La Plus Belle pour aller danser

Marie-Luce (Brune Moulin) vyrůstá jako ošklivé káčátko, které je – s velkými brýlemi a nemoderním účesem – pro spolužáky zcela neviditelné. Dá se říct, že je pravý opak nového studenta, jehož právě vítá učitel v jejich třídě. Émile (Loup Pinard) k sobě hned přitáhl pozornost všech, zejména dívek a ani Marie-Luce není ve jejích čtrnácti letech výjimkou. Jenže o Émilovi si může nechat jen zdát... tím spíš, že asi jako jediná ze školy nedostala pozvání na večírek, který o víkendu chystá spolužačka.
Mariin otec vede rodinný domov pro seniory a ona tak odmala vyrůstala mezi starými lidmi. Tohle nicméně Marie-Luce nikdy nevadilo i přesto, že ji to izoluje od vrstevníků. Dokonce má mezi otcovými klienty svého nejlepšího přítele Alberta (Pierre Richard) a byl to právě on, kdo navrhl řešení zdánlivě bezvýchodné situace – podle přísloví, že kam se nedostaneš dveřmi, tam vlez oknem, jí poradil vyrazit na vytoužený večírek v přestrojení za kluka! (chamonix)

chamonix

Zprvu příjemná variace na Popelku, později neméně příjemné ... no však se podívejte sami co. Každému příznivci francouzských filmů s dobrým koncem doporučuji. Líbila se mi i ta lehká nostalgie po osmdesátkách. ()