V posledním díle minisérie Mahoutsukai no yome: hoshi matsu hito se kouzelná knihovna, ve které našla Hatori útočiště, začíná velmi rychle rozpadat a velmi špatně je na tom i zdejší knihovník. Před tím, než nadobro zmizí spolu se svou knihovnou, však muž odvypráví mladé dívce příběh o tom, jak se na toto místo vlastně dostal, a požádá ji o poslední laskavost - vrátit jednu z knih její právoplatné majitelce, mladé ženě jménem Niikura Mayumi...
Třídílná minisérie Mahoutsukai no yome: hoshi matsu hito je prvním drobným nahlédnutím do magického světa založeného na manze Mahoutsukai no Yome, která se dočká anime adaptace na podzim roku 2017. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Vcelku bez problémů snesitelné zakončení celého třídílného OVA, které je ale po stránce příběhové spíš docela průměrným a po stránce emocí se mě dotklo jen velmi okrajově. Takže je to spíš zklamání, protože po skvělém prvním dílu jsem čekal, že bude závěr silný a zajímavý a vůbec jsem čekal mnohem víc tajemna a využití potenciálu zdejšího magického světa k tomu, aby mě nalákali na anime. Teď na závěr je můj dojem spíš jen takové - ale tak jo, OK... 5,5/10 ()

Scalpelexis

Hodně mě to zklamalo. Ano, něco se vysvětlilo, ale ta prvotní magie úvodního dílu je ta tam. Událo se toho za těch několik minut hrozivě málo a onen středobod, ta mezičasová epičnost, na mě nezafungovaly. Hlavní hrdinka mi doposud vůbec nesedla. ()

SonGokussj

Jak to vcelku zajímavě začalo, tak to extrémně nudně skončilo. Holka za celou dobu strávenou v knihovně nedovedla pohnout se svým životem a za stále uzavřené krční trubice vyluzuje pisklavé tóny, které nejdou pochopit a člověk by ji nejradši pleštil. Žádná roztodivná rozuzlení, žádná překvapení, takový "meh" konec... Co jsem slyšel, bylo to OVA a bude z toho za pár měsíců 24 dílná série. Tak uvidíme. Potenciál by to mít mohlo. Natsume-chan? Fádních 45 % ()

Starletka

Naprosto stejná glorifikovaná, sterilní nuda jako obě předchozí části a moje (s největší pravděpodobností) poslední setkání s touto ságou, protože když si představím, že bych měla tohle prázdné pozlátko snášet každý týden .... Ne, díky. Jak to nudně začalo, tak to nudně skončilo a už teď si nepamatuju co se dělo v prvním díle. 5/10 ()

cesmine

Snažím se přijít na to, proč to zrovna na mě zafungovalo tak dobře a ještě mi nejhůře hodnocený - třetí - díl přišel nejlepší. Než se ke mně dostalo, že vůbec nějaké OVA díly existují, měla už jsem mezi tím shlédnuto 6 dílů ze série (kterým zatím naprosto dominoval akorát dračí díl a zbytek mě příliš neuhranul) a minulost Chise pro mě tedy už nebyla nějak velkou (nebo snad zajímavou) záhadou. Do OVA dílů, které se mají věnovat dívčinu dětství se mi tedy nijak zvlášť nechtělo a říkala jsem si, jestli vůbec potřebuju vidět to, o čem jsem se už v seriálu dověděla, oblečené do roztomilé, potřpytkované animace. Nakonec jsem se do toho pustila spíš jako do nudné povinnosti, abych si byla jistá, že mám kompletní obrázek. Možná tedy proto, že jsem měla tak nízká očekávání ... Nevím. Každopádně mě to (k mému upřímnému překvapení) udeřilo tak silně, jako už hrozně dlouho nic. ()

Flatron

Tak ako ma to na začiatku bavilo, tak postupom času nezostalo nič okrem animácie. Škoda, snáď sa pozriem na seriálovú podobu a bude o niečo zaujímavejšia. 2* ()