Dokumentární portrét přední interpretky valašského folkloru, která se stala legendou... Jarmila Šuláková je doposud jednou z nejvýznamnějších osobností interpretace hudebního, převážně valašského, folkloru. Vyrůstala na Vsetínsku, kde se mu začala věnovat už koncem 40. let. V roce 1952 se stala sólistkou legendárního BROLNu, s nímž natočila na 600 rozhlasových snímků, řadu TV vystoupení a s nímž procestovala svět. Pro generace posluchačů se stala synonymem folkloru, jemuž zasvětila celý život. Režisérka Marta Gerlíková přichází s komplexním dokumentárním pohledem na osobnost Jarmily Šulákové v jejím uměleckém i soukromém životě, sestaveným z výpovědí jejích spolupracovníků a přátel, mnoha archivních materiálů i pohledu do archivu její soukromé korespondence, který režisérce zpřístupnila dcera zpěvačky Zuzana, která bude také průvodkyní celým dokumentem a zavede nás na místa spojená se životem a kariérou své matky. Jako respondenti se v dokumentu objeví např. Bolek Polívka, Miroslav Donutil, Karel Vágner a další. (Česká televize)

papilon395

Fenomenální lidová zpěvačka, obdarovaná hlasem jak zvon. Pro mně i řadu dalších nezaměnitelná a nesmrtelná. Vzpomínám na její vystoupení s Fleretem na Zahradě v Náměšti na Hané, někdy počátkem století. Skupinu uváděla dvojice moderátorů a jeden z nich, Míša Leicht, ten den slavil narozeniny, dva blesky. "A víš, kolik má Jarmila Šuláková?", ptal se ho kolega, "Čtyři blesky?" ()

Cacorka_eliz

Zajímavá žena, ale dokument filmařsky velmi průměrný. Očekávala jsem větší osobitost a nějaký režijní rukopis. Tohle bylo takové šilhání po folklóru a přítomnost ostatních osobností mi přišla velmi formální. ()