Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiálny text distribútora)

Slarque

Těžko uvěřit, že John Carpenter točil velice kvalitní horory. Navzdory slušnému obsazení je tohle pouze nudné a hodně blbé béčko postavené na tom, že věčně někdo vypráví, co se stalo. A co mu někdo vyprávěl, že se stalo. Pocit ohrožení nikde, atmosféra tamtéž. Carpenter si zřejmě vzpomněl na spolupráci s Alicem Cooperem, takže padouši tentokrát vypadají jako fanoušci black metalu. Nevím, jestli není Mars vážně prokletý, tohle je ještě horší film než Mise na Mars nebo Rudá planeta. ()

jondzavid odpad!

Nezábavné béčko, ktoré by ma nezaujalo, ani keby bolo priam vyrábané pre videotrh. John Carpenter na svojom absolútnom dne, Ice Cube mi nikdy nejak extra charizmatický nepripadal, ale tentokrát je vyslovene trapný, rovnako ako sterilné marťanské prostredia. Čo sa týka ženského obsadenia, oko možne poteší, ale nemožné akčné prejavy herečiek (najmä Cley Duvall) sú žalostné. K tomu záporácká banda ako deathmetalový výsmech, proste zlé je tu všetko a dopozeral som to asi len preto, že som bol zvedavý do akej trapnosti to Carpenter až dotiahne (a to nemám namysli len práve rádobycool finále filmu). ()

viperblade

Nebudu vám lhát, za svůj (poměrně krátký) život jsem pravděpodobně hrál desítky videoher, které měly lepší scénář, příběh, herecké výkony, efekty… no zkrátka, všechno. Nicméně u tohoto filmu jsem byl v pokušení dát za čtyři. (A drogám se opravdu vyhýbám a nejsem ani opilý :-)) Protože takovýhle film (já osobně těmto snímkům přezdívám sympatická béčka) jsem už hodně dlouho neviděl. Při sledování vás tisíckrát napadne, že je to blbost, že to nemá scénář, že herci zde nemají co hrát, ale je to svižné, dobře se na to dívá a já se ani jednou nenudil. Zkrátka a dobře, pokud taky máte slabost pro filmy, kde má jeden z hrdinů brokovnici v ruce, ale místo, aby na padoucha/padouchy vystřelil, ji chytne za hlaveň a začne je mlátit, tak směle do toho, Duchové Marsu je přesně film pro vás. 60 %. ()

Kudly4

Můj 1000. komentář na ČSFD. Bylo jasné, že to musí být Horor, no a v tomhle hraje můj oblíbenec Statham, takže jasná volba (35. viděný film s ním). Duchové Marsu jsou ultra béčkovým filmem, s dobrým obsazením a s výbornou temnou atmosférou. Nic víc, nic míň. 6. Stathamův film. ()

SOLOM.

Popravdě jsem se na tento film chtěl podívat hlavně kvůli tomu, že v něm hraje Jason Statham. Ani ostatní herecké obsazení nevypadalo zle, navíc to točil Carpenter, takže jsem nepředpokládal žádný velký průser, přestože jsem toho o filmu dopředu moc nevěděl. Pochvíli mi však bylo jasné, že tohle určitě nebude patřit mezi moje nejoblíbenější filmy od tohoto režiséra. Nepříliš vábivé prostředí kolonie, které na mě svou již na první pohled moc velký dojem neudělalo, jsem ještě překousl, jenže když konečně došlo na akční souboje, měl jsem obrovskou chuť to rovnou vypnout. To si snad dělali prdel ne? Doslova šlo o ochotnické představení s trochou krve a „výbuchů“. John měl štěstí, že tu a tam alespoň vzduchem proletěli ostré kotouče a tak bylo k vidění i gore. Od Carpentera jsem tedy zvyklý mimo jiné i na mnohem lepší vybudování atmosféry, díky které jsem si některé jeho filmy zamiloval, ale tady to byla až na pár světlejších okamžiků nehorázná nuda. ()

• Bylo použito tisíce galonů ekologicky šetrného červeného potravinářského barviva. (Chatterer)
  • V Novém Mexiku se natáčelo v sádrovcových dolech. (Chatterer)
  • Mars je ve filmu ukázán pouze jednou během dne a to v retrospektivě, kdy vědec otevře "Pandořinu skříňku". (Chatterer)

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)