Starostka Jahnsová sa pri hľadaní nového šerifa dostane do konfliktu s Bernardom. Juliette uzavrie dohodu, aby zaistila fungovanie generátora. (Apple TV+)

honajz2

No a je to tady... Přišlo to rychleji než jsem čekal, ale co se dá dělat. Ale vezmu to jinak - v minulém díle byl nalezen neznámý tajemný předmět (ruční kamera) a automaticky jsem čekal, že se okolo něj bude točit další díl, když má stopáž přes hodinu. A víte co? Samozřejmě že netočí! Místo toho se tu celou hodinu opravuje generátor, samozřejmě co nejakčněji a se spoustou entusiasmu, aby to působilo epicky a nikdo nepoznal, že je to jen nudná a zbytečná vata. A jelikož by to oprava generátoru i v tomhle podání na tu hodinu opravdu nedotáhla, nechybí tu samozřejmě nějaké ty klišé vztahy a zvraty, třeba když hlavní hrdinka málem umře, ale nakonec ji tým jen tak tak zachrání a má to happy end. Snad jediné, co mi tu přijde zajímavé a neotřelé, je fakt, že v každé epizodě umře jedna důležitá postava. To jsem fakt ještě nikde neviděl a líbí se mi to, jen tu těch důležitých postav už moc nezbývá, takže buď se tu budou s každým dalším dílem kumulovat nové a nové, nebo se to ubere originální cestou, která může i nemusí dopadnout dobře. Rád bych řekl, že uvidím, ale jestli i další epizody budou takové, tak k tomu asi ani nedojde... 2* ()

Frajer42

Spoilery! První epizoda našlapaná napětím. Oprava generátoru byla super. Jen bych, jakožto nejlepší uživatel této databáze, měl návrh na malou změnu. Probliknutí skutečné venkovní krajiny by mělo mnohem větší efekt na diváky, kdyby pravdu zbytečně tvůrci neodhalili v rámci výletu černouška. To probliknutí bylo totiž zcela kule rvoucí. Nechybělo ani trošku podzemní gerontí romantiky a další vražda, která zřejmě děj poněkud více rozvíří. Tim Robbins zatím vypadá jako vynikající záporák. [75 %] ()

Martrix

Drrrramatické momenty při opravě generátoru, společně s náznaky nekompromisní zlovůle, která drží Silo pod palcem. I když se z toho nejspíš vyklube trochu naivní podobenství s dnešní dobou lží a manipulace a s bigbrotherovskou touhou megahlavounů ovládat ovce, dívá se na to velmi dobře. Pro klaustrofobiky stejně obohacující zážitek, jako exkurze do konzerváren, pro sardinky. ()

Anderton

Čo tam po tom, napínavé to je, ale aj tak mám dojem, že táto akcia sa dala v podstate úplne vynechať a odbiť jednou vetou. Alebo naopak, mohla byť rozdelená na dve časti a mohlo ísť o finále. Napínavé to síce je, ale keďže ide o tretiu epizódu, tak skrátka aj tak viete, že hlavná postava nezomrie. S týmto ťahom prišli tvorcovia už v prvej epizóde a je jasné, že Rebeccy sa nebudú chcieť zbaviť. ()

Bossi123

POZOR, MALÉ SPOILERY! Tento díl mi přišel zatím nejlepší. A to především díky více napjatým scénám. Herecké výkony byly také dobré, ukázalo se, že většina herců hraje skutečně přesvědčivě (až na pár výjimek, jako např. vedoucí IT oddělení). Začínají se také vyhrožovat vztahy mezi starostkou a soudním/IT oddělením. Vychází také najevo velká láska mezi Marnesem a starostkou. Jako zajímavá mi přišla scéna, kdy došlo k tzv. "probliknutí", jak to nazval warrenur, která se v knize neobjevila, kdy mnoho lidí vidělo na zlomek vteřiny svět venku jako krásné místo se spoustou zelené a modrou oblohou. Můžeme se tedy dohadovat, zda se jednalo pouze o chybu nebo zda to bylo záměrně a v tom případě, kdo za tím stal? ()

• Pokud by Julie (Rebecca Ferguson) stříkala vodu na rozžhavený poklop o několika set stupních, tak by se ve skutečnosti popálila o vodu padající na ni zpět. V nádraži by se poté voda uvařila. (Dvorik)