Příběh anglického lorda, který byl zajat indiánským kmenem a sžil se s ním. Silně proindiánský film, připomínající v lecčems Malého velkého muže. Filmový western se dočkal dvou pokračování. (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Richard Harris byl skvělá volba, protože lepšího a hlavně bělejšího herce, který by s indiány kontrastoval víc, si asi představit nedovedu. A ačkoliv do Malého velkého muže nebo do Tance s vlky má Muž zvaný kůň ve všech ohledech daleko, je to podařený film s několika opravdu sugestivními scénami, které se tedy rozhodně vryjí do paměti. ()

radektejkal

Film, který si dělá nárok, že autenticky něco zobrazuje, pak je podezřelý už tímto nárokem. A také při jeho sledování mi "pořád něco nesedělo". Možná to byly detaily, ale bylo jich mnoho. A tak se raději připojím k stručné recenzi Mikina***: "Jako bych se díval na film podle románu Maye, taková naivní oslava indiánů, jakoby v očích desetiletého dítěte. Ale stejně jako u Mayovek to přijmete a díváte se jak blonďatý lord žije s indiány." ()

cheyene

Muž zvaný Kůň patrně neosloví každého, čemuž nasvědčuje i rozdílnost názorů ve zdejších komentářích, ovšem já se nebojím hodnotit plným počtem hvězdiček, neboť se jedná o westernové drama, které se odehrává v indiánském prostředí, což není zrovna běžné v rámci žánru. Potěšila jazyková bariéra, kdy se divák musí velmi často domýšlet, co asi indiáni říkají a co se bude dále odehrávat. K vesměs kladnému dojmu napomáhá také herecký výkon Richarda Harrise, jenž působil velmi přesvědčivě. Ne právě šťastný konec pak umocnil výsledné hodnocení. ()

OG_Swifty

Na postarsi filmy v posledni dobe nemam moc cas a popravde ani naladu, o to vetsim prekvapenim pro me byl tenhle netradicni film s minimem dialogu napric celou stopazi. Nemuzu rict, ze by herecke vykony byly buhvico, ale tenhle film jako celek hezky zafungoval a uz delsi dobu se mi nestalo, ze bych dvouhodinovy film prosedel bez jakychkoliv rusivych elementu (mobil, usinani, pauza na jidlo whatever). Ze film funguje, anebo ma alespon nejaky mesmerizujici prvky, doklada fakt, ze u filmu vydrzela i moje pritelkyne - moderni zena, ktera se o westerny nebo starsi filmy nezajima vubec. K filmu samotnemu - Richard Harris nepredvedl buhvico, jeho prerod z 'kone' ve valecnika, ktery si vezme za zenu Vinnetouovu sestru, pusobil docela uspechane - ale na druhou stranu mozna to bylo to prave orechove, film nenudil zadnyma nudnyma stopazema, kde by se nejak extrovne prohlubovaly charaktery postav nebo jejich vztahy. Zaver samozrejme smutny / depresivni a jsem teda zvedavej, s cim prijdou dve pokracovani, ktera si okamzite pridavam na watchlist. PS: Komentare / recenze skutecne polarizuji divaky, hezky to shrnul cheyene - vhodna prezdivka! PPS: Corinna Tsopei byla mega kost. ()

majo25

Netradičná indiánka, niečo na spôsob Tanec s vlkmi. R.Harris sa na postavu hodí a čoraz viac sa mi začína tento herec pozdávať. Indiánske rituály boli spravené nadpriemerne a práve o to sa môže film oprieť. Humorná stránka bola vtipná, aj keď už príliš prechádzala do volnejšieho spracovania. Trochu film kazil nedokončený koniec, predpokladám, že vtedy tvorcovia ešte nekalkulovali s pokračovaním. Hodnotenie: 75% ()

• Ide o prvý americký western, ktorý sa pokúsil zobraziť indiánov z kmeňa Siouxov ako protagonistov a taktiež sa snažil zobraziť ich kultúru.. (westerns)
  • Počas celého filmu je možné vidieť herečku Corinnu Tsopei, ktorá vo filme hrá indiánku zvanú "Běžící Laň" so stredne dlhými, a pekne upravenými nechtami. (westerns)