Chocky

• Česko Čoky (viac)
Dráma / Sci-Fi / Rodinný
Veľká Británia, 1984, 6x30 min

Väčšina z nás má v živej pamäti príbeh malého Elliota, ktorý sa stretne s mimozemšťanom E.T., spriatelí sa sa ním a chráni ho pred dospelými prenasledovateľmi. S podobnou témou prišli aj anglickí filmári v seriáli Chocky, ktorý vznikol pretlmočením predlohy známeho autora vedeckofantastického žánru J. Wyndhama. Zoznámite sa s dvanásťročným chlapcom Matthewom, ktorý sa v ničom neodlišuje od svojich rovesníkov. Má ťažkosti v škole, najmä z matematiky. Avšak len do chvíle keď si ho vyberie tvor z inej planéty - Chocky. Radí mu, pomáha, a tak Matthew naraz zvládne dvojkovú matematickú sústavu, ktorá sa využíva v najmodernejšej počítačovej technike. Nehmotné Chockyho vedomie sa spája s Matthewom a jeho prostredníctvom rozpráva. (oficiálny text distribútora)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 17.5.1986+SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA = 8.1.1993, réžia slovenského znenia = (ČST Bratislava) - V ČR odvysielané vo VEGE, na Slovensku v sobotňajšom podvečernom programe. Musím vyjadriť silnú nostalgiu za týmto seriálom. Dovtedy som o horore a sci-fi nemal tušenie. Síce už dnes, ako cynický a "otrlý" divák by som to asi hodnotil inak, vo svojej dobe to bola bomba a megahit. A ten elektronický "chocky voice" ma strašil ešte veľa bezsenných nocí. TECHNICKÁ POZNÁMKA: V ČST bolo uvedených iba 6 epizód. (17.8.2007) ()

tuwanakha

Příběh Chocky jsem nejprve viděl ve formě tohoto tv seriálu (mimochodem poměrně kvalitního) a teprve o několik let později četl jako knihu. Dvanáctiletý bezproblémový kluk Matthew (Andrew Ellam) začne z ničeho nic trpět samomluvou, ale nakonec se zjistí, že hovoří s neviditelným mimozemským vědcem Chocky, který mu začne pomáhat a radit, až se najednou Matthew stane matematickým géniem, žádaným malířem apod. Samozřejmě nebyl by to příběh podle Johna Wyndhama (Den Trifidů), aby vše bylo jednoduché a tak je děj plný rozporů mezi kulturami dvou různých inteligentních bytostí a sondou do jejich duší. Seriál je poměrně rozkouskovaný, ostatně je určen spíš mladším čtenářům, a i proto zde je zde určité poselství a nějaké to moralizování, ale není to natolik přehnané, aby to odpudilo. U nás dávali pouze 1. sérii (6 dílů) 1986, ČST Vega. Další dvě série už k nám nedoputovaly... ()

vinducha

Docela mě pobavilo , že to některé zdejší kolegy tehdy asi i děsilo . Pravda , v té době v ČST moc velký výběr nebyl , ale tohle byla s prominutím taková chujovina. Jako sledovat ve Veze 6 týdnů za sebou chlapečka , kterému jebe, protože má v makovičce najedou o pár hlasů navíc , tak na  to byla i tehdy potřeba docela odvaha. Nicméně zřejmě od té doby jsem zatížen na Milfky , protože Carol Drinkwater byla ve své době opravdu luxusní paňmáma , které bych sešteloval rozvody rád , slovy zdejšího klasika. ()