Xin Feng shen zhi Nezha nao hai

• Čína 新封神之哪吒闹海 (viac)
všetky plagáty
Čína, 2019, 95 min

AloeB

Pitomoučké zpracování již tak milionkrát zadaptované legendy o božském ochránci Nezhovi, které hraničí mezi celkem půvabným dobrodružným filmem z (pro nás) exotického prostředí a mezi taškařicí, kterou by měla být v rámci lidských práv bezpodmínečně zakázána. Stylistická schizofrenie je viditelná již v prvních minutách filmu, kdy se v překrásných ateliérech odehrává epický akční souboj mezi Nezhovým otcem Li Jingem a démony, kteří ovšem všichni létají vzduchem v postoji Jesus Christ superstar a házejí nevinnými Číňánky v akčních scénách jakoby natočených na domácí kameru skupinou kutilů. Ale masky mají pěkné, byť na dnešní standardy směšné. Paralelně se pak odehrává takřka magický souboj nějaké čarodějnice a taoistického (asi) mudrce, který po oné ježibabě vrhá svoje vlasy a vousy. Technické nedostatky jsou pak nejvíce vidět na souboji s vodním démonem, tedy drakem. Nerad bych film soudil pouze dle akce, ale on nic moc jiného nenabízí. Takže hodnotím především za to, že je to v prvé řadě adaptace legendy, a za to, že ta mladá herečka hrála celkem ucházející a sympatickou postavu - jakkoliv nikterak nerozvinutou (charakterově). Trochu slabé podmínky hodnocení, ale potápějící se stébla chytá, že? ()