Mahou Tsukai no Yome: Nishi no Shounen to Seiran no Kishi

• Japonsko 魔法使いの嫁 西の少年と青嵐の騎士 (viac)

Jeoffrey

Před začátkem druhé sezóny Čarodějovi nevěsty jsem si řekl, že je na čase dohnat resty a také si celý ten svět tak trošku připomenout, protože jsem si uvědomil, že kromě pár postav a jakéhosi matného nástinu, o čem to vlastně celé je, si po těch pěti letech už vážně moc nepamatuji. No a po tomto třídílném OVA se mi už zase pomalu vybavuje, co se mi na Čarodějově nevěstě líbilo a co mě na ní zase až tak nebralo. Stejně jako seriál i tahle OVA série vypadá po vizuální stránce dobře, sice už animaci nemá na starosti animační studio Wit, ale nově vzniklé studio Kafka, které má však na Wit určité vazby a je v něm i pár bývalých zaměstnanců, ale tato změna neznamená nějaký výrazný pokles v kvalitě animace, zkrátka pořád se na to docela hezky dívá. Co mě na téhle sérii baví jsou všechny ty její rozmanité nadpřirozené bytosti, kterých se i v tomto OVA pár najde, a navíc je tu jako bonus samotný Divoký Hon. S čím mám ale obecně u Čarodějovy nevěsty problém a ani tohle OVA nedokázalo změnit můj názor je fakt, že mi tvůrci nedokáží celý ten svět náležitě prodat a ani kolem něj vybudovat silný příběh, který by mě dokázal nějak hlouběji vtáhnout. I tady jsem jen koukal, co se děje, ale vůbec to se mnou nic nedělalo, nějaká emocionální odezva přišla akorát tak na samém konci, ale byla pouze minimální. Chápu, o čem měl příběh být, co jsem si z něj skrze linku s chlapcem s astmatem a jeho novým kamarádem měl odnést, ale stejně jsem teď na konci přesvědčený, že za pár týdnů mi i z tohoto OVA zůstane jen vzpomínka na pár postav a jakási matná představa o čem to celé bylo, zkrátka opět mě to (stejně jako seriál) moc nezasáhlo. Něco tomu všemu chybí, nemá to pro mě skoro žádné kouzlo, nebo spíš je tu zajímavější samotné prostředí než cokoli, co se v něm děje. A tak je za mě i tohle OVA jen takový obyčejný průměr, možná velmi mírný nadprůměr, prostě zase maximálně 5,5/10. ()