NinadeL

Kouzelná záležitost. Klasická rodinka monster zažívá pravé americké problémy. Soužití několika generací, radosti i strasti běžného života. Má to ale háček, naše monstra mají srdce na pravém místě... ačkoli je dědeček upír, jeho dcera si vzala Frankensteinovo monstrum a narodil se jim vlkodlak. Bydlí společně s "normální" blondýnou (v této roli se vystřídaly dvě herečky a tehdejší diváci si ani nevšimli) a odolávají svodům moderního konzumního života. V epizodách se výborně pracuje s hororovou stylizací, hudbou a hlavně s humorem. Lily a Herman jsou docela normální pár, ona je v domácnosti a dbá na teplo a prach rodinného krbu, on se pravidelně hašteří se svým tchánem (rád by si už konečně dočetl Vraždy v ulici Morgue) a ve své čiré naivitě sní o změně kariéry. Děda neustále mluví o starém světě a vynalézá jako Myšpulín. Skrze školáka Eddieho je rodinka kontrontována s různými moderními trendy, například s vírou v život na Marsu, nebo s rodinou dovolenou v přírodě. Okolní svět na Munsterovi reaguje různě, moudří chápou, ostatní omdlévají hrůzou... V 60. letech rodinné sitcomy čerpaly z tradice seriálů Lucille Ballové, klíčová show pro formování nového televizního žánru byla I love Lucy z roku 1951. A pokrok každé dekády byl znát, zejména v tak kreativním světě Munsterových. Černobílá televize nikdy nebyla zábavnější. ()

• Podle závodního automobilu DRAG-U-LA, který sestrojil Grandpa (Al Lewis) v této epizodě, pojmenoval Rob Zombie svou skladbu „Dragula“ z alba „Hellbilly Deluxe“. Ve videoklipu k písni řídí Rob Zombie druhý automobil ze seriálu – Munster Koach. (peaceman)