Moje rodina

• Veľká Británia My Family
Veľká Británia, (2000–2011), 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvorcovia:

Fred Barron

Hudba:

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight (viac)

Ben Harper je zubař středních let s mírně cynickým a ležérním pohledem na svět, jeho žena Susan, povoláním turistická průvodkyně, je naopak posedlá představou, že musí vše řídit a mít pod kontrolou. Společně se snaží vychovávat své tři děti: Nicka, jehož základní vlastností je lenost, módou posedlou puberťačku Janey a nejmladšího a nebezpečně chytrého Michaela. Dohromady tvoří jednu typickou středostavovskou britskou rodinu, která na obrazovkách britské televize kraluje už od roku 2000. Tehdy, v době, kdy se většina britských televizí soustředila v oblasti sitcomů na produkci co nejmodernějších – až kultovních – děl, přišel americký producent Fred Barron s nápadem vyplnit evidentní „díru trhu" klasickým jednoduchým seriálem pro každého. Seriálem, který si nebude na nic hrát, který prostě na obrazovky přivede úplně obyčejné hrdiny. Lidičky, v nichž se může poznat mnohý z nás, lidičky, řešící každodenní problémy všedního života, ocitající se v nejrůznějších složitých, komických, trapných, ale vždy uvěřitelných situacích. Na rozdíl od běžné britské praxe jednoho scenáristy zapojil do literární přípravy několik autorů, čímž ji nejen odlehčil a urychlil, ale dodal jí i větší pružnost a širší úhel pohledu. A dalším – i když možná téměř nejdůležitějším – předpokladem budoucího úspěchu bylo to, že pro spolupráci získal dvě z nejoblíbenějších britských televizních hvězd, Roberta Lindsayho a Zoë Wanamakerovou. Díky tomu všemu se z Mojí rodiny stal jeden z nejoblíbenějších britských sitcomů všech dob. (Česká televize)

Wishkah

Podle mě to bylo nějak takhle. Sešlo se pár lidí u stolu a řekli si :"Už máme po krk těch originálních britcomů. Uděláme pro změnu úplně obyčejný sitcom. Bude tam rodinka. Manželé ve středním věku, tři děti. Jeden bude magor, jeden bude cynický inteligent a jedna bude holka a královna školy." A tak vznikla Moje Rodina. Na první pohled obyčejný, řadový sitcom pro všední podvečer. Ale na ten druhý...no mohli se pánové ze všech sil snažit udělat obyčejný seriál, ale nepovedlo se a udělali skvělý a vtipný britcom pro nějširší veřejnost. Uznávám, že ne každý díl geniální, ale každý slabší vtípek je bohatě vyvážen těmi silnými. Tenhle seriál mám opravdu rád a ze všeho nejvíc dvojici rodičů Robert Lindsay a Zoë Wanamaker, kteří si své role evidentně velmi užívají ()

Diego75

Seriál Moje rodina obsahuje sice řadu skvělých vtipů, ale mně přijde, že některé epizody jsou jimi plné a u jiných jsem se zase nudil. Vzhledem k odlišným hodnocením ostatních uživatelů vidím, že řada lidí má na tenhle seriál jiný názor a já je chápu. Je možné, že některé humorné díly nejsou mým šálkem kávy. ()

umbjaz

jen tak občas to zahlídnu na čétéčku, ale i to mi stačí pro velikou oblibu tohodle seriálu. v každym díle se popadám za břicho někdy i třikrát. je to mnohem lepší a hlavně zábavnější než třeba hypermoderní Přátelé (How i met your mother) a kolikrát i víc než Bib bang theory. Mno časem jsem si postahoval všechny série a musel jsem hvězdičku ubrat. v pozdějších řadách mi přijde, že se jejich "smeče" začínají opakovat, ale to je malá vada na kráse. je to výtečnej serial a že někomu přijde lacinej??? to byl Červenej trpaslík taky a je kultovní. ()

Olík

S Mojí rodinou jsem se relativně natrápil. Nejprve jsem se jí tak nějak záměrně vyhýbal...ačkoliv moje rodina (s malým "m") podával pravidelně kladné reference. Po odhodlání konečně se smočit jsem propadnul v nadšení, které se každou další sérií menšilo až postupem času došlo k holému boji o přežití. Zpočátku svěží a zábavná záležitost postupně začala ukazovat svou pravou tvář, kterou je téměř vražedná závislost na postavě flakáčského syna Nicka, jehož odejití za lepším dopadlo na seriál jako dýmějový mor na Konstantinopoli v roce 541. Zoë Wanamaker a především Robertu Lindsaymu se v žádném případě nedá upřít snaha díru zalepit, ale samotní tvůrci jim sebedestruktivně házejí klacky pod nohy neustálím doplňováním nových "ha ha ha" postav, které vždy značí pouze jediné: =POZOR!, zoufalí pokus tonoucího se=. Moje rodina je brit-comem, který na tuzemských gaučích bezesporu zanechal svou nesmazatelnou stopu, ale svou recyklací již recyklovaného na svou pozvánku mezi seriálovou smetánku čeká zbytečně. ()

Big Bear

Tomíci ty komediální seriály prostě umí a nebo jsem měl zatím zatracenou kliku na ty dobré. Ano, v tomhle leckdo pozná kdekoho, nebo dokonce i někoho z blízkého okolí, ba i okolí nejbližšího ! Člověk by si řekl, že toto téma - rodina, tu bylo už stokrát a v seriálech možná i vícekrát. Nemělo by tedy nic překvapit a okouzlit. A přesto - Ben a jeho rodina to dokáže. Kdykoliv vidím nějaký díl, rád u něj zůstanu do konce. Svůj díl práce na popularitě seriálu u nás jistě odvedl také skvělý český dabing. Dávám 4 amalgámové vložky! * * * * ()

• Během první a druhé série se vzhled a design domu radikálně změní. (viperblade)
  • Seriál byl natáčen ve studiu před živým publikem. (makimarketa)