Ospalé britské městečko Keighley prožívá přípravy na pořádání letošního ročníku Britského kadeřnického šampionátu. Mladý holič Brian by se rád přihlásil, ale jeho zahořklý otec, zapomenutý kadeřnický mistr a soutěžní přeborník Phill Allen, mu to stále zakazuje. Odmítá se vrátit do světa, který před deseti lety zavinil, že mu žena Shelly utekla s jeho kadeřnickou modelkou Sandrou. Když ale Shelly přichází se zdrcující zprávou o rakovině, Brian už se otce neptá a je své matce ochoten v soutěži pomoci. Navíc tam potká kamarádku z mládí, přepůvabnou Christine, do níž se okamžitě zamiluje (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Boss321

Lehce nadprůměrná komedie o kadeřnických závodech. Co hlavně oceňuji je origální námět, který sráží nevyrovnaný scénář. Obsazení Alana Rickmana a Joshe Hartnetta byla výborná volba. Překrásnou Rachael Leigh Cook beru jako třešničku na dortu :). Pokud si chcete oddychnout při pohodové komedii, tak tohle je téměř ideální volba........ ()

genetique

Scenár bol maličký, no s veľkým potenciálom, ktorý tvorcovia rozvili, čo to dalo. Samozrejme zabralo to, že s podobnou témou sa vo filmovom priemysle tak často nestretávame, no a samozrejme obsadenie. Určite to nebola komédia, od ktorej by ma išlo roztrhnúť, naopak milý, príjemný filmík, ktorého línia drámy robila svoje. Naozaj dokonalá oddychovka. A Bill Nighy už nemôže povedať, že deti, ktoré sa hrajú pred jeho domom ho nevideli hrať v žiadnom filme (odkaz na horrorovú sériu Underwolrd). 80%. ()

jadran90

Chcete jen přistřihnout konečky nebo vypadat jako Nefertiti? Začalo to jako nudná atrakce pro blbé. Postupem času už ale zájem rostl a finále je skutečným vyvrcholením. Celé předchozí souvětí platí jak pro holičskou soutěž, tak pro film. Nevěřil bych, že při větě "Táta bude stříhat" mi může naskočit husí kůže. Anglický humor funguje, ať jde o barvení ovcí nebo nebožtíků. Pokus o vážné téma stejně jako postupné odhalování nepříjemné minulosti hrdinů jsem přežil. Proč by se nemohla dát rodina dohromady alespoň kvůli soutěži, když toho díky dávné zradě nebyla doteď schopná? K nejsvižnějším částem patří samotné kadeřnické zápolení. Člověk je až šokován, co jde s vlasy vytvořit. Nejlepší je stejně sledovat špičkování Rickmana s Nighym, dvou kadeřnických mistrů. Ostatní už dnes přece jen působí příliš nevýrazně, ať je to Hartnett, režie nebo hudba. Film mě inspiroval k návštěvě holiče, takže má vlastně i výchovný charakter.:-D ()

Honsik

Pro tento druh filmů jsou v mém případě 3 hvězdy vlastně jedna velká výhra. A proč? Vše je jedno velké klišé, sladká americká pohádečka, u které jen kroutím hlavou. Seděli všichni režiséři amerických komedií v jedné lavici? A co scénáristi? Opisovali od sebe úvod, stať i závěr? Hlavní předmět byl Otřelost forever? No nic. Film Blow Dry zas tak hrozný není. Nelíbil se mi Josh Hartnett, ten tam měl fakt divnou roli. Mirek Dušín na pěst. Když se film tvářil jako komedie, byl vtipnej, když se tvářil jako drama, byl to kýč, předraženej kýč, chlapi deme pryč, to všechno kolem nás je taky jenom kýč! A když se tvářil jako Roman Tyčka, slaďák, doják, tak to byl vopruz největšího kalibru, kokotina, lesbian song. Co se mi líbilo? Stříhání dobrovolníků a taky suprovej moderátor soutěže. Jo a to obarvení ovcí muselo dát sakra práci:-) ()

Isherwood

Tak nějak jsem váhal nad tím jak film hodnotit. Nakonec jsem se přikolonil k tomu vyššímu čtyřhvězdičkovému hodnocení. Film má originální námět, ale scénář a režie jsou dost průměrné. Jde to přesně podle jisté šablony, takže jsem od začátku věděl k jakému konci to směřuje. Přesto film dokázal v některých momentech velmi příjemně překvapit. Překvapil hlavně co se týče pole humoru. Označkování ovcí, nebo růžové srdíčko v rozkroku nemělo chybu. Jako pěkný průšvih se však ukázaly být dojemné scény, které od zatracení v hlubinách trapnosti a nechtěné směšnosti zachraňují jenom parádní herci. Nerudný obličej Alana Rickmana budete mít rádi, i kdyby jste nechtěli. Ale to co předvádí Josh Hartnett už jsem v několika filmech viděl. Film by si správně zasloužil tři hvězdičky, ale po skončení se ve mě rozprostřel blažený pocit, takže jdu (trošičku nezaslouženě) výš. ()

• Natáčelo se v metropolitním hrabství West Yorkshire a v Londýně. (griph)