radarem. Idris Elba je profesionální vyjednávač firem, jenž se omylem ocitne v uneseném letadle, ale naštěstí pro diváka, jeho one man show může začít. Jakožto hlavní postava je precizní, jeho charakter mu divák sežere od prvních minut a totéž se dá říct o fajn vykreslených záporácích i obyčejných cestujících letadla. Akce je dostatek, atmosféra už od prvního dílu houstne jako blázen a tolik napětí v jedné sérii jsme tady dlouho neměli. Má to brutální tempo, které ani na minutu nepoleví, výborné dialogy, přesvědčovací techniky Elby a jeho psychologické hrátky s únosci a ze všeho nejvíc mě tady uchvátily ty detaily a nápady, kterými se cestující dorozumívali, posílali si vzkazy a snažili se oblbnout padouchy. Nemám zde absolutně co vytknout, protože všechno seriál splnil na výbornou a ikdyž samotný koncept není nijak originální, jeho zpracování, detaily a celkové provedení je naprosto skvělé. A poslední 2 díly jsou vygradované až do absolutního stropu. TOP1! ()

Tosi

Poutavej a hbitej seriál, kterej fakt ani chvilku nenudí. Střídá klaustrofobickej chaos v letadle se šílenou tahanicí na zemi, kde se zachraňuje situace. Idris Elba táhne tenhle spletitej příběh a nemá to chudák kolikrát kvůli přehnanýmu scénáři lehký. Ale s klidem doporučuju, je to za silný čtyři pecky. ()

Fr

„JESTLI SE TO ZVRTLO V PRVNÍ HODINĚ, PŘEDSTAVTE SI DALŠÍCH ŠEST…“ Rozjezd parádní. Zkratkovitě, přesto celkem jasně představený osazenstvo, který nás má v uzavřeným prostoru letadla bavit – nebo srát. Následuje slušná partie a hodně postav hraje krátký, ale úderný role a většinou spíš baví, než serou. Ano, nevyhneme se podivnostem v jednání – třeba policie, ale na druhou stranu, nedělejme si nerealistický iluze. Dobrej thrillerovej seroš, ve kterým občas něco lehce zahapruje, ale ten, kdo nezažil únos letadla ví hovno, jak by se choval! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál bývá přirovnáván k sérii „24 hodin“. 2.) Thx za titule „Petra Kabeláčová“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  *** ()

Wacoslav1

Tak vzhledem k námětu jsem se na to tak nějak musel automaticky podívat, ale i přes některý nadšený komentáře v tom žádnej zázrak nevidím. První díl vyloženě na rozjezd druhej to zajímavě nastartoval, ale pak už se s každým dalším na sebe vrší další zvraty a nové zápletky plus jak už někdo napsal tak je tu vždy nějaký zázračný únik z bezvýchodné situace na poslední chvíli. Únosci jsou totální idioti a od začátku jim nic nejde podle plánu. Navíc některý věci jsou fakt zarážející. Únos letadla se slepými náboji to jako vážně?! Aspoň, že Elba to uhrál a nemám problém mu věřit toho macho borce co si ví v každý situaci rady. Tak za něj ta třetí hvězda.50% ()

• Letiště Győr-Pér v Maďarsku, kde měl letoun nouzově přistát, není schváleno pro provoz velkých dopravních letonů kategorie D, kterým Airbus A330 je. Nemá dostatečnou délku ani šířku dráhy pro přistání. (pocket22)
  • Letouny, které zasahují u letadla nad Rumunskem, jsou Eurofightery Typhoon se znaky německého letectva. (pocket22)
  • Palubní připojení Wi-Fi není ve skutečnosti ovládáno přepínačem nad hlavami pilotů v kokpitu, nýbrž lze ovládat palubním personálem na dotykovém počítači u předních nástupních dveří letadla CIDS (Cabin Intercommunication Data System). (machonza)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD