Keď priateľstvo zabíja

(TV film)
  • Česko Když přátelství zabíjí (viac)
všetky plagáty

Přejídání, zvracení a hladovky, to je svět štíhlostí posedlých školaček, kamarádek Lexi a Jenn. Ani jedna z nich netuší, že si pohrávají se smrtí. Kathrin Hansbergerová se svými dvěma dcerami, Lexi a Jill, se po rozvodu stěhuje z Chicaga do Seatlu. Lexi tu navazuje nová kamarádství, nejlépe si rozumí s Jenny, se kterou tvoří sehranou dvojici ve volejbalovém týmu i v soukromí. Jednoho dne Lexi zjistí, že si Jenny nedělá výčitky kvůli tomu, když se k prasknutí nacpe, protože jídlo pak vyzvrátí. Sama trpí utkvělou představou, že je tlustá, postupně zcela přestane jíst, hubne, ztrácí sílu, začnou ji padat vlasy a dostaví se i další zdravotní problémy, typické pro anorexii. Jednou při zápasu Lexi omdlí a je hospitalizovaná s příznaky podvýživy. Léčení se však brání, jídlo odmítá, až na příkaz otce dostane umělou výživu. Její stav se pomalu stabilizuje a je propuštěna z nemocnice. Prozradí matce, že Jenny je bulimička a že právě ona ji nepřímo přivedla k odmítání potravy... (oficiálny text distribútora)

Terezinka198

Neodbytná matka je postava, která filmu dodala hloubku. Bylo mi i v celku jednu, že jedna z hlavních hrdinek zemřela, tak či tak by stejně nepřestala, když to jejím rodičům bylo jedno. ()

Destinytte

Filmy o PPP nejsou v ČR moc rozšířené a to je mi líto, tohle je perfektní příklad toho, jak špatně "hraní" s jídlem může dopadnout. Aneb Dávejte si pozor. ()

Primavera

Skvelá ukážka toho, ako zúfalo to funguje vo svete bulímie a anorexie. Keďže z časákov stále vykúkajú vyhladované dievčatá, na móle sa predvádzajú ľudské vešiaky a obchodníci si mädlia ruky z predaja prostriedkov na chudnutie, nízkokalorických potravín a málokomu z toho kšeftu záleží na tom, že to občas končí smrťou, napriek celej tejto mašinérií, ktorá naučí malé dievčatá veriť ideálom chudej krásy a grcať, napriek tomu.... prosím, natáčajte viac takýchto filmov. Tínejdžerky by ich mali pozerať povinne miesto stupídnych Twilightov a iných upírskych nízkokalorických sračiek. ()

LindaVa

Divím se, proč tento film nemá víc komentářů. Je to něco, o čem by se mluvit mělo. Skvělé obsazení i atmosféra, která zanechá prostor k myšlenkám. ()