Billings sa s pocitom viny vydáva na osobnú misiu, aby objavil ohromujúcu stopu od Juliette. (Apple TV+)

Omnibus

Tři prdele dohadů naše Silo zhubí, s relikvií pradědů vzhůru do záhuby!“ Tak jsme, po devíti nekonečných epizodách, konečně objevili Ameriku. Že venku lítaj ptáci! No tý brďo. Až na to, že my diváci to víme už od první epizody, od 32. minuty. Takže jsme se celou dobu zbytečně honili za nějakým pitomým diskem, jak pes za svým ocasem, furt dokola. Tímhle ďábelským tempem možná na konci druhé série zjistíme, co jsou ty tisíce svítících teček na obloze. Samým napětím nedýchám a min. týden neusnu. Ani Bin Siladin a jeho nohsledi nespí. Hledají kontraband a prošťourávají celé Silo, jak hladový mravenečník drápem a jazykem termitiště. OČIŠTĚNÉ OKÉNKO: [][] Co díky němu vidíme jasně? ¥¥ Paul Billings lhal. Kdepak jako rybička, hnusnej nemocnej syndromák to je! ¥¥ Jeho Kathleen mu dává sodu, nevíme proč a co po něm chce. Ženy, no. ¥¥  Pod svícnem je největší tma. Konkrétně na 17. patře, v bytě 114. ¥¥  Camille Sims, manželka Bin Siladina, není žádné ořezávátko. ¥¥  Starosta Bernard Holland nezklamal. Ještě větší zmrd, než jsme doufali. [][] Po minulé pětihvězdičkové epizodě přišla jen průměrná. Ovšem ta závěrečná má slibný název, tak snad už... ()

Anderton

Smerom k záveru sa zvyšuje napätie aj tempo epizód a všetko začína do seba zapadať. Jedinou nevýhodou tvorcov je, že divák je skrátka s informáciami pred postavami príbehu. A to nie ani z hľadiska ich predávania od tvorcov smerom k nám, ale pretože vzhľadom na divácke skúsenosti predpokladáme, kto za komplotom stojí a čo sa nachádza mimo Silo. Tým pádom ani posledný záber epizódy neprináša nič špeciálne, niečo, čo by sme dlhodobo neočakávali. Ale ak všetko prežívate skrz dobre zahraté postavy, tak to nemusí predstavovať výraznejší problém. ()

Martrix

V posledních letech s nechutí sleduju, jak jsou skvělé náměty, díky špatným rozhodnutím studií( výběr nekompetentních tvůrců jen kvůli jakési korektnosti a ne podle talentu a schopností) přetavovány do břeček, které mají sice sledovanost, ale kvalita je mizerná. Případ Sila je opačný. Nepříliš originální námět, ale je zpracovaný tak dobře a poctivě, že s výsledkem může být spokojený i náročný divák. Přesně to, tato epizoda naplňovala. Skvělé řemeslo už od scénáře a režie, přes hudbu a vizuál, až k hercům. ()

Ronkar

K episodě v zásadě nemám velké výtky. Snad je to, že "co se mělo stát, to se stalo". Je to zkrátka předvídatelné. Což mimochodem není chyba děje, ale scénáře. Jak poznamenal Anderton. Víme toho zkrátka víc než postavy, takže velká odhalení nejsou tak velká, jak by mohla být. Kdyby si tvůrci ve startu seriálu odpustili pár spoilerů.  Ale obecně se v dílu stalo dost. Celá episoda je napínavá. Herci opět přesvědčiví.  Vracíme se na začátek se dveřmi ve vodě, kam se Julliet bála vstoupit. Karty do finále jsou na všech frontách rozehrány. Teď jde jen o to, jak to celé tvůrci uzavřou. Nalákají na další sérii parádním cliffhangerem? Nebo bude odhalených tajemství moc málo? Doufám v první možnost. ()

warrenur

Linie sa konecne pozbiehali. Trosku sklamanie, ze atmosferu opat raz tvorcovia "vypeckuju" az v samotnom zavere. Co vobec nie je zla vec, len cesta k nemu nebola uplne lemovana "jednorozcami" ako si nateseny divak v zvere skreslene mysli. I tam totiz boli slabsie miesta. (napr. ako sa dari "prenasledovanym" vzdy ltt zdrhnut z miesnosti a dalsie) Konecne sme sa vsak videli niektore subory z disku a "uzreli" i dalsi, teraz neznami obyvatelia Sila. Bude to chciet silnu cizmu "judicial", aby sa "iskru" podarilo uhasit. A kedze nas caka posledna epizoda, som zvedavy, ci to neutnu prave tak, aby sme si zanadavali a netrpezlivo cakali na druhu radu, ktora je uz oficialne ohlasena. 85% Snad vsak posledny diel, 30-teho juna, bude minimalne "prelomovy". :) Silne stvorhviezdie. ()