Dokonalý muž, dokonalá žena

(TV film)

Libuše Šafránková a Josef Abrhám v malé televizní komedii o vztazích mezi mužem a ženou. Muž a žena – odvěké, věčné, nevyčerpatelné a znovu překvapující téma. Kolik autorů je už zpracovalo a na kolikero způsobů. Stejně rozmanitě, jako toto velké životní téma prožívá každý z nás. Zatímco osudy jednoho by stěží vystačily na krátkou větu, druhého v tomto směru vydají na pěkně košatý román či mnohadílný seriál s nespočetnými reprízami. Ať s vyzněním psychologickým či spíše zabíhajícím do grotesky... Libuše Šafránková a Josef Abrhám vám představí několik úsměvných pohledů do tajů věčně napínavého spolužití muže a ženy v malé televizní komedii z roku 1986 podle scénáře a v režii Zdeňka Podskalského, jenž se i na tu sebesrdceryvnější životní situaci dokáže podívat v nadsázce a s úsměvem. (Česká televize)

otík

Příjemná a vtipná komorní jednohubka, které Zdeněk Podskalský uměl točit jako jeden z mála. Navíc obsazení Abrhám - Šafránková je přímo delikátní a všechny životní osudy zahráli báječně. Mě nejvíc oslovila poslední povídka, kdy Abrhám v roli dědka neustále žbrndá kafé (nebo meltu, kakao či co to bylo). ()

F.W.Colqhoun

Scénky nevyrovnané kvality pobaví partnerskou sehraností Abrhám / Šafránková, kteří by z chemie mohli dávat kurzy, kdyby se našel trouba ochotnýn věřit, že jde něčemu takovému naučit. Spoluautor scénáře a znalec žen Podskalský nasytil některé ze scének humorem a duchaplností, která se dnes v televizní zábavě moc nenosí. I když je herecký výraz prodchnut v duchu frašky zřetelnou přestřeleností, inscenace stojí za zhlédnutí. Na poetickou a geniální Svatební cesty do Jiljí, jako jejíž bonus Dokonalý muž, dokonalá žena na DVD vyšla, půhodinová inscenace v žádném směru nemá. ()

Big Bear

,,To byl vždycky ten tvůj největší problém Ludvo, to přemejšlení! '' --- Hned úvodní školící monolog Abrháma vám naznačí, že tu necelou půlhodinku nestrávíte u této komedie zbytečně. A také že ne. Skvělý scénář Zdeňka Podskalského a herecké duo Šafránková - Abrhám vám vykouzlí nejeden úsměv na rtech. Chemie mezi oběma tehdy už manželi byla stoprocentně ku prospěchu natáčení, protože to mezi oběma správně jiskří a to jak po té milostné, tak pak po té manželské stránce! :-). A myslím si, že si v tom leckdo i najde to své od sebe doma! :-). Dávám za 4 polínka do kamen, otvírám okno a pouštím první skladbu Čajkovského B- Moll... * * * * ()

Kimon

Vyšlo na DVD spolu se Svatební cestou do Jiljí. "Dokonalý muž, dokonalá žena", toť souznění muže a ženy v láskyplném svazku či v objetí manželského pouta v několika kratičkých povídkách provázaných vkusným komentářem J. Abrháma či L. Šafránkové. No, ... vztahy jako u nás doma za mlada nebo i po třiceti letech manželství. :-) Tandem Šafránková - Abrhám v nejlepších hereckých letech. Tohle snad můžou odmítat jen škarohlídové a bručouni. :-) ..... Kleopatro, ten líh je vypitej a ještěrku máš v talíři. To jen pro pořádek ..... ()

Oskar

Existují dvě televizní komedie stejného názvu, obě napsal a natočil Zdeněk Podskalský a shodují se dokonce i jednou scénou, kterou Libuše Šafránková natočila nejprve s Josefem Abrhámem a o dva roky později s Milošem Kopeckým. Rozdíl vtipnosti je značný, takže se nenechte plést chybným uvedením fotky v galerii - patří k té mladší věci. Tato starší komedie, přesněji sled skečů, má větší šmrnc a díky obsazení Šafránkové a Abrháma do všech rolí je komornější a osobnější. Mladší mlátí prázdnou slámu a budí dojem, že všechna ta nezřídka velmi levná "moudra" o soužití mužů a žen bere poměrně vážně. Tohle je čistá sranda. Abrhám a Šafránková postupně projdou od ostýchavého namlouvání přes vztah na dálku, krizi z nudy manželského života a fotrovitou kuchyňskou rezignaci po stařeckou dětinskost. Každá další sekvence je o něco vtipnější než předchozí. Ta poslední, kterou cituje kleopatra, je tak dobrá, že bych jí nejradši dal samostatných pět hvězdiček, ale celkově to vidím tak na 70% ()

• Exteriéry se točily na pražském Pankráci kolem Centrálního parku, tehdy "Park Družba", kousek od budov České televize. (Haniczka)