V Clintonu ve státě Mississippi má detektiv Lucas Boyd (Cole Hauser) za úkol vyšetřit řadu děsivých vražd, které se zdají být spojeny s africkým rituálem známým jako Muti. Boyd je zpočátku zmaten povahou vražd a zdánlivě rituálním způsobem, jakým jsou provedeny. Když se ponoří hlouběji do případu, uvědomí si, že potřebuje pomoc někoho, kdo má zkušenosti s africkou kulturou a zvyky. Boyd osloví doktora Macklese (Morgan Freeman), afrického vědce, aby mu pomohl rozluštit rituální prvky vražd. Společně zkoumají kulturní význam Muti a její možné spojení se zločiny v Clintonu. Při práci na rozluštění záhady čelí odporu místních úřadů, které jsou k jejich nekonvenčnímu přístupu skeptické. Boyd a Dr. Mackles musí překonat složitost kulturních rozdílů a překonat své osobní předsudky, aby případ vyřešili. (JOJ Cinema)

vegetol.mp

Freemanovi už dávno dolšo, že když je vám 85 let, opravdu si nemůžete dovolit, až si na vás velký filmový studia, který už jsou schopný produkovat jen remaky, rebooty a komiksový sračky, vzpomenou. A tak bere na starý kolena každou obstojnou finanční nabídku, aby vydělal nějaký slušný prachy na pohřeb, než to s ním sekne. Ale jinak jde o vcelku divácky příjemnej film, s totálně odfláknutým scénářem, na kterým se podílelo šest lidí. Jako rozhodně to není dobrej film, ale jako oddychová kravina, když chce člověk vypnout, je to ideální. Pokud něco stojí za zmínku, pak strašnej výkon Petra Stormare, kterej si za rámeček nedá. 50 % ()

M.i.k.e

George Gallo není úplný patlal a na svém kontě má minimálně dva filmy, kdy jeden byl velmi dobrý a druhý přinejlepším průměrný. Taky má ale na svědomí zvěrstva typu Vanquish a k tomu má Rituální zabiják bohužel mnohem blíž než k jeho lepším kouskům. The Ritual killer není ničím víc než podprůměrnou detektivkou, která nemá čím překvapit ani zatvrzelé sledovače “detektivek” na Primě. Dvě známa jména v obsazení ani jakož zvrat ke konci to nijak nevytrhnou a konkrétně u Freemana mě jeho přítomnost v podobném filmu už poněkolikáté docela překvapila…30% ()

Baru.Class

Dlouho sem neviděla takovou debilovinu :O Herecký obsazení celkem lákalo, stejně tak jako námět. Rituální vraždičky, wau wau wau....už první honička mi přišla nějaká divná a pak se to stalo. Zvrtlo se to v totální amatérskou patlaninu, kde je všecko tak laciný a vokatý až mě to vobracelo cedulky u tangáčů. Cole aka RIP z Yellowstonu se snaží, stejně tak Morgan, ale je to trestuhodně málo a vopravdu je to šílená fraška. Nejvíc se mi líbilo asi posledních 15sekund filmu. Fakt na to nekoukejte, je to totální ztráta času! ()

oveckaoa

Nějaký africký šaman chodí po světě a zabíjí lidi z jejich částí těl  dělá nějaké lektvary, které pak dává bohatému chlápkovi  co si za to zaplatil. Tenhle film má jediné plus a to je to , že tolik zabitých policajtů nejspíše nikde jinde neuvidíte zároveň je to i mínus jelikož umírají tak debilním způsobem až je to smutné to neřeším policajty co nedokážou ze vzdálenosti zhruba 5  metrů ho trefit. Na konci jde vidět, že to nebavilo ani režiséra tak nahodil možný plot twist s druhým pachatelem, aby ten plot twist vzápětí pohřbil ani nevím k čemu to vůbec bylo .  20 procent za námět. ()

Daiker

Pokud máte rádi Morgana Freemana jako já, tak si to určitě nepouštějte. Je to něco podobného jako u posledních filmů s Brusem Willisem. Film je špatný se vším všudy. Prostě sračka, která se nehodí k jménu hlavního herce. Je škoda, že tito oblíbení herci z 90 let točí ke konci kariéry takové hrůzy. Film má divný střih, herci a komparz jsou amatéři a byla to spíš parodie typu SYFY. Nemá to žádnou atmosféru... ()

• Natáčanie sa začalo v auguste 2021 v Jacksone v štáte Mississippi. Dodatočné natáčanie prebiehalo v Ríme, Taliansko. (Arsenal83)
  • Clinton MS je vnitrozemský stát. Na území města ani v jeho sousedství se nenachází žádný přístav ani velká vodní plocha. Nejbližší přístav se nachází na vzdálené straně Jacksonu, v sousedním okrese, kde by detektiv clintonské policie neměl žádnou pravomoc. (Johnny.ARN)
  • Několikrát, když postavy drží pistole Glock, je spoušť viditelně umístěna v zadní části spoušťového prostoru, což znamená, že ze zbraně bylo vystřeleno a spoušť nebyla resetována. To způsobuje, že zbraň není schopna vystřelit. Žádný vycvičený uživatel pistole by toto nedopustil, protože by nebyl schopen stisknout spoušť a vystřelit. (Johnny.ARN)