Othello

• Slovensko "O" (viac)

Moderní shakespearovský příběh o vášni, žárlivosti, zradě a basketbalu.
Odin je jediný černý student na jižanské škole a nejlepší hráč basketbalového týmu, který si vysloužil přezdívku Oiz. Chodí s nejhezčí dívkou na škole Desi, a má partu dobrých přátel, alespoň si to myslí. Neví, že jeho nejlepší přítel Hugo na něj dlouho žárlí a potají připravuje plán své pomsty. Jeho součástí jsou i Roger, který šíleně miluje Desi, Michael, kterého Hugo svými intrikami vyžene z týmu, a Emily, Hugova dívka a Desina nejlepší kamarádka. Hugo se nezastaví opravdu před ničím, aby naplnil svůj hrůzný plán, na konci kterého bude vražda. (SPI Film)

M.I.K.E.

Originální nápad zpracovat 400 let staré dílo Shakespearovo do součastnosti v prosředí střední školy se myslím docela dobře vyvedl. Za první polovinu filmu bych dal pouze 3*..ale za strhující konec i 5*,protože stupňující atmosféra a vykreslování postav je strhující. Josh Hartnett podává skvělý výkon i s Mekhi Phiferem..85% ()

Shaqualyck

Jedni považují tuhle "teen" variaci slavného Shakespearova Othella za prznění klenotu největšího dramatika všech dob, druzí za velmi názornou ukázku geniální nadčasovosti Shakespearových her. Já se bez dlouhého rozmýšlení přikláním na stranu té druhé části publika. Mrazivý příběh lidské závisti a chorobné žárlivosti je i v moderním kabátě velice působivý. Joshi Hartnettovi jsem věřil každé slovo a skvělý výkon podali i Mekhi Phifer a Julia Stiles. Tenhle update renesanční klasiky v mých očích rozhodně nebyl šlápnutím vedle. ()

Mauric

Moderní zpracování mého nejoblíbenějšího Shakespeara se celkem vydařilo.Od hereckých výkonů,kterým vévodí sám mouřenín benátský až po hudbu Jeffa Danny.Jediné,co bych mohl vytknout je (ke konci) lehce krkolomné převádění kousků puzzle renesančního skvostu do současné mozaiky.Buďto to krapet obrousit anebo vyříznout,lepší noha dřevěná než rozdrcená.IMO tenhle film by měl spíš vybídnout k hodnocení W.S.,protože .......(domyslete si to sami) ()

movie

Na tenhle snímek jsem měl docela zálusk, těšil jsem se, viděl jsem - a nemohu hodnotit nijak zvlášť pozitivně. Obyčejná teenagerská podívaná, která se nemůže srovnávat (namátkou) třeba s Dostojevskou teen verzí ZLOČINU A TRESTU. Opravdu dobrá je ale hudba Jeffa Danny, která by si ale zasloužila mnohem lepší film. ()

Eldrick

Slušná Shakespearovská adaptace zasazená do prostředí americké střední školy. Nejlepší je Hartnett - kdo by řekl, že tak pěkná tvář (dle mé sestry!) umí také hrát (a dobře). Zatim jeho nejlepší herecký výkon kariéry. Škoda, že ti naši idioti přetransoformovali jeho jinak hluboký hlas na mňoukající kočku. Mimo jiné ukázali pánové Hartnett a Phifer, jak se hraje basket. ()