Hlídka v Ardenách

• Česko Půlnoční přepadení (viac)

Děj skvěle obsazeného válečného dramatu, natočeného podle stejnojmenného románu Williama Whartona, je situován do Francie, do ardenských lesů v prosinci roku 1944. Právě v té době sem byla vysazena elitní skupina šesti průzkumníků, jejichž úkolem je pod vedením rotmistra Knotta zajistit strategicky význačnou budovu, lesní usedlost, a vyšetřit, co se stalo s předchozí hlídkou, jež se nehlásí. Původně banální akce se ale zkomplikuje v momentě, kdy mladí američtí vojáci pochopí, že je celou dobu má na mušce jednotka zvědů Wehrmachtu. A ještě více je překvapí, že Němci neútočí. Jedná se snad o nějakou novou strategii psychologického boje? Nebo nacisté odmítají vystřelit jen proto, že se blíží Vánoce a v takový čas by neměl nikdo umírat? A nebylo by dobré zjistit, o co se vlastně jedná? Na spadnutí je dohoda, o které nadřízení nesmějí vědět, ale díky níž bude ušetřen nejeden lidský život. Tedy pokud někdo něco nepokazí... V hlavních rolích se můžete těšit na Petera Berga, Kevina Dillona, Ethana Hawkea a Garyho Sinise. (oficiálny text distribútora)

Miki8888

Na film jsem se sice začal dívat až někdy kolem druhé hodiny ráno. Ovšem "domácí atmosféra", kdy je všude tma, noc v plném proudu, vítr bouchá do oken, mne neskutečně dodalo touhu, adrenalin a napětí. Do filmu jsem se vžil až neuvěřitelným způsobem, v podstatě jsem i ten pro někoho nudný začátek prožíval s našimi hrdiny. V době, kdy byl některý z vojáků na stráži jsem si připadal jako bych tam byl. Koukal sem, kde se co mihne a zároveň se mi chtělo trochu spát, přesto sem nezamhouřil oko. Teď stranou mé pocity a trochu objektivity. Kdybych se na film měl podívat třeba po obědě v teplíčku na gauči, tak bych to asi určitě tak neprožíval. Není to prostě typický válečný film, kde lítají tisíce kulek, litry krve, končetiny a lidská těla padají k zemi. Ovšem stejně si myslím, že snímek má své kvality.Mohlo to dopadnou lépe, ale i hůř. Ode mě 4* a určitě toho nelituji. ()

Radyo

Překvapivě kvalitní válečné drama. Věrné vykreslení postav, solidní herecké obsazení i slušný scénář. Tuším, že v nějaké anketě tenhle film vyhrál coby nejlepší válečný film všech dob. Ne, tak skvělý zase není, ale každopádně patří k tomu nejlepšímu, co v 90.letech na téma "2.světová válka" vzniklo. ()

JohnMiller

Téma druhej svetovej vojny je moja najobľúbenejšia vo vojnových filmoch.V tomto vynikajúcom snímku je viac ako ťažké boje viac zobrazená psychika vojakov. Už hneď od začiatku sa s tým režisér nepára a dáva svojej jednotke ťažkú úlohu . 6 chlapov sa má vybrať do miest v zamrznutom lese kde sa predošlá hliadka stratila. Objavia tu Nemeckých vojakov ktorý už nechcú bojovať ďalej extrémne realisticky poňaté. Má to myšlienku , cit , a obrovskú naturalistickú atmosféru. ()

Fr

,,NO A TEĎ NÁS PŘESUNULI NA SEVER DO ARDENSKÉHO LESA, ABYCHOM TADY POČKALI NA POSILY A NABRALI SÍLY. MĚLA TO BÝT TA ČÁST FRONTY, KDE SE NIKDY NIC NEDĚJE....“ /// Je polovina prosince 1944 a tahle parta kolem Ethana Hawkea brzo prožije nezapomenutelnej vánoční příběh, ve kterým nebude hrát hlavní roli Santa. Čeká je ,,podivnej“ druh války a mě zase zvláštní válečnej film. Spíš příběh, ze kterýho víc než protiválečnej apel ční onen finální pocit nesmyslnosti a kterej dokáže pohnout emocema na maximum. Ale celý je to takový …nevím jak to říct – obyčejný? Jeden silnej okamžik, a co dál? (Když nevíš, tak se zeptej na severu!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román, kterej napsal William Wharton v roce 2004 číst nebudu. 2.) Páč tvrdím, že vojáci by se měli koulovat a ne po sobě nesmyslně střílet. 3.) Thx za titule ,,goofey“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Morholt

V první polovině jsem se pekelně nudil - nedělo se lautr nic a já si to dávkoval po deseti minutách, protože déle jsem to nevydržel. Pak se nudná hráz protrhla, věci se daly do pohybu a přišlo i několik silných momentů, jako byla oslava vánoc nebo koupání. Herecky solidní - Ethan Hawke a Gary Sinise byli perfektní a jejich spoluhráči, jejichž jména mi vesměs nic neříkala, si taky odvedli svoje. John C. McGinley byl pak na pěst tak, jak to umí jen on. Nicméně díky zpackané padesátiminutovce si to zalouží jen 50%. ()

• Během natáčení řádila v Utahu nejstudenější zima za posledních 83 let. (mi-ib)
  • Sídlo mělo pouze tři stěny a bylo postaveno v odlehlé oblasti. (villain)
  • Produkce zvažovala natáčet na franzousko-německých hranicích nebo v Polsku. Z důvodů snižování nákladů se natáčelo v Utahu. (mi-ib)