Kono subaraší sekai ni bakuen o!

• Japonsko Kono Subarashii Sekai ni Bakuen o! (viac)

Toto je příběh Megumin, budoucího arcimága z klanu Karmínových čarodějů! Seznámíte se s jejími prvními kroky na magické univerzitě, poznáte důvod, proč se dívka rozhodla zasvětit svůj život studiu výbušné magie. Zjistíte, jaké tajemství ukrývá její služebník Čomusuke a co se skrývá za její rivalitou s čarodějkou JunJun. Prožijete všechna její velká dobrodružství a poznáte celou cestu, kterou musela Megumin projít, než se konečně dostala do města Axel a potkala se s Kazumou. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Opravdu jsem nepočítal, že se u spin-offu Konosuby budu o výsledném hodnocení rozhodovat až u posledního dílu, tohle mělo přeci být jasných 5*, ale bohužel ani náhodou... Začnu nějakou tou chválou, řekněme si upřímně, že seriálová Konosuba ještě nikdy nevypadala tak dobře, kvalita animace se asi i vyrovná Konosubě filmové, studio Drive prostě dle mého odvedlo slušnou práci. Jenže Konosuba nikdy nebyla o animaci, ten lehce nedotažený goofy styl, který seriálu dalo studio Deen se mu dal snadno odpustit a vlastně i ladil s celou jeho komediálností. A tím se dostávám k hlavnímu problému, co s tímhle Megumin spin-offem vlastně mám – nepřišel mi moc vtipný. Ze začátku jsem ještě jel na takové té nadšené vlně, že jsem zase zpátky ve svém oblíbeném světě, sleduji svoji milovanou hrdinku a její první radosti a strasti, ovšem seriálu jako by ve vesnici karmínových mágů rychle docházel dech. Nebyl tu skoro nikdo, kdo by mě nějak víc zaujal, všechny spolužačky Megumin mi přišli tak nějak stejné a když mě požádáte, abych vám o některé řekl něco víc, tak budu mít problém. Jediné opravdu zajímavé postavy tu byly JunJun a malá Komekko všichni ostatní nebyly víc než křoví, které do kapsy strčil i Čomusuke. Chyběla tomu šťáva, za jeden díl jsem se pousmál tak maximálně jednou, možná dvakrát, což je na komedii sakra málo a ani děj nebyl většinou nijak extrémně překvapivý a originální. Jako jediné pozitivum těch prvních šesti dílů beru asi jen to, že jsem se dozvěděl nějaký ten nový lore, který se nejspíš promítne i do dalších pokračování originální série, nebo spíš, jak mi tvrdil kamarád, načasování tohohle spin-offu je v souvislosti s tím, o čem má být další série Konosuby naprosto perfektní a díky němu prý bude vše dávat příští rok větší smysl – no budu mu muset věřit… Každopádně uprostřed seriálu jsem si sáhl asi na úplné dno svých sil, byl jsem zklamaný, že mi to celé v tuto chvíli nepřišlo ničím (kromě animace) víc než průměrné a ani Megumin s JunJun  to pro mě nedokázaly samy utáhnout. S odchodem z vesnice karmínových mágů se však můj dojem začal pomalu zlepšovat, objevil se můj oblíbený kult Axis a já se těšil, že si zavzpomínám na ty nejlepší části z druhé série. Nestalo se, tahle část sice byla o něco zábavnější, ale co se nápaditosti a bláznivosti týká, pořád to za originálem hodně zaostávalo a ani zvrhlý kněz Zesta a „velká sestra“ Cecily tomu zatím nový rozměr dát nedokázaly. Vše tak nakonec musel zachraňovat příchod do města Axel, kde už se z velké části jelo hlavně na vlně nostalgie, v posledních třech dílech jsem se nejvíc bavil očekáváním, kdy a kde se objeví Kazuma, Aqua a Darkness, prostě jako když hrajete hru „Kde je Valda?“ no a v samotném závěru, kde se vše navázalo na původní Konosubu a já znova prožil první setkání Megumin s ostatními (mínus Darkness), jsem se usmíval od ucha k uchu a seriál i pro mě byl na vteřinku na těch očekávaných 5*. A asi to byl nakonec právě ten závěrečný okamžik, který zvrátil misky vah u mého hodnocení a já se rozhodl, že zde chci dát tu čtvrtou hvězdu, i když je to ta nejslabší, jakou znám (v řeči čísel 6,5/10). Přeci jen to nebylo úplně zbytečné rozšíření, Megumin byla pořád Megumin a i tady jí mám velmi rád, seriál mi taky dal chuť na další pokračování Konosuby, vlastně mi dal i chuť si před tím dalším pokračováním pustit znova první a druhou sérii, i když je otázka jestli si pustím někdy znovu tenhle spin-off… Dost už, nepřemýšlej víc, rozhodnutí padlo! () (menej) (viac)

Modular

Tohle byla... Konosuba. Co víc snad k tomu říct? Pokud čekáte cokoliv jiného, než typicky ztřeštěný svět Kazumy a jeho přátel, tak budete asi velmi zklamáni, i když se tam Kazuma sám o sobě nevyskytuje. Humor je naprosto totožně hloupý a vtipný, spolu s docela povedenou animací, která si zakládá na jednoduchém designu a stínování postav, ale za to naprosto špičkovým SFX. Navíc zde máme skvělý OST, který se sice dost často opakuje, ale i přesto je dost dobrý (mým oblíbeným je hudba typický pro zakončení epizod, kdy Megumin zařve své "Explóoožon!"). I přes to bych řekl, že je na poměry Konosuby poměrně nezáživný, protože brzo poznáte, že bez Kazumy to prostě není ono. I tak vás ale tento seriál dokáže udržet na dobrých pár hodin. A ano, jedná se sice o spin-off, ale prakticky je to prequel k seriálu. Je tam spoustu referencí na budoucí Kazumovy dobrodružství, takže nepřeskakovat původní seriál! Abych to shrnul, fanouškům Konosuby mohu doporučit, ale nijak to asi neohromí. 7/10. ()