Unesená loupež

• India Chor Nikal Ke Bhaga (viac)

Letuška s přítelem musí ukrást diamanty, aby splatili starý dluh. Jejich letadla se ale zmocní únosci a promyšlený plán se jim rázem úplně vymkne z rukou. (Netflix)

Aljak

Priznávam, že popis ma až tak nezaujal a obával som sa, či to nebude len nejaký tuctový heist film, ale napokon to bolo naozaj parádne! Skvelý koncept filmu, ktorý začal ako klasická romantická dráma, no potom prišli skutočne zaujímavé zvraty v deji, ktoré to poriadne rozprúdili. Plán ako splatiť dlh sa napokon otriasa v základoch, a to čo malo byť relatívne jednoduché sa stalo takmer nemožným. A keď už sa zdalo, že všetko je úplne jasné, tak sa ukázalo, že to až tak jasné nie je. Skvelé zvraty a obraty v deji, dramatizácia, a aj zaujímavé postavy - to všetko hralo do karát. Akurát ten záver na letisku počas vyšetrovania únosu mi prišiel trochu nedomyslený a ľahko odvrátený. Ale inak výborné, takmer 5* (ale za ten koniec hviezda dole). ()

MickeyStuma

Loupež diamantů v dopravním letadle, kde nic není takové, jak se zdá. Nebo snad ano? Záleží na tom, kdo se dívá a z jakého úhlu. Tarantinovská souhra nejrůznějších situací, kterými prochází letuška Neha Grover, která se dostala do svízelné situace, ze které aby se zase vymanila, vymyslí hodně odvážný plán, ve kterém hraje na obě strany. A co se týče veškerých událostí a hlavně překvapujících zvratů, kam se hrabe letuška Jackie Braun ze snímku „Jackie Brown“ (1997). Film by se dal zařadit mezi tzv. heist movie, ale je tu jedno velké ALE. Film uvádí Netflix, a jak je u tohoto VOD zvykem, příběh má sice svou základní dějovou linii, ale obsahuje viněty na motivy několika dalších filmů. Takže základ motivu o letušce a jejím plánu z výše zmíněného Tarantinova filmu, který jistě posloužil jako inspirace, je dán. Příběh to už má samozřejmě svůj vlastní. Loupež, přepadení, policejní zásah, dramatické vyšetřování, jedno překvapení za druhým a máme tu dobrodružný thriller, ve kterém o napětí rozhodně není nouze, který si s divákem právě těmi překvapujícími zvraty krásně pohrává. Scénáristé ale vždy formou retrospektivy divákům danou situaci ihned vysvětlí, takže každý zvrat má vždy svou logiku. Co se týče postav, ty sice vyznívají dost neobyčejně a vlastně se to týká i mnohých dialogů, ale to na věci nic nemění. Pro někoho to tedy může vyznít jako dějový mišmaš všeho možného v naprosto průměrné atmosféře, ale co se týče indických filmařů, ti tímto snímkem Quentinu Tarantinovi vzdali hold krásně. ()

Anderton

Fajn podrazová zábavná jednohubka, ktorá je o niečom inom, ako sa spočiatku tvári. Menší problém tkvie v tom, že kto už podobné záležitosti videl, tak ani nemusí čakať na podrobné vysvetľovačky tvorcov, ako to všetko bolo a kto kedy čo urobil, aby mu jeho plán vyšiel. Ale keďže primárnym cieľom tvorcov bolo priniesť divákovi "iba" oddychovú zábavu a nejaké to napätie, tak to nepovažujte priamo za kritiku. Treba len prežiť úvodnú otravnú romantickú štvrťhodinku, o romantický film skutočne nejde. ()

papadoce

Toto bola riadna chobotina. S Bollíúdom nemám veľa skúseností, vlastne takmer žiadne, takže moje očakávania boli niekde na úrovni déčkových filmov Žána Klóda, či Števa Segala s rumunskými cigošmi. Ale Indovia to myslia úplne vážne. Akože niežeby to bolo niečo nadpriemerné, to vôbec nie (teda ak nerátam krásu Yami Gautam), ale malo to taký svojský štýl, pekných ľudí, občas dobrú hudbu a v podstate to odsýpalo. Len to bola scenáristicky strašná kravina. Malo to kopu nelogickostí, postavy vrátane hlavných sme zbehli len veľmi povrchne, časové preskoky boli viac zbytočné ako zaujímavé a v podstate je to pičovina od začiatku dokonca, len inak natočená a to ju spravilo zaujímavejšou než si zaslúži. Čo som vôbec nepochopil, bolo občasné používanie angličtiny. Proste 90% išli týpci tú svoju hatlaninu a zrazu bum dve tri anglické vety a znova hatlanina. A takto to išlo dookola až dokonca filmu. Akoby nemali svoje slová na všetko, či čo. A príbeh? Najprv romanca ako od Rosamundy, potom únos lietadla ako od Air Force One, potom dajaké vyšetrovanie či čo, no nevedeli sa proste cigoši rozhodnúť čo chcú točiť. Niektorí to tu v komentároch nazývajú zvratmi, ale sorry, žiadny filmový fanúšik nemôže brať vážne to čo sa tam dialo. Indovia majú pred sebou ešte dlhú cestu, ale vrážajú do toho prachy, to vidno najmä po tej technickej stránke a majú krásne ženy, teda minimálne jednu. Herecky ma bavil asi iba Sharad Kelkar v úlohe vyšetrovateľa a áno, strhnúť oči z Yami je veľmi náročné, ale nie kvoli herectvu. Je proste prekrásna. Bol to vskutku zvláštny film. V podstate zlý alebo slabý, ale tak inak. V niečom dobrý, ale tak inak. Nuž, asi toto je ten Bollíúd. Dám tri. ()

Dukekuky

Film mě přitahoval už jenom od oznámení a když jsem ho teď zhlédnul tak musím říct že jsem mile překvapen ! Myšlenka tohoto filmu je hodně dobrá a příběh je dosti zapeklitý, někde se rozjíždí romantika někde zas thriller. Nemyslím si že tohle je úplně nejlepší kombo ale zde to nějak funguje, konec byl ale zklamání a ukázalo se něco nemožného a něco takového co by snad v realitě vůbec nešlo, ano vím že teď pletu realitu do thrilleru ale když film se snaží být po celém únosu letadla být reálný tak to vyčíst můžu. Jinak je to fajn jízda kterou si rozhodně užijete. 7/10 ()