Seriál sleduje Kiff, optimistickou veverku, jejíž nejlepší úmysly často vedou k naprostému chaosu, a jejího nejlepšího přítele Barryho, sladkého a jemného zajíčka. Tento seriál se odehrává v rušných horách, kde spolu zvířata a kouzelná stvoření žijí v harmonii, a vystupuje v ní dvojice, která vezme město útokem svými nekonečnými dobrodružstvími a chutí do života. Každá půlhodinová epizoda, složená ze dvou 11minutových příběhů, obsahuje novou originální píseň. (Disney Channel)

honajz2

Viděl jsem několik epizod a nevím, co si o tom myslet. Přijde mi to stylově dost necelistvé. Kiff představuje celkem milý svět se sympatickými postavami a povětšinou i s chytrým využitím animovaného formátu a s docela solidními gagy. Občas se teda snaží být šílené až moc na sílu, ale naštěstí to platí jen v menšině případů. Jenže v současnosti existuje mnoho vyčnívajících animovaných seriálů pro širokou škálu diváků, mnoho z nich se stalo (aspoň v zahraničí) kultovními a ačkoli z těch, které jsem viděl, mi jich pár nesedlo, chápal jsem u nich jejich slávu. Kiff sotva začala a má k tomu podle všeho naběhnuto taky, ale nechápu, na základě čeho. Některé epizody jsou jen ztřeštěné, jiné rozehrají několik dějových linií a zručně je propojí dohromady, některé mají až překvapivě hlubší myšlenku, ale často k ní dospějí zničehonic. Možná to ještě svůj styl hledá (podobně jako Amphibia), ale zatím to víc jako víceméně fajn současný průměr nevnímám a do dalších epizod se taky zrovna nehrnu. 3* ()