Olympic 60...vlak, co nikde nestaví

(koncert)
všetky plagáty

Jubilejní koncert k šedesátému výročí legendární skupiny Olympic se uskutečnil 19. listopadu 2022 ve Velkém sále Paláce Lucerna. Pogratulovat přišla i řada hostů. (Česká televize)

topi80

On je to vlastně docela smutný koncert. Na rozdíl od dřívějších výročí vlastně není koho pozvat, neboť těch bývalých členů, co iž nejsou mezi námi, je víc než živých. Takže přicházejí takoví ti univerzální hosté, které čekáte tak nějak všude na podobných akcích. A to mě moc nebaví. A i na Petrovi Jandovi, který si v 80 letech udržuje záviděn8hodnou tvůrčí i fyzickou vitalitu, už je vidět, že musí opatrně... Ale koncert zdařilý, kapele to hraje, však jsou to samí páni muzikanti. ()

Cesty timem

Skoro nemám co vytknout. Z podobných koncertů za posledních 6 měsíců (pocta K. Gottovi, M. Kubišové, M. Žbirkovi...) jasně nejlepší. Petr Janda je v 80-ti v neskutečné formě a nelze než mu přát aby to bylo ještě dlouho. Jen škoda, že kolem něj již ti původní nejsou a neodešli jen z Olympicu, ale do rockového nebe. Trochu jsem měl strach z hostů, ale docela příjemně mi překvapil i Ztracený (já ho a jeho tvorbu vůbec nemusím) hlavně u kláves. Jedině Marta tam přiběhla, jak jsem snad pochopil trochu náhodou a vyřvala se tam ještě k tomu na text pro chlapa. Sorry, ale já naprosto nesnáším, když zpívá někdo text určený pro druhé pohlaví (bez aspoň nějaké úpravy). Pak vypadá jak transka. Líp by jí sednul třeba pomalejší song Otázky (Kolik mám ještě dní...) to může zpívat i žena. Možná ji tedy taťka neuhlídal a bylo to jak překvapení. To tedy Petře, jak vím jaký jste precizní, uškodilo. Tak pro příště, ano :-) Jinak se mi to moc líbilo. Za 4,5* zaokrouhleno ale na 4*.... Doplňuji, že jsem si koncert dal xkrát (fakt nevím kolikrát) za sebou. A také kolikrát nejen u Stejskání jsem měl slzy v očích. Petře je neuvěřitelný jak Ti to stále hraje. Nezlob se Petře, že už Ti tykám, protože rockeři si tykají a taky Ty to nevíš, ale už jsme spolu za pár let půl století. A jak bylo v jedný pecce "bez Tebe to nejsem já" :-) Jak Marta řekla, smekám! ()

diamond

Olympic je bezesporu jedna z našich největších rockových legend, zažil jsem lepší koncerty. Kluci už jsou po šedesáti letech lehce unavení, ale energie je tu stále veliká. Klobouček dolů. Chyběly moje oblíbené skladby z alb podle mne nejlepšího období, trilogie Prázdnin, Ulice a Laboratoře. Nejhorší z hostů tradičně přeřvávající Marta, ta se hudebně ani malinko nepotatila. ()

ostravak30

Hity Olympicu samy o sobě prostě nestárnou. Tady se navíc přidali zajímaví hosté a působivé aranžmá. Stejně jako úvod koncertu i celý koncept. Akorát Marta Jandová si každou píseň hlavně vyřve, mi přijde. Olympic ale může udělat prakticky cokoli a diváci jim to odpustí. Musí ovšem zaznít notoricky známé šlágry, které si se skupinou bude notovat celý sál. ()