The Munsters

• angličtina Meet the Munsters (neoficiálny názov)
Komédia / Horor / Rodinný
USA, (1964–1966), 29 h 10 min (Minutáž: 25 min)

Hudba:

Jack Marshall

Fred Gwynne, Al Lewis, Yvonne De Carlo, Butch Patrick, Mel Blanc, Ned Romero, Don Rickles, Jean Willes, John Carradine, Buck Kartalian, Vito Scotti (viac)

Munsterovi jsou podivnou, ovšem nadevše poctivou rodinkou. Otec Herman je zpodobněním Frankensteinova monstra, jeho žena Lily spolu s dědečkem jsou zase pro změnu upíry a synek Eddie vlkodlakem. Jediná neteř Marilyn se dá považovat za normální, no a je tedy ošklivým kačátkem rodiny. Připravte se na vydatnou zábavu s první americkou strašidelnou rodinou. (ČSFD.cz)

Slasher

Stoprocentně americký, hororový, podle všeho na domácí půdě ve své době velmi populární a oblíbený sitcom o rodince monster, která ale při konfrontaci s okolím nechápe, že zděsí každou návěštěvu. Naprosto kouzelný! ()

NinadeL

19/70 Stanice CBS měla v letech 1964/6 svojí rodinku The Munsters odvozenou od klasických monster studia Universal, zatímco konkurenční ABC měla ve stejné době The Addams Family inspirovanou cartoony Charlese Addamse. Pro koncového diváka je taková situace vždycky jenom plus, protože oba koncepty se zalíbily a pořád je se na co dívat. ()

liquido26

Zatím jsem viděl jen pár dílů z první série, ale je to fakt paráda. Geniální nápad postavit rodinku monster (táta - Frankensteinovo monstrum, máma a děda upíři, synek vlkodlak a neteř blondýna) do naprosto normálních životních situací zafungoval na výbornou. Skvělá zábava a zároveň skvělá pocta starým černobílým hororům. ___ EDIT: Už mi chybí jenom asi tři nebo čtyři díly a moje hodnocení zůstává. Druhá série si drží stejnou úroveň jako ta první, i když už to není tak bizardní. Eddie nám nevyskakuje ze skříní a nesjíždí po tyči ze stropů, Marylin už se tak často nesnaží někoho "klofnout" a z Hermana se díl od dílu stává čím dál tím větší idiot, až už mě to občas docela štve :-) Hlavně mě nasral tím, jak rozflákal Eddiemu tu cool autokáru k narozeninám :-) Já měl doma podobnou, když jsem byl malej, akorát že tam se muselo šlapat. Tady ta byla na raketovej pohon :-)) __ V několika epizodách se seznámíme s dalšími členy rodiny - např. Hermanovým dvojčetem, potomkem Dr. Frankensteina, který Hermana vytvořil, pak jakýmsi strýčkem, který je Netvorem z Černé laguny a dalším vlkodlakem, který je bratr Lily. Hermanova šéfa v pohřebním ústavu hraje John Carradine, který se ve starých Universal hororech dvakrát zahrál Drákulu a v jedné epizodě se jako nečestný prodejce aut objeví Frank Gorshin, který si zase ve stejné době zahrál Riddlera v kultovním Batmanovi. ___ EDIT: Tak viděno komplet včetně barevného pilotu. Nejlepší postavou celé série je pro mě prostě Děda známý též jako The Count nebo Sam Dracula :-) Trochu mi připomínal mýho dědu :-) ()

pumpkinqueen

Na Addamsově rodině jsem vyrůstala, ale později jim moje srdce ukradla jiná rodinka. Munsters jsou moje number one v celém hororovém světě. Typický americký humor, kombinace nejznámějších monster a k tomu jedna obyčejná lidská kráska Marilyn, která je tu paradoxně tou "černou ovcí" rodiny. Už jen ten nápad sám o sobě je senzační a božská hororová retro atmosféra s perfektními vtípky a milými postavami se postarají o zbytek. 11/10! ()

javlapippi

Výborne napísaný aj zahratý sitkom o monštróznej rodinke zo starých časov. Mierne ťulpasoidný otec rodiny v podobe frankenštajnovho monštra, starostlivá vampmama, školpovinný vlkodlačí synak, neter vzťahuchtivá blondýna a asi najzábavnejší je dedko upír/šialený vynálezca s priezviskom Dracula a nostalgiou za transylvánskou domovinou. Zatiaľ som to dopozeral do polovice druhej série a nenarazil som na nudnú epizódu alebo opakujúcu sa dejovú zápletku. Vyzerá to, že dve série bude akurát dosť, producenti vtedy vedeli kedy stačilo a nepotrebovali námet žmýkať ešte roky po kompletnom vydojení. ()

Dacsus

Imho lepšie (mnohonásobne) ako Addams Family. Na tom som sa vždy šúlal ako sopliak na ORF, ale kupodivu, je to skvelé aj dnes (škoda toho strašného moderného prevedenia, to je vsutku des - tuším bolo len par dielov, alebo len pilot). A naopak, zase filmový Addams Family sa mi páčili. Sakra, toto by si fakt zaslúžilo poriadny remake, len sa obávam že v dnešnej dobe SJW a politickej korektnosti by z toho vznikol strašný shit. A ak vám ktosi bude tvrdiť že je to prízemné a slapstick, neverte mu - je to hodne postavené na absurdných (a geniálnych) dialógoch a situáciach, žiaden Laurel a Hardy (ktorých práve vďaka slapstick žánru naozaj nemám rád). ()

zekon

Vidával jsem jako malé děcko na tzv. rakušákách :) Anglicky, s německýma titulkama, nerozumněl jsem tomu ani prd, ale sranda byla už jen vzhled té rodiny. Teď po letech se konečně našel člověk co přeložil titulky a seriál jsem si náááááramně užil. Je neuvěřitelné že v té době vzniklo něco tak nesmrtelné. Špičkový sitcom a v té době? Skvělá práce. Addams family už byl jen slabší klon. ()

Utnapishtim

Další sitcomová retro-lahůdka, o jejíž existenci jsem se dozvěděl až z gaučového gagu v Simpsnech (blahé paměti). Není mi jasné, proč seriál neběžel už někdy v devadesátých letech na ČST spolu se slovensky dabovanou Addamsovou rodinou nebo proč po něm dosud nehmátla některá z desítek okrajových českých televizí. Záležitost, která je důležitá už jen kvůli pochopení velkého segmentu americké popkultury (čímž se opět vracím k Simpsnům jakožto nepřeberné studnici kulturních odkazů). ()

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

09.06.2021

Americký režisér, scenárista a heavymetalový hudebník Rob Zombie (Vyvrženci pekla, Halloween) dva roky po uvedení svého posledního snímku 3 from Hell oznámil svůj další plánovaný projekt. A nemá jím… (viac)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (viac)