Jeden z nejmodernějších akčních filmů roku. Tradice Ninjů se poprvé chystá být tou nejzábavnější věcí na světě! (D-ALVIM Video)

JFL

Jak píší ostatní pamětníci, v brzkých devadesátkách to pro předpubertální chlapce bez valného kontaktu se západní popkulturou byla velká jízda. Také jsme to nadšeně sjížděli u spolužáka, jehož rodina měla obývák osazený oním portálem do světa juvenilních fantazií jménem VHS přehrávač. Byla to blažená doba, kdy nám přišlo, že udělat komediální biják s nindži je soží nápad (možná že kdybychom ta slova znali, řekli bychom "cool", nebo dokonce i "progresivně metažánrové"). Jenže to taky byla doba, kdy jsme si mysleli, že vrcholem humoru jsou Trnky brnky a Ruda Pivrnec. Na druhou stranu i v porovnání s nimi ale "Ninja Academy" nepředstavovala nic zvláštního, tedy nad rámec toho, že tam byli nindžové. Ti tou dobou spolu s dalšími 80s relikty chytali druhý dech díky otevřeným stavidlům bývalého východního bloku a tamním děckám - ostatně vedlo to i k resuscitaci vzorové "Policejní akademie", příznačně v díle zasazeném za bývalou Železnou opnu. Nico Mastorakis byl jedním z těch, kteří tuhle novou vlnu oblbování nerozkoukaných a nepoučených diváků vehementně dojili. Z dnešního pohledu se "Ninja Academy" ukazuje jako marný relikt své doby. Silně mechanický scénář sestává z převážně nahodilých scén vycházejících z premisy, že se do akademie nindžů přihlásí parta chodících klišé a prvoplánových aluzí na žánrové ikony. Tehdy v devadesátkách jsme na to čuměli jak puci, protože nám ke štěstí stačilo vidět bitky, střílení a ňadra (bez ohledu na to, že všechny jmenované atributy jsou ve filmu zastoupené hodně skromně a navíc v ubohé podobě). Také jsme si připadli tuze poučení, protože jsme věděli, co jsou nunčaky a někteří z nás poznali i ten odkaz na Ramba (já ne, viděl jsem ho až na Nově, ale zato jsem ze saťáku znal "Policejní akademii"). Dnes už člověk vidí ty pointy k uzoufání natahovaných fórů přicházet dlouho dopředu a usíná u přemíry vakua, které vyplňuje stopáž mezi tou překvapivě malou hrstkou trapných gagů a improvizovaných čutálistických scén. Ani pár scének s mimem, jehož začlenění představuje nejdůvtipnější nápad celého scénáře, nemůže z téhle generické VHS vaty udělat něco, co by po sundání nostalgických brýlí obstálo. "Ninja Academy" zůstává děsivým zpřítomněním toho, jaké zoufalosti jsme nadšeně hltali v té slastné době, kdy naším oknem do širého světa kinematografie byla generická nabídka videopůjčovny provozované v bývalé kočárkárně sídlákového paneláku. ()

choze

Celovečerní amatérská srandička natočená na film, srovnatelná s VICE ACADEMY, i když dle mého trochu sympatičtější a koukatelnější. Děj je řídký, jak už to u těchto academies filmů bývá, v tomto případě jen sled tréninkových montáží, písniček a slaboduchých gagů mezi kterými se jednotlivé postavy, lépe řečeno figurky sbližují a osvojují si umění ninjů. Tu a tam jsem se i uchechtl (nácvik bojového pokřiku). Samozřejmě je to šrot, ale kdo vyrostl na mastorakisovkách od Alvimu, tomu míň než ty dvě hvězdy nedá. ()

spiritus

Alvim forever....další legenda začátku devadesátých let....I tímto filmem jsem se tehdy mohl chlubit, jelikož byl součástí mé sbírky. Tehdy jsem to považoval za velice zábavný film a ve své podstatě i originální. My jsme to hodně brali jako povedenou parodii na všechny možné akademie a myslím si, že ten film tak byl i skutečně zamýšlen....Kdo Ninja Academy neviděl, myslím si, že se určitě zasměje...sice opakováním jeho kouzlo vyprchá, přesto uvnitř mě určitě zůstane dobře zapsán, jelikož to je další klasika mého dětství.... ()

ac1976

Smutne trápna jednohubka, ktorá sa pokúša byť nasilu vtipná a vlastne kopíruje Policajnú akadémiu akurát že namiesto policajtov tam Mastorakis natrepal nindžov. Prečo som nedal odpad? Na vine sú nostalgické spomienky na časy VHS a ten "úžasný" dabing. Plus krásna dcéra Senseia a nahotinky. 😀 Zlaté 80-ky. ()

RetroMan

Před 15, 20 lety nevinná zábava, na kterou jsem si vzpomněl, protože jsem ji také kdysi měl ve sbírce VHS. Po dnešním shlédnutí abstrahuji od pubertální naivity, oproštěn od sentimentálních vzpomínek jsem se rozhodl dát dvě a půl. Celé mi to přišlo nějak divné. Nad některými postavami jsem zlomil hůl už tenkrát. Pominu-li smysl filmu, tak se mi nejvíc líbila Chibova dcera, militantní George, agent 00711 a trochu i ten nešika. Ještě jsem si vzpomněl na záběry z nudistické kolonie. ()