V roce 1820 táhne skupina lovců, vedených fanatickým kapitánem Henrym (John Huston), syrovou Severoamerickou přírodou loď k zátoce. Cestou napadne nejsilnějšího lovce skupiny Zacharyho Basse (Richard Harris) medvěd a vážne ho zraní. Muži zanechají umírajícího lovce v divočině a vydají se dále na cestu. Díky své síle, schopnosti přežít v divočině a myšlence na rodinu dokáže Zachary nemožné - přežít. S ručně vyrobeným oštěpem, oděný v kůži se vydává po stopách lovců. Lovci doufají a věří, že se uzdraví. Zack jim dává naději a sílu. S tím však naprosto nesouhlasí kapitán Henry... Drsné dobrodružné drama s netradičním koncem natočil v roce 1971 režisér Richard C. Sarafian. (sud)

cheyene

Poměrně naturalistický pohled na boj o přežití v divočině s vážným zraněním. Krásné záběry přírody, poutavá hudba hodící se k daným scénám, charismatický hlavní hrdina, ale také pomalejší tempo a zejména úvodní část snímku nabízí nepatrně nudnější podívanou, což je také jeden ze dvou důvodů mého tří hvězdičkového hodnocení, avšak je mi jasné, že onou počáteční rozvleklostí tvůrci pěkně vylíčili utrpení a boj mezi životem a smrtí hlavního hrdiny, kterého stále něco drží na světě, jako kdyby měl ještě něco před svým skonem vykonat. Přestože se snímek údajně zakládá na skutečném příběhu, zdálo se mi kurýrování Zacharyho poněkud nemožné (např. pochod se zlomenou nohou přes hory nebo téměř jistý krok u konce filmu či hojení jizvy na tváři) - což je můj druhý důvod k neudělení 4*. Nedostatek: Ve scéně, v níž je z trochu větší dálky záběr na Zacharyho stoupajícího do zasněženého vrcholku hory, si lze všimnout, že i svoji poraněnou nohu pokrčuje stejně jako zdravou, přičemž na ní měl improvizovanou dlahu. ()

Javert

Cožpak o to, oba hlavní představitelé jsou nanejvýš dobří, ale styl vyprávění mi blízký není. Na mysli mám hlavně flashbacky do dětství a dob rodinného života, které nemohu vystát prakticky v žádném filmu. I tady, ač jich tam příliš není, jsou tak dle mého jedním z největších negativ. Naopak na hlavní dějovou linku se kouká pěkně, příroda jistě potěší leckteré romantické oko, Bassova snaha o přežití zase zaujme milovníky dobrodružství. Právě v tom je film vcelku podobný geniálnímu Jeremiahu Johnsonovi. Silné 3*. ()

kaylin

Jasně, není to tak nabušené jako "Revenant", ale na druhou stranu to pro mě má zajímavou atmosféru a nechybí zde velmi dobré, silné scény, které na vás udělají dojem. Jednou z nich je i napadení medvědem, které mě až překvapilo, jak velmi dobře se jej povedlo zachytit, a to bez jakýchkoli digitálních triků, což bylo ve své době nemožné. ()

Rocky62

Kuriózní mix westernu s prvky "survival" dobrodružství. Netradičnost filmu lze rozpoznat již po několika minutách a ve chvíli, kdy je hlavní hrdina ponechán svému osudu v nelítostné divočině, se naskýtá šance, že v následujících minutách bude divák svědkem pozoruhodných událostí. Několik záběrů připomene legendárního Robinsona Crusoe či podobné drama The Edge. Bohužel filmu dosti škodí rozvleklé flashbacky , s nimiž režisér osvětluje Zacharyho minulost. Jako zpestření dějové linky mohly posloužit dobře, nebýt jejich biblického podtextu, který měl spíše snahu uspávat, než budit pozornost. Sarafian dává vyniknout hlavně přírodním scenériím a na obsah se soustředí jen okrajově. Pár záběrů vyobrazeno sugestivně, zejména závěr, který je skutečně diskutabilní. ()

curunir

,,POZNÁM CHLAPA ČO ZOŽRAL SVOJU STARÚ. HEJ, MÄSO, AKO MÄSO." ,,ZJEDOL STARÚ?" ,,LEN NECHTY VYPĽUL. S TÝMI SA ŠPÁRAL V ZUBOCH." __ O tomto filme som sa dozvedel vďaka pripravovanému remaku. ,,Muž v divočine" je ideálnym sústom pre všetkých romantikov a milovníkov neprebádanej divočiny ,,predwinnetouskej" Ameriky, navyše obohatený o naturalistický výkon Richarda Harrisa, ktorý sa do úlohy zálesáka naozaj hodí. Zmieniť treba predovšetkým až surrealistické zábery bandy otrhaných trampov ťahajúcich drsnou krajinou loď, čo za prispenia skvelej hudby len umocňuje nebývalé predstavenie. V niektorých smeroch je film jasne idealizovaný, tieto skutočnosti sa však dnes v súvislosti s rokom vzniku dajú prepáčiť. Treba tiež povedať, že tých niekoľko retrospektív dej výraznejšie neretarduje, takže nuda sa nedostavuje. Dojemná je scéna s bielym zajačikom. (53. hodnotenie, 13. komentár k filmu) ()

• Scéna útoku medveďa na Zacharyho Bassa (Richard Harris) bola natočená pomocou kombinácie skutočného cvičeného medveďa a kaskadéra v medveďom obleku. (westerns)
  • Film byl natočen v blízkosti Covaledy, provincie Soria, ve Španělsku. (Piercee)
  • Medvědici, která na začátku napadla Zacharyho (Richard Harris), si zahrála samice medvěda grizzlyho – latinsky Ursus arctos horribilis - jménem Peggy. (Prochy38)

Zálesák DiCaprio se pomstí lupiči Pennovi

Zálesák DiCaprio se pomstí lupiči Pennovi

07.11.2011

Pravda, pokud je Alejandro Gonzáles Iñárritu ukecá, aby ztvárnili hlavní role v jeho drsném dobovém thrilleru z časů osídlování Divokého západu. Scénář snímku The Revenant sice vychází ze… (viac)