Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Gemini

Komedie, která se nestydí dělat si legraci sama ze sebe a sobě podobných, takže scénář radši moc neřešte:) Prostě takové nenáročné pokoukání nejen na deštivé odpoledne. ()

Radyo

Další z představitelů typické dobrodružné komedie 80. let. Film, dělaný především pro teenagery té doby, ale schopný se zalíbit i dnes, byť už určitě nenajde tolik příznivců, jako kdysi. ()

DaViD´82

Nehorázná béčkárna, ve které je prostě vše. Bohužel. Ono je toho totiž příliš až to hraničí s přeplácaností (ne)hodnou takové legendy jakou Carpy je. ()

Superpero

Tohleto měl točit někdo jinej, než Carpenter, protože ten nemá šajn co je to pravá oddychová zábava. Už jen ta fakt blbá hudba je toho důkazem. Navíc Kurt Russell tu fakt hláškuje a je hustej, jenže za celej film prostě nedal nikomu do držky (až na hodně vtipnej buranskej způsob jak zabije hlavního padoucha) a všechnu akci obstarává ten jeho asiat. Jsou tu jako zábavný části, ale často jsem se i nudil a taky jsem se těšil jak se Kurt Russell popere s tou obří gorilou, nebo co to bylo, a ona ten film nakonec přežila, aniž by jí někdo nějak zvlášť setřel. Fakt škoda, mohl to bejt fakt hodně mazáckej filmek. ()

tron

Po Úteku z New Yorku druhá (a posledná) spolupráca Carpenter/Russell. Fantasy scenár s ázijskou mytológiou robí režisérovi problémy a na výslednom dojme sa kladne nepodieľa ani čudný strih (občas neviete, kto na koho mieri pištoľou) a fakt, že nech sa Carpy akokoľvek snaží, mizerné rozpočty nikdy nevedel dobre zamaskovať a inak tomu nie je ani teraz (gumené nohy chlpatého monštra). Napriek tomu sníme nemožno uprieť dobré herecké obsadenie, vtipné konverzačné scény a svižné tempo. ()

JFL

Nestárnoucí upomínka na dobu, kdy blockbustery byly pouťově spektakulární a nemaskovaly svou podstatu za rádoby mnohovrstevnatost. Navíc Carpenterova klasika představuje fascinující projekt, který se pokusil do amerického mainstreamu přenést žánr hongkongských fantaskních báchorek, které tam v osmdesátkách revitalizoval Tsui Hark. Carpenter výtečně vystihl jejich karnevalovou rozjívenost a totožně i svůj biják zaplavil praktickými speciálními efekty, fyzickou akcí, hororovými elementy i slapstickovým humorem. Při tom současně podvrací a s nadsázkou glosuje klasický obraz amerického filmového macho hrdiny, když Jacka Burtona se vší jeho nabubřelostí a frajírkovstvím ukazuje jako ryze chaotický element, který spíš jakékoli situace komplikuje než zachraňuje. ()

B!shop

Tohle je totalni masakr. Pribeh je strasna uchylarna, nekdo furt nekde neco keca, nekam beha a je to cely natoceny takovym roztomile zmatenym zpusobem. Herci nic moc nehrajou, ale sou cool, teda hlavne neskutecnej borec Kurt Russel. Sice to je kravina, ale neskutecne zabavna. ()

movie

Béčko nejbéčkovatšjí.Ninjové, činská mafie...všechno dohromady.Ovšem Kurt Russell je zase to největší macho a ze snímku mi navíc zůstávají pěkné vzpomínky z dětství, kdy jsem to Carpenterovi dolsova zobal z ruky! ()

Asia_Power

Pokud některá z Vás milé slečny a paní jste výstavní kus a k tomu se pyšníte zelenejma bulvama a to i bez kontaktních čoček, můžete se spolehnout, že se Vám do kalhotek bude chtít nabourat přes dva tisíce let starej čaroděj Pan Lo. Ten sám o sobě umí jedno pořádné kouzlo a jinak velký H a malé o , takže potřebuje na ochranu svého seschlého těla tři bratry ve slamákách co maj jak svaly tak čáry a když se zrovna nenafukujou k prasknutí tak i nějakou tu prdel dovedou nakopat. JENŽE !!! Na straně dobra je pán z kurtů Russel a spolu s kámošem co umí kung a fu k tomu jde zachraňovat rovnou dvě zelenooké nádhery, jelikož se jim s kámošem chtěj do kalhotek nabourat dřív. Kdo koho nakonec vojede je tedy hlavní zábleptka filmu a i když je to strašlivá pitchovina, tak je to zábavnější než by se zdálo a nezbejvá než doporučit všem co mají rádi takzvané vypínáky, kde divák sedí na šunkách, žere Chio chips a nemusí myslet na to co se ve skříňce na trubadúry odehrává protože je to prostě RELAX. ()

Jara.Cimrman.jr

"Lo Pan? Kterej Lo Pan? Ta stará popelnice na kolečkách nebo ten deset stop vysokej zátaras?" I já jsem byl v době otevření prvních videopůjčoven hladový po snímcích, ve kterých se akce mísila s humorem a kouzly. Velké nesnáze v Malé Číně tato náročná kritéria vždy splňovaly, i když se jednalo jen o osvobozovací akci dvou slečen, kterou Burton skvěle odhláškoval, Wang snaživě odbojoval, Gracie s Miao Jin prokrásněly, Hrom s Bleskem i Deštěm pročarovali a Lo Pan rentgenově prokoukal. Mé hodnocení je samozřejmě ovlivněno nostalgií, ale ve svých nejlepších letech Nesnáze na čtyři hvězdy určitě měly. ()

EdaS

V televizi s dabingem a ořezaným obrazem nestojí Velké nesnáze za nic, ale v originále a širokoúhle je to naprosto šílená a roztomile přiboudlá jízda v osmdesátkovém akčně-dobrodružném stylu. Kurt Russel je nádherně blbej a legrační, Kim Cattrall zase krásná a film se řítí jako splašený vlak. Pěkné vzpomínky na dobu, kdy jsem chodil na základní školu a z tohohle bijáku byl úplně vedle. ()

Shit

Skvělá fantasy, která neni rozhodně filmem k zamyšlení, ale je to parádní oddychovka se skvělým Kurtem Russellem. Na filmu je hodně znát, že to dělal John Carpenter, hlavně ty triky a taky měl možná přenechat někomu jinýmu hudbu, ale jinak je to skvělý ()

choze

Rozkošně přeplácaná komediální urban fantasy, která je přehlídkou masek, triků, tehdy populárních bojových umění a skoro všech známých hollywoodských asijských xichtů. Sám nevím, proč mě ten guláš nikdy nebavil. Komerční propad filmu vedl Carpentera k návratu k nízkorozpočtovým nezávislárnám. ()

Gilmour93

Buranský šofér kamionu Russell v kultovním nátělníku, kung-fu dědečci hříbečci ve slaměných kloboucích a atomizovaný geront Lo Pan, kterému svítí z huby aneb Carpenterovy velké nesnáze na režisérské židli doprovázející závan VHS nostalgie o hodnotě jedné porce instantních čínských nudlí.. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)