Ian je teenager, který žije se svým otcem na okraji společnosti. Přežívají díky drobným podvodům, které Ian provádí pomocí své výjimečné schopnosti promítat vizuální iluze do myslí druhých. Když ji nechtěně projeví na veřejnosti, začne ho pronásledovat záhadná tajná agentura. Při pokusu o útěk Ian zjistí, že není jediný a že celý jeho dosavadní život byla lež. (Prime Video)

darkrobyk

Svižné španělské sci-fi nemá nijak originální nápad, ale to vůbec nevadí, páč ono jich už v rámci kinematografie moc nezbývá. Popravdě nějak mi uniká spojitost se zde několikrát zmiňovaným Matrixem, který je přece o něčem úplně jiném. Pokud bych měl přirovnávat, pak spíše k filmům s telepaty, jakými je třeba Carrie (1976), nebo ještě lépe Scanners (1981), v nichž jde nejen o ovládání mysli druhých, a dokonce i zabíjení prostřednictvím myšlenek, ale především o moc, jakou lze právě prostřednictvím Scanners, tedy pátračů, získat. Také zde jde o získání tajemného vzorce, co umožní využití psychické síly k ovládání druhých. Manipulace těmi nejmocnějšími je pak to nejsnadnější. Vnímači ovšem dokážou promítat do lidské mysli jakékoliv představy a obrazy, což je první stupeň...k ovládnutí. Herecky solidní, souboje fajn, závěr masakrální. Jen doufám, že se toho nechytne Hollywood, který by vytvořil instantní a sterilní průměr, jaké poslední dobou chrlí o sto šest. ()

dannyyy

Tohle "scifíčko" vyhlížím už nejméně půl roku a když vyjde, tak zaspím premiéru. Těšil jsem se na to hlavně kvůli Marii a Pedrovi, ale překvapil Óscar, kterému tahle role opravdu sedla. Je to takový mišuge Matrixu, Equilibrium a Scanners. Rozhodně to není nic převratného, ale Španělům se tento film rozhodně povedl a druhý díl určitě bude následovat (doufám, že i s Esther). Celý film mně v hlavě vrtalo, co tam dělá George Clooney z Dokonalé Bouře :) ()

Martrix

Malá sci-fi mám rád. Nestaví na vizuálu, ale především na příběhu. A pokud je to navíc evropská produkce, bývá to zpravidla neotřelé a s neokoukanými herci. Ovšem najdou se případy, kdy se tvůrci snaží vytvořit klon amerických akčních plytkoduchostí. Stylizovanou okopávanou a ostřelovánky pro retardy. Awareness stojí někde uprostřed s tím, že naštěstí je v něm víc evropského neotřela, než toho retardovského američna. I proto je pitomost v souvislosti s tímto filmem zmínit Matrix. Pokud už bych šel cestou srovnání, tak mě napadá spíš nedávný Hypnotik. Takže není třeba být přehnaně kritický, protože Awareness si na žádný art, nebo žánrovou perlu nehraje. Má pár slušných momentů, které tu akční čalamádu a nefunkční místa trochu upozadí. Co mi ale vysloveně kazilo dojem, jsou mizerné postsynchrony. Španělština je mi běžně ucholahodná, ale tady to bylo tak hrozný, že jsem zkusil anglickou stopu. Ale nepomohl jsem si. S českým dabingem bych asi hodnotil o chlup lepe. 60% ()

EvilPhoEniX

Příjemné Španělské překvapení. Film má velmi originální námět. Hlavní hrdina je tzv. Promítač- má schopnost vytvářet iluze do mysli druhých a je to hodně refrešující, jeho otec je navíc sympatický Berlín z La Casa de Papel a má fajn kamarádku Mária Pedraza ( shodou okolností ta teen rukojmí z La Casy, která teda vyrostla v pořádnou kočku). Jde po nich tajná agentura agentů a na scéně se objeví další promítač. Má to velmi dobré tempo, je to hodně akční ( ty souboje jsou sice hodně cvičené a mají lehčí nádech Matrixu, takže z nich odvařený moc nejsem), ale líbily se mi dobře dávkované zvraty a celkově díky neotřelému námětu jde o zajímavou podívanou, která si získala mou pozornost. Za mne fajn + potěší některé hravé a fajn nápady ( iluze s pavouky!). Tohle by chtělo americký remake s pořádným áčkovým rozpočtem. 7/10. ()

Warhorr

Šikovný, nenápadný akční sci-fi thriller a asi jedno z největších překvapení roku na streamovacích platformách. Akčními scénami to občas trochu zavánělo Matrixem a myšlenkou ( vnuknutí představ ) zase Počátkem, no ale, proč ne, že jo ? Bitek a střelby si tady užijeme dost a celkový děj se zápletkou určitě nezahálí. Divákovi je tak postupně odhalováno a rozplétáno klubko záhad. O nějaký ten zvrat tady nouze taktéž není. Je fakt, že Ian mi k srdci moc nepřirostl, ale za to Esther, fůůůů to už je jiná liga. Troufnu si tvrdit, že ta to celé táhne a nebýt její postavy, možná hvězdu uberu. Brutální charisma, kočka jako prase a dívat se na ni o půl hodiny déle, tak se asi fakt zabouchnu. No už už vyhlížím druhý díl. ()