Stopy v snehu

• Česko Stopy ve sněhu (viac)

Hrdinkou trhilleru je krásná, inteligentní, ale citově odměřená mladá vědkyně Smilla. Pátrání po záhadných příčinách smrti malého chlapce ji zavede až na drsné zasněžené pláně Grónska. Postupně zjišťuje, že za vším stojí jakási společnost, která chlapce už roky pozorovala a pro níž pracoval i jeho otec. S pomocí svého přítele se Smilla dostane až nebezpečně blízko k přísně střeženému tajemství. (oficiálny text distribútora)

cross

Tak jestli tohle měl být thriller obzvláštněný evropským stylem vyprávění, tak se něco nepovedlo...Zápletka je vysloveně debilní, jednání a dialogy postav jakbysmet a jednoduše řečeno, tak nějak tenhle film celkově vůbec neladí. Chyba byla pravděpodobně v režisérovi a nepříliš dokonalém scénáři. Suma sumáru, nemá cenu s touhle podívanou vůbec ztrácet čas, ale pokud nebude mít ke kouknutí něco lepšího, rozhodně se to jednou přežít dá... ()

bila.tecka

Slibný námět a mrazivá atmosféra se postupujícím časem rozplynula jako rozehřátý led. Zbytečně vykonstruovaný scénář nezachránila ani velmi přesvědčivá Julia Ormond, jejíž postava měla několik vrstev, kterou film prostě nedokázal využít. Její Smilla je taková urputná sestra Foxe Muldera, která (ač bez výcviku FBI) se snaží přijít té záhadě (jak vystřižené z Akt X) na kloub. Promarněná příležitost. ()

dzej dzej

Co tady všichni proboha melou o Aktech X? To nikdo nečetl skvělou románovou předlohu Petera Hoega? PS - film bohužel očekávaně sleduje pouze detektivní linku a ostatní roviny románu (imigrantské téma Gróňanů uvadajících v Dánsku, teorie sněhu a pohybu na něm, téma možné apokalypsy atd atd) buď ignoruje nebo se jimi zabývá jen velmi zběžně. Stopy ve sněhu (už ten idiotský český distribuční název...) jsou průměrnou adaptací, která nikoho příliš neurazí a zároveň nikoho příliš nezaujme. Hoegův román si rozhodně zaslouží víc... ()

Rami

Dobrý film s nádechem tajemna, touhy po volnosti a skvělými hereckými výkony. Atmosfera (i hlavní hrdinka) mi hodně připomněla film Tři barvy: modrá. Julia Ormond skvěle vystihla pocit marnosti a vnitřního prázdna Inuitů v Grónsku a jiných severských oblastech, kde velké společnosti plundrují jejich zemi a mění jejich tradiční způsob života v náš "civilizovaný" západní. Objektivně by to možná bylo na 3 hvězdičky, ale jelikož jsem člověk, co miluje Grónsko, severské země a inuitskou kulturu obecně, musím dát lepší 4 hvězdičky (84%). ()

Jordan

výborný a napínavý "mysteriózny" krimithriller, veľmi vydarené európske "hranie" sa na ameriku, takto nejako by to malo vyzerať, i napriek pokojnému tempu nenudí, zaujme cez herecké výkony až po príjemný severský vizuál, pekná julia a záhadný sympaťák byrne sú ako ústredná dvojica silný ťahači a film i napriek dvom hodinám zbehne oveľa rýchlejšie ako niektoré hodinu a pol trvajúce hollywoodske thrillery; ()

• Snímek byl natočen na motivy knihy "Cit slečny Smilly pro sníh" od Petra Hoega. (mauinka)