Bernard sa usiluje o spoluprácu s Juliette, pretože má čoraz väčšie obavy o bezpečnosť Sila. Juliette požiada svojho otca o láskavosť. (Apple TV+)

Lencha

I když jsem se ukecávala, abych nečetla knihy dřív, než skončí alespoň první série, neodolala jsem. A jsem jednou z těch, kterým odklon od knih vůbec nevadí. Beru to tak, že byla kniha tvůrcům seriálu předlohou a poté si přizpůsobili děj tomu, jak potřebovali. Za mě bez problému. Je to temné, tajemné, napínavé. Baví mě to. Tenhle díl jsem při sledování ani nedutala, jak jsem byla napnutá. Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých věcí. A opět konec nekonec. Takže už aby byl další pátek a další díl sila. Ještě dodám, že je Rebecca v roli šerifky výborná. Skvělý výběr herečky. Za mě to dnes bylo plných 100%. ()

Omnibus

Do knížky čumí, babizna... diví se jako divizna.“ Ten plešatej fousatej čulibrk Bin SILAdin mi pije krev čím dál víc. Šéf tajné služby na baterky. Zaměstnává výhradně neschopné packaly, zatímco Trumbulla, jediného (všeho)schopného rafana, místo povýšení nedávno ponížil, o 170 pater hlouběji, v cuku letu. Doslova. A pak se diví, že permanentní šmírování mu vázne, víc než estébákům těsně před sametem, a že podezřelí mu vesele běhají po Silu neznámo kde, jak králíci uprchlí z Dwejnova kotce. SILADINOVO OKÉNKO: [][]  Šmírovat v podzemí podzemní hnutí odporu by měla být malina. Proč? Θ Partyzánům chybí lesy. Θ V Silu je nedostatek květin a příliš mnoho zrcadel. Θ Tajní i zloději, v noci všude chodějí. Θ Práskat bližního svého za mrzkou výhodu, příp. i zcela nezištně, bavilo lidi odedávna. Θ Spolupráci se Soudním podepsalo pět ze šesti scenáristů. [][] Shrnuto, konečně se něco děje. Šerifka svého otce „Mengelem z naivity“ proklela do desátého kolene. Přestala chodit okolo Soudního jako kočka kolem horké kaše. S Bin Siladinem si začala hrát na honěnou a než jí stihnul dát babu, povýšila na disidentku. Asi už brzo poletí :-). ()

Anderton

Spoločne s predchádzajúcou epizódou skôr jeden celok a osobne mi šestka sadla viac. Odhalenia v tejto časti nie sú príliš prekvapivé, skôr sa celok skladá do očakávateľného celku. Kto je za kamerami prekvapilo asi snáď len toho, kto na predchádzajúci dej úplne zabudol. Opäť sa vo veľkom množstve konverzuje, Juliette sa dozvie zopár informácií o svojej rodine a opäť platí, že sa vám iba budú napĺňať predpoklady. Prečo sa Juliette v závere prezradila, sa snáď dozvieme čím skôr. ()

Frajer42

Spoilery! Znvou díl, který je tak trošku nadbytečný. Dozvíme se zde to, co už stejně snad každý divák tuší, a to kdo je v tomto seriálu opravdový záporák, který tahá za veškeré nitky. Tim Robbins je v této roli skutečně skvělý. Ostatní herecký výkony jsou rovněž v pohodě. [60 %] ()

Lenka.Vilka

Neskutečně napínavý díl, který tak trochu spoustu věcí spojí. Což je osvěžující, protože dá spoustu dalších otázek, takže super že od obojího trochu. S ten konec! To by se dalo krájet! PS: už je to dost dlouho, co jsem četla předlohu, jenom první díl, a musím tedy přiznat, že si z toho moc nepamatuju. Asi mě to tehdy tolik nezasáhlo. Jenom...docela mě trápí číst si komentáře typu: "Nelíbí se mi, že už jsou jinde než předloha." a proto odměním od odpad až po dvě hvězdy. Silo je zatím povedený seriál. A to by se mělo hodnotit na prvním místě. Jak funguje tahle věc. Pokud nefunguje, tak je v pořádku, že se vám to nelíbí. Ale pokud je jediný důvod, proč to nefunguje, že jsou teď jinde než v předloze, tak si znovu přečtěte knihu, ať si užijete adaptaci 1:1, ve svojí hlavě. Tyhle trapný keci mi vzali chuť přečíst si to před druhou sérií znovu. Gratuluji, mise splněna. ()

warrenur

Velmi vydarena epizoda. Scenarom i budovanym napatim. Opat sme trochu nakukli za oponu resp. za zrkadlo :). Tajne som dufal, ze "kamerovi technici" su "z vonku", nie z vnutra, ale co uz. :) Za znacne silny moment epizody nepokladam len rozhovor so starou pani, ale aj oba vystupy so sudkynou a i s tatinom. Jasne vidiet, ze su zlomeni napriek funkcii, ze sluzili ako taka handra proti svojmu svedomiu a zodpovednosti, ktoru mali voci obyvatelom. To dava celkom jasny odkaz aj pre nas v sucasnosti - totiz nezapredat sa. Z rozlicnych dovodov. Tak este 3 epizodky do konca serie...co dokaze osamotena zvedava a namotivovana serifka? :) 85% ()

Ronkar

Oukej, tvůrci nezklamali a pokud udrží gradaci finálních třech episod, bude to v závěru luxusek. Děj se rozjel na plné obrátky. Na povrch vylezlo několik velkých tajemství. Sledovači za kamerama. Minulost a osud Juliiny matky. Ztracený hard disk. Interakce Jules a jejího otce. A i když moc nepřekvapí backstory Silo (Falemkkepers), vše je podáné atraktivně, zajímavě a napínavě. A už jsem to sice psal dřív, ale co se týče soundtracku obecně, je vážně skvělý. Za mě super episoda. ()

Daydreamer

Poslední dva díly jsou tak trochu hřebíčky do rakve knižní předloze. Seriál si žije svým vlastním životem, předloha sem, předloha tam...Koho to zajímá, že?... No mne ano! Kdo předlohu nečetl, tomu to samozřejmě vadit nemusí, to chápu. Já ji ale četl, a raději si ji dám znovu, než abych pokračoval ve sledování takovéhoto zprznění původní knihy.... (Už jen ten"obsah", cituji : "Bernard se snaží s Juliette spolupracovat..." O to se Bernard nikdy nesnažil!) No nic... ()

Baru.Class

Tendle díl ujde...není to nic převratnýho, ale ani se člověk vyloženě nekope nudou doprdele. Když pominu, že v knížce už bysme byli dááávno někde jinde, seriál si jede svojí linku, která nemusí bejt tak záživná jako knižní předloha, nicméně nezatracovala bych to jako někteří tady. Dozvídáme se něco víc, posun v ději taky je, jenom už by to fakt chtělo začít řešit ty věci tam venku LOL ()